دوشنبه 11 فروردين 1399   14:16:48
(سال رونق تولید)

print

حجت الاسلام والمسلمین اختری:

تبعید امام خمینی(ره) به نجف توطئه ای آمریکایی بود

  • خلاصه :مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا گفت: تبعید امام خمینی(ره) به نجف برآمده از توطئه هایی بود که زیر نظر مستقیم آمریکا انجام شد؛ برخی تصور می کنند این مسئله مبالغه است ولی این طور نیست، چون امام راحل مستقیم به آمریکا حمله کرد.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن اختری در همایش «بررسی نظریه ولایت فقیه در اندیشه امام خمینی(ره)» که به مناسبت بزرگداشت پنجاهمین سال تدریس ولایت فقیه توسط حضرت امام خمینی(ره) در حوزه علمیه نجف به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در سالن اجتماعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد، تصریح کرد: نظریه ولایت فقیه از نظریات اساسی در اسلام و جزء ضروریات است.

مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا با بیان این که امام راحل این حکومت را با تمام اصول فلسفی، علمی، اجتماعی و فقهی تبیین کردند، اظهار داشت: توجه به شروع زمان پرداختن امام(ره) به مسأله ولایت فقیه بسیار اهمیت دارد؛ پس از ورود امام خمینی(ره) به نجف در سال 1344 علاقه مندان به ایشان درخواست کردند که درسی را شروع کنند و ایشان با اصرار پذیرفتند؛ روش تعامل امام راحل با حوزه و مراجع و طلاب دقیق، مدبرانه، اسلامی و عاقلانه بود؛ به عنوان مثال ساعت درس خود را زمانی گذاشتند که تزاحم با دیگران نداشته باشد.

* تبعید امام خمینی(ره) به نجف توطئه ای آمریکایی بود

وی افزود: باید روی این فکر کرد که علت تبعید امام راحل به نجف چه بود؟ این مسأله برآمده از توطئه هایی بود که زیر نظر مستقیم آمریکا انجام شد؛ برخی تصور می کنند این مسئله مبالغه است ولی این طور نیست، چون امام راحل مستقیم به آمریکا حمله کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اختری به دلیل تبعید امام راحل به نجف پرداخت و اظهار داشت: تصور می کردند اگر امام خمینی(ره) به نجف بروند، در آنجا مشکلاتی میان خود علما ایجاد می شود و و خودشان باعث انزوای امام(ره) خواهند شد و از طرفی از مردم دور می شوند، به همین دلیل، وقتی آیت الله بروجردی فوت کرد، شاه پیام تسلیت خود را برای آیت الله حکیم در نجف ارسال کرد و حتی به یک نفر از مراجع در قم پیام نداد.

* نوع رفتار امام راحل با علمای نجف در زمان تبعید

وی به رفتار امام خمینی(ره) با علمای نجف اشاره کرد و گفت: امام راحل آنقدر محترمانه و با عظمت و منطبق بر رفتار اسلامی با علما برخورد کردند که همه نقشه های دشمنان از بین رفت.

مدیرعامل بنیاد بین المللی عاشورا تصریح کرد: امام خمینی(ره) حکومت اسلامی را زمینه ساز نجات مسلمین از دست سلطه گران می دانستند.

* اهمیت معرفی ابعاد اسلام به مردم در تشکیل حکومت اسلامی

وی با بیان این که شرایط امروز ما بستگی به شرایطی دارد که آن روز امام راحل در درس ها فرمودند، افزود: امروز جایگاه رهبر معظم انقلاب همان جایگاهی است که آن روز امام فرمودند و نیاز به پشتیبانی و حمایت دارد؛ امام فرمود که وظیفه شما این است که ابعاد اسلام را معرفی کنید و مردم بدانند که اسلام احکام اقتصاد، نظامی و سیاسی دارد و صرفاً نماز و روزه نیست و دنبال این کار بروید و مردم خودشان به دنبال تشکیل حکومت خواهند رفت.

* موهبتی که شامل هیچ عالمی جز امام خمینی(ره) نشد
حجت الاسلام والمسلمین اختری با بیان این که موهبتی که خدا به امام راحل کرد، به هیچ عالمی از زمان امام صادق(ع) تاکنون نشده است، خاطرنشان کرد: امروز بیش از یک میلیارد و 700 میلیون مسلمان و 350 میلیون شیعه در جهان وجود دارد که بخش عمده آن در اثر حکومت اسلامی است که دشمنان تلاش می کنند این حکومت را ناکارآمد جلوه دهند.

وی خاطرنشان کرد: از حجت الاسلام والمسلمین واعظی «رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» که همراه با همکارانشان توانستند کارهای زیادی را انجام دهند، تشکر می کنم.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما