چهارشنبه 7 اسفند 1398   12:48:06
(سال رونق تولید)

print

معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تبیین کرد:  

پیشگامی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب

  • خلاصه :معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از پیشگامی این پژوهشگاه در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی در گفت و گو با خبرنگار ما درباره گام دوم انقلاب اظهار داشت: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب هفت توصیه ایشان به همه ما، به خصوص نسل جوان فرمودند که اولین توصیه آنها با علم و پژوهش شروع می شود. 
وی گفت: پژوهشگاه خود را مخاطب این توصیه می داند و وظیفه خود می داند که در عرصه علم و پژوهش جدی تر از گذشته فعالیت کند. 
معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: توصیه دیگر، در خصوص اخلاق و معنویت است و یکی از پژوهشکدههای این پژوهشگاه، پژوهشکده اخلاق و معنویت می باشد. 
وی افزود: دیگر توصیه های رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب، توصیه هایی در خصوص عدالت، استقلال، آزادی و کرامت است؛ در بحث عدالت یک هسته پژوهشی در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با مدیریت حجت الاسلام والمسلمین احمد واعظی «رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» در حال فعالیت است و کارهای بسیار خوبی در  آنجا انجام شده که به زودی منتشر خواهد شد. 
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در آخرین توصیه شان در بیانیه گام دوم انقلاب، بحث سبک زندگی اسلامی را مطرح فرمودند و نکته مهمی که دارند این است که غرب و دشمنان ما در تلاش هستند که سبک زندگی غیر دینی خودشان را به مسلمانان تحمیل کنند و باید سعی کنیم که سبک زندگی خودمان را حفظ کنیم؛ در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در جهت تبیین سبک زندگی اسلامی، فرهنگنامه «سبک زندگی قرآنی» را راه اندازی کردیم که تاکنون 10 مجلد آن منتشر شده است و هر مجلد به یک موضوع میپردازد و ان شاءالله تلاش ما این است که پس از این که تک موضوعات به اتمام رسید، در یک مجموعه منتشر شود. 
وی خاطرنشان کرد: سعی می کنیم که تمام افق و چشماندازمان در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به فرمایشات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب معطوف شود و رویکرد راهبردی و مسأله محوریمان را بر این اساس پیش ببریم. 
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما