1. هنر و زیبایی باید در خدمت معارف دینی باشد

  تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: هنر و زیبایی باید موجب رغبت به محتوا شود؛ در غیر این صورت، راه در پیش گرفته شده، اشتباه است. زیبایی باید در خدمت معارف باشد، نه این که معارف را به حاشیه ببرد و مردم تنها متوجه جنبه زیبایی آن شوند. 

 2. جشنواره هنر و تبلیغ به دنبال ترویج فرهنگ کتابخوانی است 

  رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: دومین جشنواره هنر و تبلیغ با محوریت کتاب‌آرایی دینی در فرهنگ و تمدن اسلامی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی تلاش می‌کند.

 3. جشنواره هنر و تبلیغ گامی در جهت توسعه فرهنگ دینی است 

  رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به تشریح ویژگی های جشنواره هنر و تبلیغ پرداخت و گفت: جشنواره هنر و تبلیغ گامی در جهت توسعه فرهنگ دینی است.

 4. تقدیر آیت الله مکارم شیرازی از برگزاری همایش کتاب آرایی دینی  

  آیت الله مکارم شیرازی با تقدیر از برگزاری همایش کتاب آرایی دینی گفت: برخی گمان می کنند که موبایل و فضای مجازی می توانند جای کتاب را بگیرند، ولی در حقیقت هیچ چیزی نمی تواند در آینده هم جای کتاب را بگیرد.

 5. پیام تسلیت رییس و معاون دفتر تبلیغات اسلامی در پی درگذشت مرحوم نوراللهی

  رییس و معاون فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با صدور پیام های جداگانه ای، درگذشت مرحوم محمود نوراللهی از کارکنان دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم را تسلیت گفتند.

 6. نشست «تجارب اربعین در فضای مجازی» برگزار می شود

  نشست «تجارب اربعین در فضای مجازی» به همت مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی در نگارستان اشراق برگزار خواهد شد.

 7. لازمه وجود علم و دانش فلسفه است/ظرفیت حکمت متعالیه

  مدیر گروه تبلیغ مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) و عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) گفت: وجود علوم بدون فلسفه امکانپذیر نیست و لازمه وجود علم و دانش فلسفه است.

 • آخرین اخبار
 • گزارش تصویری

جلسه هم اندیشی و تعامل دانشگاه باقرالعلوم (ع) با قطب ها برگزار شد
مدیران و کارشناسان دانشگاه باقرالعلوم(ع) در جلسه هم اندیشی با دبیر شورای راهبری قطب ها، درباره مسائل و برنامه های قطب ها و وضعیت کنونی تعامل دانشگاه با قطب ها بحث و گفت و گو کردند.

نشست تجارب اربعین در فضای مجازی برگزار شد 
انجمن سواد رسانه ای مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در ادامه سلسله نشست های فضای مجازی، نشست «تجارب اربعین در فضای مجازی» را برگزار کرد.

فراخوان مقاله اولین همایش علمی راهکارهای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب اعلام شد
فراخوان مقاله اولین همایش علمی راهکارهای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب با رویکرد سبک زندگی اسلامی ـ ایرانی در بیمارستان ها و مراکز درمانی منتشر شد.

انتصاب رئیس جدید اداره ساماندهی امور مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی
حجت الاسلام کمال طی حکمی حجت الاسلام والمسلمین تیموری را به عنوان رئیس جدید اداره ساماندهی امور مبلغان دفتر تبلیغات اسلامی منصوب کرد.

اکران، نقد و تحلیل فیلم هیهات برگزار می شود
به همت مرکز فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی اکران، نقد و تحلیل فیلم هیهات با حضور دانش اقباشاوی و هادی مقدم دوست برگزار می شود. 

همایش ملی هنر و تبلیغ در قم برگزار می شود
دبیر همایش هنر و تبلیغ با بیان این که فراخوان همایش ملی هنر و تبلیغ تا 5 آبان ماه ادامه دارد، گفت: این همایش 24 و 25 آذرماه در دو نوبت صبح و عصر در سالن همایش های غدیر در قم برگزار خواهد شد. 

رابطه محتوا و فرم در فاخر شدن آثار ادبیات دینی و اشعار
استاد برجسته حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه همیشه فرم تابع محتوا است، گفت: این کار خلقت است که هروقت محتوای عالی در عالم پیدا شد، آن را در بسته بندی ماندگاری به نام فرم بپیچد تا خیر آن به نسل های آینده برسد.

هنر و زیبایی باید در خدمت معارف دینی باشد
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) گفت: هنر و زیبایی باید موجب رغبت به محتوا شود؛ در غیر این صورت، راه در پیش گرفته شده، اشتباه است. زیبایی باید در خدمت معارف باشد، نه این که معارف را به حاشیه ببرد و مردم تنها متوجه جنبه زیبایی آن شوند. 

شاخصه های مهم مبلغان گروه های تبلیغی
مدیر کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: استمرار تبلیغ در یک منطقه، آموزش های لازم برای حضور بهتر مبلغ در منطقه، نیازسنجی منطقه و حضور در عرصه های مختلف از شاخصه های مهم مبلغان گروه های تبلیغی است.

امنیت پایدار در سایه تفکر بسیجی ممکن خواهد بود
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در مراسم سالگرد سردار شهید حبیب لک زایی که با موضوع بررسی فرهنگ و تفکر بسیجی و امنیت پایدار برگزار شد، گفت: قدرت های منطقه ای و بین المللی همیشه به دنبال این بودند که در منطقه ناامنی ایجاد کنند.

آخرین رویدادها

خدمات الکترونیک

Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما