دوشنبه 4 مرداد 1400   05:24:29

(تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها)

print

عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی:

انتخاب مبتنی بر بینش و آگاهی ما را به آینده آرمانی نزدیک می کند

  • خلاصه :عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: انتخاب در تعیین روند زندگی فردی و اجتماعی تأثیر جدی می گذارد و هر چقدر مبتنی بر بینش و آگاهی باشد، ما را به آینده آرمانی نزدیک می کند.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، جلال ریزانه در گفت‌وگو با خبرنگار ما به بررسی نقش انتخابات در ترسیم آینده آرمانی جهان اسلام، اظهار داشت: هر چقدر انتخاب ما با اهداف آرمانی که داریم، تناسب داشته باشد و بر مبنای ارزش های ما صورت بگیرد، می تواند در شکل گیری آینده آرمانی مؤثر باشد.

وی گفت: برای این که به آینده ایده آل یا همان آینده آرمانی دست پیدا کنیم، باید روندهای این موضوع را به خوبی شناخته و طبق آن عمل داشته باشیم.

عضو هیأت علمی گروه پژوهشی آینده‌پژوهی دین و دینداری پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تصریح کرد: در آینده پژوهی، آینده به چهار دسته ممکن، محتمل، مرجح و محتوم تقسیم می شود و ما از طریق قدرت انتخاب و بینشی که داریم، در رقم خوردن آنها مؤثر واقع می شویم.

وی انتخابات را یک روند تأثیرگذار در شکل گیری آینده ایده آل و آرمانی معرفی کرد و افزود: بر اساس آیات قرآن کریم نیز یکی از مهم ترین مقوله های تأثیرگذار در شکل گیری آینده، مسأله انتخاب دانسته شده است.

ریزانه با بیان اینکه هر نوع تغییر در آینده مبتنی بر انتخاب های ما خواهد بود، اظهار داشت: انتخابات ریاست جمهوری بدون شک در شکل گیری آینده جامعه تأثیرگذار است، چون موجب تغییر روندها خواهد شد و در نتیجه، اسباب شکل گیری آینده را فراهم خواهد کرد؛ نتیجه دانش آینده پژوهی این است که ما در این دانش آینده را پیش بینی نمی کنیم، اما با بهره گیری از آن می توانیم خود را برای مواجه شدن با آینده آماده سازیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: انتخاب در تعیین روند زندگی فردی و اجتماعی تأثیر جدی می گذارد و هر چقدر مبتنی بر بینش و آگاهی باشد، ما را به آینده آرمانی نزدیک می کند.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما