پنجشنبه 7 مرداد 1400   09:45:24

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم در سال 1359 به پيروي از منويات رهبر كبير انقلاب(قدس سره) و با هدف اشاعه ارزش‌های اسلام، اقدام به افتتاح معاونت آموزش نمود و در سال 1370 شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس موسسه آموزش عالی باقرالعلوم(علیه‌السلام) موافقت اصولی نمود.
پس از کسب موافقت اصولی، کلیه فعالیت‌های آموزشی این موسسه در قالب رشته‌های مختلف علوم انسانی و با سرفصل‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور رسمی آغاز شد و پس از سال‌ها تلاش و توسعه موسسه و کسب امتیازهای لازم، سرانجام شورای گسترش آموزش عالی در جلسه مورخ 1384/12/13 با ارتقای مؤسسه به «دانشگاه باقرالعلوم(علیه‌السلام)» موافقت نهایی نمود.
دانشگاه دارای 4 دانشکده و دو گروه مستقل آموزشی است.

مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع)
مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضا(ع) با هدف تأمین نیروی انسانی فاضل، متخصص و کارآمد در حوزه فرهنگ دینی و انسجام ‌بخشی به فعالیت‌های دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شکل گرفته است و داری 6 گروه علمی مصوب است نیز زیر نظر معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت دارد و از جمله موسسات آموزش عالی حوزوی پرافتخار در سطح کشور است.

موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه
مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه یکی  از خدمات ارزشمند نهاد مقدس دفتر تبلیغات اسلامی است که در راستای مأموریت های آن تاسیس شده و با بهره گیری از ظرفیت عظیم دفتر تا کنون فعالیت های خود را در بخش آموزش علوم حوزوی به بانوان جامعه اسلامی بدون وقفه ادامه داده است. 
این موسسه هم اکنون علاوه بر پذیرش طلبه در بخش عمومی (تقریبا 50 درصد) در هفت رشته تخصصی از میان خواهران طلبه، دانش پژوه دارد و اولین مؤسسه ای است که در مقطع سطح چهار پذیرش داشته است.

جهت ورود به سایت هر یک ازمجموعه های فوق بر روی لوگوی مربوطه در ذیل کلیک نمایید. 

آرشیو

معرفی رشته اخلاق و تربیت اسلامی مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه(خواهران)

مدیرگروه علمی اخلاق، تربیت و مشاوره اسلامی مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه(خواهران) دفتر تبلیغات اسلامی به معرفی رشته اخلاق و تربیت اسلامی این مؤسسه پرداخت و گفت: ۷۰ طلبه در سه رشته اخلاق و تربیت، تربیت دینی کودک و نوجوان و مشاوره خانواده در این مؤسسه مشغول به تحصیل هستند.

جلسه هم‌افزایی فعالیت‌های بین‌المللی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و دانشگاه باقرالعلوم(ع) برگزار شد

در جلسه‌ای با حضور مدیران امور بین‌الملل پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و دانشگاه باقرالعلوم(ع) زمینه‌های همکاری این دو مجموعه در عرصه بین‌الملل مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دانش‌آموختگان به گونه ای سامان‌دهی شوند که الگوی جذب جوانان به تعلیم علوم دینی قرار گیرند

رئیس موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه(خواهران) گفت: ساماندهی دانش آموختگان باید به گونه ای باشد که به یک الگوی مناسب در جهت جذب جوانان شیفته به تحصیل علوم دینی قرار گیرند.

انتصاب دو تن از اعضای هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) به عضویت در هیئت ممیزه مشترک مراکز و مؤسسه‌های آموزش عالی و پژوهشی حوزه‌ای - دانشگاهی

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حکمی حجج اسلام والمسلمین شمس‌الله مریجی و نجف لک زایی «از اعضای هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع)» را به عضویت در هیئت ممیزه مشترک مراکز و مؤسسه‌های آموزش عالی و پژوهشی حوزه‌ای - دانشگاهی منصوب کرد.

نخستین جلسه تقویتی آزمون ورودی رشته زبان انگلیسی ویژه مطالعات اسلامی دانشگاه باقرالعلوم برگزار شد

کلاس تقویتی آمادگی آزمون ورودی رشته زبان انگلیسی ویژه مطالعات اسلامی در مقطع کارشناسی برای خواهران داوطلب از سوی مرکز تخصصی آخوند خراسانی در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد.

انقلاب به عنوان ایران الگوی ضد امپریالیسم در جهان شناخته می شود

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن تأکید بر لزوم انتخاب درست در دوره سیزدهم ریاست جمهوری تصریح کرد: امروز انقلاب به کشوری الگو علیه امپریالیسم در دنیا تبدیل شده است و ما باید با انتخاب رئیس جمهور اصلح انقلاب را در گام دوم وارد ریل اصلی خود کنیم.

برگزاری نشست بررسی زمینه‌های تعاملات علمی و دانشگاهی ایران و عراق

زمینه‌ها و بسترهای تعاملات علمی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عراق با حضور نمایندگان حشد الشعبی و مدیر امور بین‌الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه باقرالعلوم (ع) مورد بررسی قرار گرفت.

صیانت از مردم سالاری دینی جز با حضور حداکثری میسر نیست

رئیس پژوهشکده اسلام تمدنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به تبیین اهمیت انتخابات ۱۴۰۰ و راهکارها، عوامل مشارکت حداکثری مردم پرداخت و گفت: صیانت از مردم سالاری دینی جز با حضور حداکثری میسر نیست.

نقش انتخابات در بازنمایی تصویر مطلوب از کشور

عضو هیئت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) با اشاره به نقش انتخابات در بازنمایی تصویر مطلوب از جمهوری اسلامی گفت: ما نباید انتخابات را نبرد برای کسب آرا بدانیم، بلکه باید آن را مسابقه ای در مسیر خیرات بازنمایی کنیم.

12345678910>>>
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما