يكشنبه 6 فروردين 1402   03:50:34

(تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین)

print

دفتر تبلیغات اسلامی شعبه اصفهان در سال ۱۳۶۹ در کنار حوزه علمیه کهن و دیرپای اصفهان تأسیس شد که ساختار سازمانی آن متشکل از دو اداره کل: فرهنگی تبلیغی و منابع انسانی و پشتیبانی و یک پژوهشکده الهیات و خانواده، دو مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی و مجتهده امین، نمایندگی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی، گروه برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات و روابط عمومی می‌باشد.

آرشیو

تواضع و صفای آیت‌الله جوادی، عامل ارتباط بی‌واسطه با استاد

استاد حوزۀ علمیۀ اصفهان با بیان اینکه آیت الله جوادی تواضعشان فوق‌العاده است گفت: خصوصیات اخلاقی آقای جوادی باعث شده که نه تنها ما، بلکه عموم مردم نیز درحال‌حاضر از وجود ایشان استفاده کنند.

آیت‌الله جوادی هیچوقت نگفت من پیرشده ام!

مدیر اجرایی مرکز رسیدگی به امور مساجد استان اصفهان گفت: آیت الله جوادی باوجود این سن‌وسال، طی این سال‌ها در جلساتی شرکت می‌کنند و اجتماعی هم هستند. به اردوهای بیرون شهر که دعوت می‌شدند، نمی‌گفتند که من پیر شده‌ام و نمی‌توانم؛ بلکه اغلب در این‌گونه جلسات شرکت می‌کردند و همچنان شرکت می‌کنند.

لزوم استفاده از هنر برای تعمیق‌بخشی به مفاهیم دینی

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: دفتر تبلیغات اسلامی همواره کوشیده است که رابطه دین و هنر را به فعلیت برساند و کنگره ملی شعر حضرت مادر، از مصادیق بارز چنین رویکردی است، بی تردید تبلیغات دینی اگر با عنصر فاخر هنر همراه شود اثرگذارتر خواهد بود.

فراخوان جذب استاد در دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان

رئیس اداره آموزش های کاربردی دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان، بیان داشت: به منظور بهره مندی از اساتید برجسته خوزستانی در دوره های مختلف استان این طرح آغاز شد و تاکنون بیش از 200 نفر در این طرح شرکت کرده اند.

چرا با وجود اعتقاد به قیامت، باز هم گناه می کنیم؟ / شفاعت در عالم برزخ هم ممکن است؟

دو پرسش و پاسخ از کتاب «پرسمان معاد» که از سوی از سوی مرکز ملّی پاسخگویی به سؤالات دینی، نمایندگی اصفهان تهیه و توسط انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به چاپ رسیده است.

کتاب «درآمدی کوتاه بر اخلاق بودایی» منتشر شد

رئیس اداره نشر دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: کتاب «درآمدی کوتاه بر اخلاق بودایی» نوشته دِیمین کِیون و ترجمه امیر جعفری توسط انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان منتشر و در دسترس عموم علاقه مندان قرار گرفته است.

بررسی «تدوین بسته آموزشی توزیع عادلانه قدرت در خانواده با جهت‌گیری اسلامی»

مؤلف پایان‌نامه «تدوین بسته آموزشی توزیع عادلانه قدرت در خانواده با جهت‌گیری اسلامی» گفت: در حال حاضر، در خانواده‌ها تصمیم‌‎گیری صرفا با مرد، یا زن یا فرزند بوده و هدف از تدوین این بسته آموزشی نیز ایجاد توازن در این چرخه قدرت در خانواده است.

دبیر اجرایی و علمی اوّلین همایش ملّی کارآمدی و پایداری خانواده با رویکرد اسلامی منصوب شدند

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان طی حکمی حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد شفیعیان را به عنوان دبیر اجرایی و محمد ثناگویی زاده را به عنوان دبیر علمی «اوّلین همایش ملّی کارآمدی و پایداری خانواده با رویکرد اسلامی» منصوب کرد.

جلوگیری از ظلم به زن؛ محور دیدگاه‌های رهبری در حوزه بانوان

طلبه رشته مطالعات اسلامی زنان با بیان اینکه محور کل سخنان مقام معظم رهبری، جلوگیری از ظلم به زنان است، گفت: ایشان بر این موضوع تأکید دارد که مردم و مسئولان با همه امکانات خود باید از زنان دفاع کنند و مانع ظلم به آنها شوند.

همکاری صدا و سیما و دفتر تبلیغات اسلامی با هدف توسعه و ترویج معارف اسلامی

مدیرکل صدا و سیمای مرکز اصفهان در دیدار با رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان بر لزوم ایجاد پیوند و تعامل میان این دو مجموعه تأکید کرد و گفت: کمک فکری کارشناسان دفتر تبلیغات اسلامی نقش مهمی در ورود معارف اسلامی به برنامه‌های صداوسیما خواهد داشت.

زبان مشترک برای گفت‌وگو؛ لازمه تحقق جهاد تببین

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان اینکه تبیین به معنای روشنگری و داشتن استدلال قوی است، گفت: اگر قرار بر وجود استدلال قوی است، به فهم مشترک و زبان گفت‌وگو نیاز داریم و همین تفاوت جهاد تبیین با تبلیغ سنتی است که در جهاد تبیین، مبانی مشترک و زبان گفت‌وگو واجب است.

دوره آموزشی «فلسفه به زبان ساده» برگزار می شود

رئیس مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) گفت: فلسفه به زبان ساده، دوره آموزشی آشنايی با فلسفه و حكمت اسلامی است که ويژه طلاب خواهر و برادر حوزه علميه اصفهان برگزار می شود.

12345678910...>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما