سه‌شنبه 13 خرداد 1399   17:10:53
(جهش تولید)

print

در اربعین شهید قاسم سلیمانی صورت گرفت؛

برگزاری اولین یادواره 50 شهید منسوب به طلاب مؤسسه مجتهده امین

  • خلاصه :اولین یادواره 50 شهید منسوب به طلاب مؤسسه مجتهده امین در اربعین شهید قاسم سلیمانی، به همت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر صافی اصفهانی «سرپرست مؤسسه آموزش عالی حوزوی مجتهده امین» در اوّلین یادواره 50 شهید دفاع مقدس و مدافع حرم و امنیت که منسوب به طلاب خواهر این مؤسسه وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان هستند، اظهار داشت: اینکه طلاب یک مدرسه علمیه خواهران این افتخار را پیدا کنند که شش شهید مدافع حرم و 44 شهید دفاع مقدس را به انقلاب و نظام اسلامی تقدیم نمایند، رخدادی بی نظیر در کل مدارس علمیه خواهران استان و بلکه کشور است که به آن مباهات و افتخار می کنیم و این را از بهترین خروجی های معنوی و حماسی مجموعه های وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان می دانیم.

وی گفت: در فضایل شهیدان گزاره های روایی فراوانی وجود دارد که بیانگر بلندای جایگاه شهید و شهادت است، از جمله اینکه در روایات آمده است یکی از هشت درب بهشت ویژه ورود شهدا و مجاهدان است و باب المجاهدین نام دارد.

سرپرست مؤسسه آموزش عالی حوزوی مجتهده امین تصریح کرد: مقام شهید چه در دنیا و چه در آخرت والا است و همواره یکی از دعاهای اولیا و علما، نیل به مقام شهادت بوده است.

وی افزود: امیرمؤمنان علی(ع) با آنکه هزاران افتخار در پرونده حیات دنیوی خود دارد، از قبیل اولین ایمان آورنده به پیامبر اسلام(ص) و کندن درب خیبر و کشتن سران کفر و غیرذلک، ولی در هیچ کجا جز در زمان شهادتش، از عبارت «فزت و رب الکعبه» استفاده نکرد یعنی نهایت فوز و رستگاری خود را در مقام شهادت می داند.

حجت الاسلام والمسلمین صافی اظهار داشت: حضرت علی(ع) در روایتی می فرماید اگر کسی سه ویژگی داشته باشد خداوند توفیق شهادت را نصیبش می کند، نخست آن که حق خدا و دوم حق پیامبر خدا(ص) و سوم حق اهل بیت(ع) را رعایت کند؛ حق خدا یعنی عبد خدا بودن، حق پیامبر یعنی به دین رسول الله(ص) عامل باشد و به اصول و فروع این دین پایبند بوده و حق اهل بیت(ع) یعنی محبت ایشان و اطاعت از آنها.

وی به چهلمین روز شهادت شهید سلیمانی اشاره کرد و گفت: طبق آیه قرآن، ایمان و عمل صالح باعث قرار گرفتن محبت امثال شهید سلیمانی در دل مؤمنان و امت اسلامی ایران و مردم آزاده جهان است.

سرپرست مؤسسه آموزش عالی حوزوی مجتهده امین با بیان این که خوبان و صالحان محبوب آسمانیان و زمینیان هستند، خاطرنشان کرد: رمز و راز عشق مردم به شهید سلیمانی این است که او اهل عمل صالح بود
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما