پنجشنبه 8 اسفند 1398   11:01:04
(سال رونق تولید)

print

رییس اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی خبر داد:

اختصاص کد هدیه کتابخوان الکترونیک پژوهان برای مبلغان/ ایجاد دسترسی مبلغان به 5 هزار عنوان کتاب و مجله

  • خلاصه :رییس اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: کلیه مبلغان می توانند با نام کاربری و رمز ورود سامانه سمتای خود وارد این کتابخوان شده و از هدیه و بیش از 5 هزار عنوان کتاب و مجله الکترونیک این سامانه استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، محمد پهلوانی در گفت وگو با خبرنگار ما با اشاره به آماده سازی بستر فنی کتابخوان پژوهان برای مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی اظهار داشت: بر اساس توافق صورت گرفته میان معاونت پژوهشی و معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، کاربران سمتا می توانند بدون ثبت نام و تنها با وارد کردن شناسه و رمز سامانه سمتا خود، از کتابخوان پژوهان هم بهره برداری کنند. 

وی افزود: در این طرح،‌ کاربران سمتا می توانند از کد هدیه‌ای که در پنل سمتا آنان قرار گرفته است، به عنوان شارژ اولیه برای خرید کتاب در کتابخوان پژوهان استفاده کنند.

رییس اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با بیان این که در حال حاضر حدود 5 هزار عنوان کتاب، از بیش از 100 ناشر برتر ملی و بین‌المللی به صورت الکترونیک در پژوهان منتشر شده است، تصریح کرد: بیش از 800 عنوان آن به صورت رایگان در سه قالب اندروید، ویندوز و iOS طراحی شده است.

وی افزود: همه نسخه‌های این نرم‌افزار نیز همگام‌سازی شده و مخاطب می‌تواند از هر درگاه به این محتوا دست پیدا کند.

پهلوانی اظهار داشت: کتابخوان همراه پژوهان به 5 زبان زنده شامل فارسی، انگلیسی، عربی، روسی و ترکی ارائه شده است و کاربران می‌توانند نرم‌افزار را به صورت رایگان از آدرس های www.dte.ir و pajoohaan.ir/apps  یا از طریق ارسال عدد 1 به سامانه 3000144020  دریافت کنند.

وی گفت: این اپلیکیشن به مبلغان و پژوهشگران در مسأله «پژوهش» کمک شایانی می کند زیرا یادداشت‌گذاری، هایلایت، مدیریت پاورقی‌ها، ارجاع به منابع انتهای کتاب‌ها و فهرست همه آیات، روایات و اشعار در قالب کتابخوان پژوهان به صورت تفکیک شده آمده است و کاربر می‌تواند به صورت یکجا فهرست تمامی موارد موردنظر خود را مشاهده کند و خروجی در قالب Endnote ، RIS و متنی دریافت کند.

رییس اداره فناوری اطلاعات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در ادامه «قابلیت جستجو در صفحه، کتاب و کتابخانه»، «اتصال به پایگاه داده اصطلاح‌نامه علوم اسلامی» و «جستجو در لغت نامه و فرهنگنامه» را از دیگر امکانات اپلیکیشن کتابخوان پژوهان عنوان و بیان کرد: همچنین در این اپلیکیشن امکانی تعبیه شده است تا کاربر بتواند با دریافت کارت هدیه یا تخفیف، یک و یا چند کتاب را دریافت کند. لازم به ذکر است کاربران با ورود به سامانه سمتا می توانند کد هدیه خود را دریافت و از شارژ اولیه بهره‌مند شوند.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما