شنبه 8 مهر 1402   16:15:58

(مهار تورم، رشد تولید)

print

دفتر تبلیغات اسلامی شعبه اصفهان در سال ۱۳۶۹ در کنار حوزه علمیه کهن و دیرپای اصفهان تأسیس شد که ساختار سازمانی آن متشکل از دو اداره کل: فرهنگی تبلیغی و منابع انسانی و پشتیبانی و یک پژوهشکده الهیات و خانواده، دو مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی و مجتهده امین، نمایندگی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی، گروه برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات و روابط عمومی می‌باشد.

آرشیو

گزارش تصویری بازدید از آسایشگاه جانبازان شهید مطهری(ره)

حجت السلام و المسلمین دکتر عبدالرسول احمدیان، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به همراه جمعی از مدیران این دفتر همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس از آسایشگاه جانبازان شهید مطهری(ره) بازدید کردند

هم‌اندیشی برای جمعیت و فرزندآوری

قائم‌مقام پژوهشکدۀ الهیات و خانواده گفت: نشست هم‌اندیشی «جمعیت و فرزندآوری» با ارائۀ شش نفر از استادان حوزه و دانشگاه، به‌صورت حضوری و برخط، در پژوهشکدۀ الهیات و خانواده برگزار خواهد شد.

بررسی اندیشه‌های علمی علامه مجلسی(ره) در مؤسسه علامه مجلسی اصفهان

رئیس مؤسسه آموزش‌های تخصصی حوزه علمیه اصفهان در مؤسسه علامه مجلسی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: در نزاع میان اخباری‌ها و اصولیون، نمی‌توان علامه مجلسی را اخباری معتدل خواند و همان‌طور نمی‌توان مزلزل بین اصولیت و اخباریت دانست. البته در قیاس بین اصولیت و اخباریت، اگر اصولی تندرو نباشد، قطعاً اصولی است.

بایسته‌های ترجمه قرآن چیست؟

در نشست «تجارب و اسلوب‌های مترجمان در ترجمه قرآن کریم» که به میزبانی پژوهشکده الهیات و خانواده وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، یکی از پژوهشگر و مدرسان دانشگاه به تشریح بایسته‌های ترجمه قرآن پرداخت.

پرسش‌های کلیدی در حوزه دینداری را پاسخ نداده‌ایم

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان اینکه در ارائه دین به مخاطب خاص و عام چالش‌های گوناگونی وجود دارد، گفت: امروزه به بخشی از پرسش‌های کلیدی در حوزه دینداری پاسخ‌ نداده‌ایم و هیچ ارائه مشخصی از مفاهیمی مانند شهروند، خانواده، محله و شهروند تراز دینی و اسلامی وجود ندارد که از نظر مردم نیز مورد قبول باشد.

گردهمایی دو روزه مدیران تبلیغی دفتر تبلغات اسلامی در اصفهان

گردهمایی مدیران فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، شعبه مشهد، اصفهان، نمایندگی های تهران، خوزستان و ایرانشهر با حضور حجت الاسلام و المسلمین روستاآزاد و به میزبانی معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان و به مدت دو روز برگزار شد.

نشست شورای هماهنگی گروه های تبلیغی استان اصفهان و فارس برگزار شد

با همت اداره کل تبلیغ عمومی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، نشست شورای هماهنگی گروه های تبلیغی استان اصفهان و فارس با موضوع تغییرات هنجاری و روش های مقابله با آن برگزار گردید.

کتاب «روان درمانی یکپارچه اسلامی» منتشر شد

رئیس کتابخانه، نشر و اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: کتاب «روان درمانی یکپارچه اسلامی؛ اتحاد ایمان و عملکرد حرفه ای» نوشته کری یورک الکرم و ترجمه محمد رضا خراسانی زاده توسط انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان منتشر و در دسترس عموم علاقه مندان قرار گرفته است.

دانشگاه باقرالعلوم(ع) تسهیل‌گر حضور پررنگ تشیع در عرصه‌های بین‌المللی

رئیس اداره امور بین الملل دانشگاه باقرالعلوم(ع) وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی گفت: حضور مکتب تشیع در عرصه‌های بین‌المللی به دلیل بهره‌مندی از معارف غنی، منابع ارزشمند علمی و میراثی گران‌قدر اهل‌بیت(س)، حضوری راهبردی و موثر است و دانشگاه باقرالعلوم(ع) مصمم به تسهیل‌گری حضور پررنگ گفتمان تشیع در عرصه‌های بین‌المللی بویژه مراکز آکادمیک، دانشگاهی و حوزوی است.

نخستین دوره تجربه‌نگاری فرهنگی تبلیغی در اصفهان

نخستین دوره تجربه‌نگاری فرهنگی تبلیغی ویژه خواهران مبلغه زیر نظر کارگروه تجربه‌نگاری فرهنگی پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم(ع) با مشارکت اداره آموزش‌های کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی استان اصفهان برگزار خواهد شد.

ارتقای رتبه فصلنامه «مطالعات اخلاق کاربردی» دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به علمی-پژوهشی

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: فصلنامه «مطالعات اخلاق کاربردی» دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با مجوز رسمی از شورای اعطای مجوزها و امتیازهای علمی حوزه‌های علمیه سراسر کشور به رتبه علمی-پژوهشی ارتقاء پیدا کرد.

رئیس همایش ملّی «پایداری و کارآمدی خانواده مبتنی بر الگوی اسلامی، ایرانی» منصوب شد

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی طی حکمی حجت الاسلام و المسلمین عبدالرسول احمدیان، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان را به عنوان رئیس همایش ملّی «پایداری و کارآمدی خانواده مبتنی بر الگوی اسلامی، ایرانی» منصوب کرد.

فرهنگ عاشورا و انتظار، ندای الهی انقلاب اسلامی

مدیر کل حراست و حفاظت دفتر تبلیغات اسلامی گفت: فرهنگ عاشورا و انتظار، همان ندای الهی انقلاب اسلامی است که استعمارگران جهانی، هیچ تمایلی به انتشار آن در جهان ندارند.

عدالت در عداوت

پژوهشکده اخلاق و معنویت نشست علمی نقد و بررسی کتاب عدالت در عداوت را برگزار می‌کند.

تواضع و صفای آیت‌الله جوادی، عامل ارتباط بی‌واسطه با استاد

استاد حوزۀ علمیۀ اصفهان با بیان اینکه آیت الله جوادی تواضعشان فوق‌العاده است گفت: خصوصیات اخلاقی آقای جوادی باعث شده که نه تنها ما، بلکه عموم مردم نیز درحال‌حاضر از وجود ایشان استفاده کنند.

دومین دوره آموزشی فلسفه به زبان ساده برگزار می شود

رئیس مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) گفت: با توجه به استقبال از اولین دوره فلسفه به زبان ساده، دومین دوره نیز ويژه طلاب خواهر و برادر حوزه علميه استان اصفهان برگزار خواهد شد.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما