دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
كوچك يا بزرگ كردن بخش :.منو اشيا عمودي
صفحه اصلي
آخرین اخبار
آر.اس.اس
آرشيو اخبار
آگهی مزایده
اخبار برگزیده
اوقات شرعي
بازديدها
بانک اطلاعات کتب و مقالات
بنر
پایگاهای تحت وب
پیوندهای بیرونی
پیوندهای مرتبط
تازه‌هاي كتاب
تازه‌هاي نشر
تبلیغات 1
تبلیغات 2
تقويم
جستجو
جستجو
خدمات الکترونیک
روابط عمومی
زبان
زمان ديجيتال سرور
سایر متون عمومی
سخن روز
سرویس های دفتر تبلیغات اسلامی
سمت راست
عناوین
فرم جذب دفتر تبلیغات اسلامی
گزارش تصویری
محصولات فرهنگی تبلیغی
معرفی دفتر تبلیغات
مقالات
منو افقی
نظر سنجی
نقشه سایت
همايش ها
ورود كاربران
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم:‌

هنر دینی در عین آرمان‌گرایی باید به واقعیت‌ها توجه کند


رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: هنر دینی در عین اینکه آسمانی، آرمانی، معناگرا و معنویت‌گراست باید زمینی و واقعی باشد تا بتواند دردها، رنج‌ها و ظرفیت‌ها را ببیند و مورد ارزیابی قرار دهد.
به گزارش روابط عمومی دفترتبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتراحمد واعظی در آیین اختتامیه جشنواره فیلم اشراق که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان بلند پایه استانی قم در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد اظهار داشت:حوزه علمیه به توانمندی‌های بالایی دست یافته است تا جایی که بخشی از انرژی خود را به تولیدات هنری اختصاص می‌دهد.
وی تصریح کرد: اگر به این واقعیت توجه کنیم که در دنیای امروز شیوه‌های نوین ارتباطات و ابزارهای جدید رسانه‌های جمعی پا به عرصه وجود گذاشته است متوجه می‌شویم که تحول جدیدی برای انتقال پیام و تأثیرگذاری در مخاطب ایجاد شده است.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خویش با اشاره به سخنی از رهبر معظم انقلاب در ارتباط با گرایش طلاب به هنر مبنی بر اینکه «هر طلبه‌ای در یک هنر باید صاحب نظر باشد همان‌گونه که من در هنر شعر صاحب نظر هستم و در این زمینه مهارت دارم» بیان داشت: هنر دینی یک همگون سازی بین مؤلفه‌های ناهمگون است.
حجت الاسلام والمسلمین دکترواعظی اذعان داشت: هنر دینی در عین اینکه آسمانی، آرمانی، معنا گرا و معنویت‌گراست باید زمینی و واقعی باشد تا بتواند دردها، رنج‌ها و ظرفیت‌ها را ببیند و مورد ارزیابی قرار دهد.
وی بینش تیز و دقیق برای درک والا را از مهم‌ترین کارهای هنر دینی دانست و گفت: هنر دینی نباید به قدری از عطر معنا و معنویت فراوانی برخوردار باشد که مشام را آزار دهد و نه به قدری از بعد تکنیک خالی باشد که سطحی و عاری از معنا و معنویت به نظر برسد.
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با تبیین اهداف ورود حوزویان به عرصه هنر تصریح کرد: تا زمانی که حوزویان به میدان عمل وارد نشوند نمی‌توانند به ضعف و کاستی‌های خود پی ببرند و رشد کنند.
وی با تاکید بر اینکه ما هنوز در آغاز راه هستیم اذعان کرد: محصولاتی که هنرمندان حوزوی تولید می‌کنند هنوز به پایه مطلوب نرسیده است و ما باید بیاموزیم که محتوای غنی را به زبان هنر عرضه کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین دکترواعظی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم محلی برای انجمن‌های هنری شش‌گانه دفتر تبلیغات اسلامی فراهم کنیم تا این انجمن‌ها در آنجا مستقر شوند و با بلند همتی راه متعالی که در پیش گرفته‌اند دنبال کنند.

 
امتیاز دهی
 
 

خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
Powered By Sigma ITID.