صفحه اصلی | عضویت در خبرنامه | معرفی دفتر | پیوندها |  ارتباط با ما

 

 
 

 

 
 
       

English

العربیه

ویژه نامه

پیام روز

همایش ها

نظرسنجی

 

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم:‌

هنر دینی در عین آرمان‌گرایی باید به واقعیت‌ها توجه کند

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: هنر دینی در عین اینکه آسمانی، آرمانی، معناگرا و معنویت‌گراست باید زمینی و واقعی باشد تا بتواند دردها، رنج‌ها و ظرفیت‌ها را ببیند و مورد ارزیابی قرار دهد.
به گزارش روابط عمومی دفترتبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتراحمد واعظی در آیین اختتامیه جشنواره فیلم اشراق که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان بلند پایه استانی قم در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد اظهار داشت:حوزه علمیه به توانمندی‌های بالایی دست یافته است تا جایی که بخشی از انرژی خود را به تولیدات هنری اختصاص می‌دهد.
وی تصریح کرد: اگر به این واقعیت توجه کنیم که در دنیای امروز شیوه‌های نوین ارتباطات و ابزارهای جدید رسانه‌های جمعی پا به عرصه وجود گذاشته است متوجه می‌شویم که تحول جدیدی برای انتقال پیام و تأثیرگذاری در مخاطب ایجاد شده است.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به سخنی از رهبر معظم انقلاب در ارتباط با گرایش طلاب به هنر مبنی بر اینکه «هر طلبه‌ای در یک هنر باید صاحب نظر باشد همان‌گونه که من در هنر شعر صاحب نظر هستم و در این زمینه مهارت دارم» بیان داشت: هنر دینی یک همگون سازی بین مؤلفه‌های ناهمگون است.
حجت الاسلام والمسلمین دکترواعظی اذعان داشت: هنر دینی در عین اینکه آسمانی، آرمانی، معنا گرا و معنویت‌گراست باید زمینی و واقعی باشد تا بتواند دردها، رنج‌ها و ظرفیت‌ها را ببیند و مورد ارزیابی قرار دهد.
وی بینش تیز و دقیق برای درک والا را از مهم‌ترین کارهای هنر دینی دانست و گفت: هنر دینی نباید به قدری از عطر معنا و معنویت فراوانی برخوردار باشد که مشام را آزار دهد و نه به قدری از بعد تکنیک خالی باشد که سطحی و عاری از معنا و معنویت به نظر برسد.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با تبیین اهداف ورود حوزویان به عرصه هنر تصریح کرد: تا زمانی که حوزویان به میدان عمل وارد نشوند نمی‌توانند به ضعف و کاستی‌های خود پی ببرند و رشد کنند.
وی با تاکید بر اینکه ما هنوز در آغاز راه هستیم اذعان کرد: محصولاتی که هنرمندان حوزوی تولید می‌کنند هنوز به پایه مطلوب نرسیده است و ما باید بیاموزیم که محتوای غنی را به زبان هنر عرضه کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین دکترواعظی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم محلی برای انجمن‌های هنری شش‌گانه دفتر تبلیغات اسلامی فراهم کنیم تا این انجمن‌ها در آنجا مستقر شوند و با بلند همتی راه متعالی که در پیش گرفته‌اند دنبال کنند.
منبع:

تاریخ خبر: 1392/8/10 جمعه
تعداد بازدید کل: 473 تعداد بازدید امروز: 3
 
امتیاز دهی
 
 

 
 
 

صفحه خانه   |   بانک اطلاعات   |   خدمات الکترونیک   |   محصولات فرهنگی   |   پایگاه های وب    |   روابط عمومی

 

www.dte.ir

Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما