<>
شيدسچپج
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
  اذان صبح
  طلوع خورشید
  اذان ظهر
  غروب خورشید
  اذان مغرب
اوقات به افق :
ساختمان دفتر
ساختمان مركزي
دوشنبه 21 دي 1388
معاونت فرهنگي و تبليغي
دفتر تبليغات اسلامي در بدو شكل‌گيري و تأسيس در ماه‌هاي پس از پيروزي انقلاب در نخستين گام نسبت به جذب و اعزام مبلغ به مناسبت‌هاي مختلف همت گمارد و از آغاز، امر خطير تبليغ دين در تمامي دوران فعاليت دفتر به عنوان فعاليت سترگ و ماندگار از مأموريت‌هاي اصلي دفتر تبليغات اسلامي بوده است.
اعزام هزاران مبلغ به جبهه ها در دوران دفاع مقدس از افتخارات اين بخش مي‌باشد.
اين مجموعه با بهره‌مندي از سرمايه‌ي انساني منحصر به فرد نزديك به 30 هزار مبلغ از طلاب و فضلاي حوزه‌هاي علميه قم، مشهد و اصفهان و برخورداري از 30 سال تجربه در مديريت منابع انساني تبليغ و امور تبليغي، هم اكنون در 150 روز پوشش تبليغي و با بيش از 30 هزار نفر اعزام در 16 مناسبت تبليغي، سالانه حدود 550 هزار نفر روز فعاليت تبليغي انجام مي‌دهد.
برگزاري صدها همايش و نشست علمي و كاربردي براي مبلغان، برگزاري جشنواره ساليانه برترين‌هاي تبليغ در قم، مشهد و اصفهان، انجام پروژه‌هاي مطالعاتي در راستاي فعاليت‌هاي فرهنگي و تبليغي، حمايت از ايده‌هاي نو و ابتكاري مبلغين، جمع‌آوري اطلاعات جامع مبلغان، تهيه و انتشار 6 نشريه فرهنگي ترويجي «پيام زن»، «پاسدار اسلام»، «معارف اسلامي»، «سنجاقك»، «پوپك»، «سلام بچه‌ها» و تدوين و نشر محتواي تبليغي در قالب كتاب و جزوات «ره‌توشه راهيان نور» در مناسبت‌هاي تبليغي بخشي از خدمات دفتر در امور فرهنگي و تبليغي است.
اين بخش هم‌اكنون با استفاده از ابزارها و شيوه‌هاي نوين، توجه به فرهنگ‌سازي، مقابله با جريان هاي انحرافي و ارتقاء اثربخشي و هوش‌مند‌سازي، فعاليت‌هاي تبليغي را مورد اهتمام قرار داده و با تمركز بر نقش تأمين مبلّغ توان‌مند و محتواي پيام در چرخه‌ي فعاليت‌هاي تبليغي، حركت به سوي تبليغ تخصصي در ابعاد «موضوع، مخاطب و روش» و گسترش عرصه هاي تبليغ را سرلوحه برنامه هاي خود قرار داده است.
سايت رسمي اين معاونت
www.balagh.net مي باشد
ادارات كل، مراكز و بخش‌هاي وابسته به معاونت فرهنگي و تبليغي عباتند از:
اداره كل امور مبلغان
اين اداره كل وظيفه تشكيل پرونده، جذب و اعزام مبلغين (برادران و خواهران) و هماهنگي و بسترسازي لازم در اين عرصه و پشتيباني از فعاليت‌هاي تبليغي را با 3 اداره «ساماندهي امور مبلغان»، «اعزام مبلغان» و «امور مبلغان-واحد خواهران-» برعهده دارد.
تشكيل نزديك به سي هزار پرونده تبليغي، اعزام هزاران مبلغ در مناسبت‌هاي تبليغي، تشكيل بيش از 100 گروه تبليغي، مكانيزه كردن سيستم اعزام، ساماندهي پرونده‌هاي تبليغي با رويكرد تبليغ تخصصي و اعزام نخبگان تبليغ بخشي از خدمات اين اداره كل مي‌باشد.
دفتر مطالعات و برنامه‌ريزي فرهنگي و تبليغي
اين اداره كل متشكل از گروه‌هاي «مطالعات فرهنگي و منطقه‌اي»، «تكنولوژي تبليغ» و «برنامه‌ريزي و ارزيابي» مي‌باشد.
ساماندهي پژوهش‌هاي مرتبط با تبليغ، شناسايي موضوعات و طرح‌هاي پژوهشي مرتبط با تبليغ، بهينه‌سازي روش‌هاي تبليغ سنتي، زمينه‌سازي و طراحي روش‌هاي نوين تبليغي، حمايت از ايده‌هاي نو و ابتكارات جديد تبليغي، برنامه‌ريزي و ارزيابي فعاليت‌هاي تبليغي و تهيه آيين‌نامه‌ها و گزارشات مربوط به معاونت فرهنگي و تبليغي بخشي از وظايف اين اداره كل مي باشد.
بررسي و تدوين نظام جامع تبليغ ديني، آسيب‌شناسي محتواي تبليغ، بررسي شيوه‌هاي تبليغ غيرمستقيم و رسانه‌اي، جريان‌شناسي فرهنگ معاصر، احياي آداب و سنن اسلامي،‌تدوين منشور و نظام جامع تبليغ، نظام‌واره فرهنگي، برگزاري 2 فراخوان طرح‌هاي ابتكاري در حوزه‌ي تبليغ ديني و تقدير از طرح‌هاي منتخب، اصلاح نظام‌هاي تبليغ و طبقه بندي مبلغان، تدوين مهارت‌هاي تبليغي، تدوين كلي نظام تبليغ مجازي، طرح تبليغ رسانه‌اي، هنري و نوشتاري بخشي از خدمات اين اداره كل مي باشد.
مديريت اطلاع رساني و مشاركت‌هاي فرهنگي
اين مديريت به منظور پوشش دادن فعاليت‌هاي تبليغ و اطلاع‌رساني به جامعه، مستند سازي اعزام‌ها، برنامه‌ريزي و برگزاري دوره‌هاي آموزشي، نشست‌ها و همايش‌هاي علمي و كاربردي براي مبلغين، برنامه‌ريزي جهت اجراي طرح سامانه مديريت تبليغات اسلامي (سمتا)، برقراري تعامل با سازمان‌‌هاي مختلف، برگزاري صدها همايش و نشست علمي و كاربردي براي مبلغان، ارتباط و خدمات مشاوره‌اي به گروه‌هاي تبليغي، برگزاري مسابقات علمي راهيان نور،زمينه‌سازي بهره‌گيري از تكنولوژي اطلاعات و ارتباطات (ICT) در امر تبليغ، توسعه  تبليغ مجازي و ... گوشه‌اي از خدمات اين مديريت مي‌باشد.
مركز فرهنگي و هنري
اين مركز از گروه‌هاي «محصولات فرهنگي»، «آفرينش‌هاي هنري حوزه» و «آفرينش‌هاي ادبي حوزه» با هدف بسترسازي براي تبليغ مؤثر و فراگير با استفاده از ابزار هنري تشكل گرديده است.
آماده سازي و تبديل فيلم نشست‌هاي تخصصي، تشكيل جلسات با طلاب هنرمند، پي‌گيري و سفارش مقالات ادبي و هنري، گردآوري مقالات مرتبط با بهره‌گيري از هنر در تبليغ، ارائه راه‌كارهاي هنري در تبليغ ديني و ... بخشي از خدمات اين مركز مي باشد.
هم‌چنين اين مركز با تاسيس مجموعه گران‌سنگ فرهنگي و هنري «نگارستان اشراق» به عرضه آثار ارزش‌مند هنرمندان حوزه دين مي پردازد.
 
امتیاز دهی
 
 

تعداد بازديد اين صفحه: 11739
     
Guest (PortalGuest)

اداره كل روابط عمومي و امور بين الملل دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم
مجری سایت : شرکت سیگما