صفحه اصلی | عضویت در خبرنامه | معرفی دفتر | پیوندها |  ارتباط با ما

 

 
 

 

 
 
       

English

العربیه

ویژه نامه

پیام روز

همایش ها

نظرسنجی

 

سه‌شنبه 8 دي 1388 حوزه رياست
اين اداره كل با در اختيار داشتن گروه پيگيري به منظور عملياتي‌سازي و اجراي دستورات رياست محترم دفتر در راستاي تحقق اهداف، وظائف و مأموريت‌هاي كلان دفتر انجام وظيفه مي‏كند.

برخي فعاليت‌هاي ويژه زير مجموعه حوزه رياست

گروه مشاوران رياست
اين گروه به منظور پشتيباني فكري از رياست محترم دفتر در زمينه سخنراني‌ها، سياست‌گذاري‌ها، تصميم‌گيري‌ها و فرآيندهاي اجرايي برنامه‌هاي سازماني تسكيل گرديده كه مركب از 7 نفر مشاور است كه يك نفر از مشاورين به‌عنوان دبير گروه مشاوران مسئوليت هماهنگي و برنامه‌ريزي در اين عرصه را به عهده دارد.

دفتر پژوهش‌هاي خاص
دفتر پژوهش‌‌هاي خاص، به منظور آگاهي بخشي سياسي، تجزيه و تحليل كاربردي و بررسي علمي مسائل و پديده‏هاي سياسي ايران و جهان، تبادل اطلاعات و اخبار سياسي مربوط به نظام اسلامي، عناصر و مجامع سياسي كشور و بررسي و رصد فضاي فرهنگي كشور تشكيل شده است. و تاكنون آثار فراواني همچون تحليل‌هاي انتخاباتي، خبرنامه «مواضع و ديدگاه‌ها» (52 شماره)، كارنامه شبهه شناسي –چكيده‌اي از شبهات مطبوعاتي- (18 شماره)، جامعه‌ي برين (جستاري در جامعه‌ي ديني و جامعه‌ي مدني) و ... تهيه و ارائه نموده است.

 
دفتر پي‏گيري فرامين و مطالبات مقام معظم رهبري از حوزه علميه
دفتر تبليغات اسلامي حوزه‏ي علميه‏ي قم نيز به عنوان «نماد روشنفكري حوزه» و پيشگام در حركت‏هاي نوانديشانه، در پاسخ به منويات مقام معظم رهبري(مدظله العالي) در مبحث تحول در حوزه، افزون بر عضويت در شوراي پيشبرد و ارتقاي حوزه علميه، در تاريخ دهم دي ماه 1386، «دفتر پي‏گيري فرامين و مطالبات مقام معظم رهبري» را به منظور تلاش در جهت تحول حوزه و بررسي راهكارهاي تحقق  انديشه و منويات حوزوي رهبر معظم انقلاب اسلامي تشكيل داد.
انتشار چهار شماره از نشريه تحول (تاكنون)، تهيه طرح اولين همايش بزرگ تحول و بالندگي، تدوين طرح پيشنهادي نقشه جامعه تحول (RFP)، نقد نقشه جامع علمي كشور و ... بخشي از خدمات ارزشمند اين دفتر مي‌باشد.

مؤسسه دهكده محققين (وسف)
در سال 1376 بنا به دستور رياست محترم دفتر مقام معظم رهبري و به منظور بهره‌مندي فضلا، محققين و حوزويان ارجمند، باغ موسوم به دهكده وسف از بنياد مستضعفان به  دفتر تبليغات اسلامي تحويل شد.
اين منطقه ييلاقي و كوهستاني كه در 70 كيلومتري شهر مقدس قم قرار دارد، مكان بسيار مناسبي براي فعاليت‌هاي علمي و پژوهشي و فرهنگي فضلا و محققين ارجمند در ايام گرم سال مي باشد.
دفتر تبليغات اسلامي با برنامه‌ريزي، آماده‌سازي و تغيير فضا، زمينه استفاده بهينه از اين مجموعه را فراهم كرده‌است، به گونه‌اي كه تنها در سال گذشته بيش از 000/16 نفر از طلاب، فضلا، محققين و ... از اين مكان استفاده نموده‌اند.
اين مجموعه هم‌اكنون با عنوان «مؤسسه دهكده وسف» تحت اشراف هيئت امناء منصوب از جانب رياست محترم دفتر اداره مي گردد.
 
امتیاز دهی
 
 

 
 
 

صفحه خانه   |   بانک اطلاعات   |   خدمات الکترونیک   |   محصولات فرهنگی   |   پایگاه های وب    |   روابط عمومی

 

www.dte.ir

Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما