سه‌شنبه 2 مرداد 1403   02:40:22

( جهش تولید با مشارکت مردم )

print

با هدف آشنایی با فرایند اعزام؛

نشست توجیهی مبلغان جدیدالورود برگزار گردید

  • خلاصه :معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، نشست توجیهی مبلغان جدیدالورود را با هدف آشنایی با فرایند اعزام برگزار نمود.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، به همت معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم نشست توجیهی مبلغان جدیدالورود با هدف آشنایی با فرایند اعزام، در سالن همایش های غدیر برگزار شد.
گفتنی است در این نشست توجیهی حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی جمشیدی از مبلغان تخصصی اداره کل تبلیغ تخصصی معاونت فرهنگی و تبلیغی و رئیس مرکز مشاوره اسلامی صدرا به ارائه موضوعاتی چون «ارتباط موثر»، «مهندسی رفتار»، «روانشناسی جذب»، «مخاطب شناسی»، «مدیریت روابط تبلیغی» و «تصویرسازی ذهنی» پرداخت. 
حجت الاسلام و المسلمین جمشیدی اظهار داشت:اگر یک فرد از لحاظ کلامی و غیر کلامی، موضوع «مهندسی رفتار» را رعایت نماید به این معنا که در لحظه به لحظه فضای ارتباطی خود با مخاطب تلاش نماید تا نیاز های او را برآورده سازد قطعا یک ارتباط موثر خواهد داشت.
وی با اشاره به روایتی از امیرمومنان «مَن لانَت كَلِمَتُهُ وَجَبَت مَحَبَّتُهُ» افزود: نیاز به احترام، محبت، تایید، قدردانی و تشکر، امنیت و آرامش از جمله نیازهای متعالی هر انسان بوده که اگر مبلغان به این موارد توجه ویژه نمایند باعث می شود تا مخاطب او از ایشان حرف شنوی داشته باشد. البته افراط و تفریط در برآورده ساختن نیازهای متعالی مخاطب در فضای ارتباطاتی اثر تخریبی داشته و باعث قطع رابطه نیز می گردد.
رئیس مرکز مشاوره اسلامی صدرا بیان کرد: ارتباط موثر یک ارتباط اکتسابی است، لذا کسب مهارت های لازم کلامی و غیرکلامی در برقراری ارتباط مورد نظر از ضروریات امر تبلیغ می باشد.
شایان ذکر است در ادامه این جلسه نکات مربوط به معرفی سامانه سمتا و بخش های پرکاربرد آن و فرآیند اعزام و نحوه ثبت درخواست، دریافت حکم و همچنین گزارش دهی فعالیت های ایام تبلیغی توسط مهندس علیرضا سعادتمند رئیس اداره فناوری اطلاعات معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی صورت گرفت.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما