سه‌شنبه 2 مرداد 1403   02:32:43

( جهش تولید با مشارکت مردم )

print

برگزاری میزگرد فناوری های جدید هوش مصنوعی در دانشگاه باقرالعلوم (ع)

  • خلاصه :میزگرد فناوری های جدید هوش مصنوعی با حضور اعضاء شورای پژوهش و فناوری دانشگاه باقرالعلوم (ع) برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت الاسلام والمسلمین دکتر سیداحسان رفیعی علوی، سرپرست محترم دانشگاه باقرالعلوم(ع) به همراه اعضاءشورای پژوهش و فناوری این دانشگاه با پروفسور سجده، دکتر رضا بنی اسد و دکتر پیرملکی، سه تن از برجسته‌ترین متخصصان هوش مصنوعی کشور، دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که به همت اداره پژوهش دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار شد، طرفین در خصوص سیاست‌گذاری هوش مصنوعی در نظام آموزش و پژوهش این دانشگاه به بحث و تبادل نظر پرداختند.
حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر سیداحسان رفیعی علوی، سرپرست دانشگاه باقرالعلوم (ع)، در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور پروفسور سجده و دکتر پیرملکی، بر اهمیت هوش مصنوعی در دنیای امروز و ضرورت استفاده از آن در نظام آموزش و پژوهش دانشگاه‌ها تأکید کرد و افزود: هوش مصنوعی می‌تواند تحولات عظیمی در نظام آموزش و پژوهش ایجاد کند و ما باید از این فرصت برای ارتقاء سطح کیفی آموزش و پژوهش در دانشگاه‌ها استفاده کنیم.
پروفسور سجده، پژوهشگر حوزه هوش مصنوعی، در این دیدار با ارائه گزارشی از آخرین دستاوردهای هوش مصنوعی در جهان، بر ضرورت توجه به این حوزه در دانشگاه‌ها تأکید کرد و گفت: هوش مصنوعی می‌تواند در زمینه‌های مختلفی مانند آموزش، پژوهش، مدیریت و خدمات دانشجویی مورد استفاده قرار گیرد و دانشگاه‌ها باید برای استفاده از این فناوری برنامه‌ریزی کنند.
دکتر پیرملکی، پژوهشگر حوزه هوش مصنوعی، نیز در این دیدار با اشاره به تجربیات خود در زمینه هوش مصنوعی، به ارائه راهکارهایی برای استفاده از این فناوری در دانشگاه باقرالعلوم(ع) پرداخت و گفت: ما می‌توانیم از هوش مصنوعی برای شخصی‌سازی آموزش، ارائه خدمات آموزشی به دانشجویان در مناطق محروم، انجام پژوهش‌های علمی و ارتقاء سطح کیفی خدمات دانشجویی استفاده کنیم.
دکتر رضا بنی اسد، دانشیار وابسته دانشگاه باقرالعلوم(ع) و متخصص هوش مصنوعی نیز در این دیدار به ارائه نظرات و تجربیات خود در این زمینه پرداخت و گفت: با توجه به پتانسیل‌های موجود در دانشگاه باقرالعلوم(ع)، می‌توانیم با برنامه‌ریزی دقیق و استفاده از تخصص اساتید برجسته این دانشگاه، در زمینه هوش مصنوعی به جایگاه‌های قابل توجهی در سطح ملی و بین‌المللی دست پیدا کنیم.
در پایان این دیدار، طرفین بر ادامه همکاری و تبادل نظر در خصوص سیاست‌گذاری هوش مصنوعی در نظام آموزش و پژوهش دانشگاه باقرالعلوم(ع) توافق کردند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما