يكشنبه 19 ارديبهشت 1400   14:11:09

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

رییس اداره آموزشی و تهذیب دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی خبر داد؛

پذیرش رشته تخصصی سطح 3 «فقه مقارن» توسط مرکز تخصصی آخوند خراسانی

  • خلاصه :رییس اداره آموزشی و تهذیب اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از پذیرش رشته تخصصی سطح سه فقه مقارن برای سال تحصیلی ۱۴۰۰ توسط مرکز تخصصی آخوند خراسانی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، محمدجواد نعمتی در گفت و گویی با اشاره به پذیرش رشته‌های تخصصی سطح 3 حوزه علمیه برای سال تحصیلی ۱۴۰۰ از ثبت نام در رشته سطح سه فقه مقارن توسط مرکز تخصصی آخوند خراسانی خبر داد.

بر اساس این گزارش، مدت این دوره ۳ سال تحصیلی(۶۰ واحد فقه و اصول، ۶۵ واحد دروس تخصصی، پژوهشی و پایان‌نامه) بوده و اهداف آن عبارت از «شناخت تفصیلی از دیدگاه‌ها و نظریات پایه در حوزه فقه مقارَن»، «شناخت تفصیلی از تاریخ فقه و اصول فریقین»، «تسلط کامل بر درک و تحلیل منابع اصیل حوزه فقه و اصول فریقین»، «توانایی تحلیل و مقایسه دیدگاه‌ها و نظریات فقهی و اصولی فریقین» و «توانایی تحقیق و نگارش مقالات علمی ترویجی» هستند.

از جمله امتیازات این دوره می توان به «اعطای مدرک رسمی سطح ۳»، «اولویت جذب در مقطع سطح ۴ مرکز تخصصی آخوند خراسانی، « بهره مندی از اساتید توانمند کشوری و ارتباط مستمر با اعضای هیئت علمی»، «برگزاری دوره های پژوهشی تخصصی و توانمندسازی پژوهشی دانش پژوهان»، «انتشار آثار در مجلات علمی تخصصی و علمی پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی»، «عضویت در حلقه های علمی تبلیغی»، «تشکیل پرونده تبلیغی»، «اعطای کمک هزینه تحصیلی و جوایز به دانش پژوهان ممتاز»، «امکان مشارکت در پروژه های آموزشی و پژوهشی مرکز تخصصی» و «خوابگاه برای دانش پژوهان غیرمشهدی» اشاره کرد.

گفتنی است، علاقه مندان به شرکت در این دوره می توانند تا ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ به صورت اینترنتی از طریق سایت Paziresh.dte.ir ثبت نام به عمل آورند.

زمان مصاحبه علمی برای این دوره نیز نیمه دوم خرداد ۱۴۰۰ خواهد بود و علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به و عضویت در گروه ایتا به لینک https://b2n.ir/t98751 مراجعه نمایند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما