سه‌شنبه 17 تير 1399   16:51:35
(جهش تولید)

print

دفتر تبلیغات اسلامی شعبه اصفهان در سال ۱۳۶۹ در کنار حوزه علمیه کهن و دیرپای اصفهان تأسیس شد که ساختار سازمانی آن متشکل از دو اداره کل: فرهنگی تبلیغی و منابع انسانی و پشتیبانی و یک پژوهشکده الهیات و خانواده، دو مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی و مجتهده امین، نمایندگی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی، گروه برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات و روابط عمومی می‌باشد.

آرشیو

شاخص مصرف گرایی از منظر اسلام

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: در مقابل فرهنگ مصرف گرایی غرب، نگاه دین مبین اسلام به مقوله مصرف بر اساس سه شاخص اصلی نیازمداری، بهگزینی و تعادل در مصرف می باشد.

تدوین کتاب کلان پروژه «سیر اندیشه خداشناسی در کلام امامیّه»

استادیار پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: کتاب «خداشناسی در کلام امامیّه» شاید نخستین اثری باشد که به‌تفصیل، به تقریر و تبیین و تشریح استدلال‌های خداشناسی در آثار کلامی امامیّه و معتزله و اشاعره می‌پردازد و تاریخ و سیر تطوّر این براهین را در قرون میانی آشکار می‌کند.

نقش بی بدیل سردار سلیمانی در مدیریت نبردهای نسل چهارم

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با اشاره به نقش بی بدیل شهید سردار سلیمانی در مدیریت جنگ های نسل چهارم گفت: ما از پشت سر با تفکر سلفی متحجر مدعی حکومت اسلامی و از روبرو با تفکر غربی سکولار حذف دین از زمینه زندگی مواجهیم.

لزوم تربیت مبلغ ولایت فقیه و اعزام به کشورهای عربی

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان گفت: حوزه علمیه قم که چشم امید ما به آن است، باید جمعی از روحانیون عرب زبان خودمان را به عنوان مبلغ ولایت فقیه تربیت کند و به کشورهای عربی اعزام کند.

امکان بهره گیری از خیریه ها به عنوان بازوان قوی فرهنگی

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان خیریه ها را بازوانی قوی برای انجام کار فرهنگی دانست و با اشاره به فرصت استفاده از بستر فضای مجازی به این منظور، گفت: کمک رسانی خیریه ها می تواند تصدقی نباشد و ما به ازاء فرهنگی داشته باشد.

آموزش های کاربردی متناسب با حوزه های علمیه خواهران ضروری است

مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان ضمن بیان پیشنهادی گفت: کمیته ای مشترک برای تعیین سرفصل های آموزشی متناسب با دوره های خواهران و با استفاده از ظرفیت اساتید خواهر تشکیل و قبل از آن نیازسنجی همه مدرسه علمیه خواهران به صورت مجزا انجام شود.

آمار و اطلاعات دقیق، شرط لازم برای موفقیت در فعالیت های فرهنگی است

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان با بیان این که گام اول در فعالیت های فرهنگی، کسب اطلاعات خام مرتبط با موضوع است تا بر اساس آن بتوان نسبتها و تناسبها و میلها و ذائقهها را کشف کرد، گفت: در این صورت است که میتوان برای مخاطب برنامهریزی کرد و به موفقیت در فعالیتها امیدوار بود.

لزوم مانور بزرگ رسانه ای بر روی موضع فداکارانه رهبر انقلاب

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: اصل ولایت فقیه صرفاً رضایت و اقتضای عقل نیست و یک مسیری است که دو منطق را در یک تقاطع به هم می رساند، یکی از این منطق ها رضایت و اقتضای عقل و دیگری ولایت الهی است و دو ضلع جمهوریت و اسلامیت در کنار یکدیگر در جمهوری اسلامی وجود دارند.

لزوم ایفای نقش طلاب و فعالان مذهبی در فضای مجازی

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: ما به عنوان یک طلبه و فعال اجتماعی مذهبی باید مأموریت ویژه خودمان در فضای مجازی را پیدا کرده و ایفای نقش کنیم و بر اساس توانمان در اقیانوس فضای مجازی تصرف کنیم.

تربیت محوری در مدارس با هنرهای تجسمی تلفیق شود

رئیس میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن دفتر تبلیغات اسلامی گفت: تلفیق طرح «تربیت محور» با هنرهای تجسمی می تواند در طول سالی که دانش آموز در مدرسه حضور دارد، دائماً پیام را منتقل کند و در ذهن او فضای تربیتی را رقم می زند.

سه حوزه مهم بایسته های پاسخگویی در فضای مجازی

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در نظر گرفتن فضای مجازی به مثابه رسانه، محیط و امتداد پاسخگویی را سه حوزه مهم بایسته های پاسخگویی در فضای مجازی دانست و گفت: صِرف پیدایش فضای مجازی پاسخی برای سؤالات بغرنج گذشته بشر است.

شماره 56 فصلنامه «اخلاق» منتشر شد

رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی درباره انتشار شماره اخیر فصلنامه «اخلاق» گفت: شماره 56 این فصلنامه چاپ و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

12>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما