سه‌شنبه 1 مهر 1399   20:17:01
(جهش تولید)

print

آیت الله نوری همدانی:

دفتر تبلیغات اسلامی زبان حوزه علمیه است/ دجال همان آمریکاست/ همایش ملی مقاومت اسلامی کار بسیار مهمی است

  • خلاصه :آیت الله نوری همدانی با بیان اینکه دجال همان آمریکاست گفت: باید دجال را بشناسیم و بشناسانیم و دفتر تبلیغات اسلامی که زبان حوزه است باید در این زمینه ورود جدی تری داشته باشد.
به گزارش تبلیغ نیوز (پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی)، آیت الله حسین نوری همدانی در دیدار رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و دست اندرکاران همایش ملی «مقاومت اسلامی از منظر قرآن کریم» ضمن قدردانی از فعالیت های این دفتر در راستای برگزاری این همایش اظهارداشت:  استقامت بحثی بسیار وسیع است و در قرآن، روایات و تاریخ اهل بیت(ع) و علما درخصوص استقامت بحث هایی مطرح شده است و نمونه های فراوانی از مقاومت و استقامت را می توان در آنها پیدا کرد.

*مقاومت علما در سه جبهه
وی گفت: علما در سه جبهه مقاومت کردند، یکی در عرصه تحصیل علم بود که استقامت کردند که اگر مقاومت نمی کردند، نمی توانستند در صدر قرار بگیرند و همیشه پیش قدم بودند و وارد میدانی شدند که از هر طرف موج هایی می آمد، لذا پرداختن به این مسأله، کار بسیار مهمی است.
این مرجع تقلید مقابله با دشمنان را از ویژگی های علما برشمرد و تصریح کرد: جبهه دیگری که علما در آن مقاومت کردند، استقامت در برابر دشمن بود و در برابر دشمنان اسلام شهید شدند. 
وی افزود: ارشاد مردم، جبهه دیگری بود که علما در آن وارد شدند و در این راه مقاومت کردند. 
*امثال شهید سلیمانی در ممکلت ما زیاد وجود دارد
آیت الله نوری همدانی با اشاره به رشادت های سپهبد سلیمانی اظهار داشت: حاج قاسم کار بزرگی کرد و دنیا را تکان داد  و در این راه، اخلاص، مقاومت و شجاعت به خرج داد. 
وی گفت: نباید کار را منحصر در شخصیت سردار سلیمانی کنیم، چرا که در مملکت ما امثال ایشان افراد زیادی وجود دارد. 
این استاد برجسته حوزه علمیه قم ضمن اشاره به آیاتی از قرآن کریم و فرازهایی از نهج البلاغه، به فراوانی مطالب در خصوص استقامت در آموزه های دینی پرداخت، خطاب به دست اندرکاران همایش ملی «مقاومت اسلامی از منظر قرآن کریم» تصریح کرد: این همایش کار بسیار مهمی است. 
وی با تأکید بر ضرورت حفظ نظام جمهوری اسلامی و استقامت در مقابل دشمنان افزود: بایستی نظام را حفظ کنیم و در برابر دشمنان مجهز باشیم.
 
*قدردانی از نقش مهم سید حسن نصرالله
آیت الله نوری همدانی با اشاره به نقش مهم سید حسن نصرالله در محور مقاومت اظهار داشت: چند نفر مثل این سید باید در کشورهای مختلف حضور داشته باشند و با یکدیگر در مقابل دشمنان متحد باشند.

*دجال همان آمریکاست
وی بر ضرورت دشمن شناسی تأکید کرد و گفت: به نظر من، دجال همان آمریکا است و این کلمه وصفی برای کسانی است که با کینه وارد میدان می شوند و روایات زیادی در این خصوص است؛ بنابراین، باید دجال را بشناسیم و بشناسانیم و دفتر تبلیغات اسلامی که زبان حوزه است باید در این زمینه ورود جدی تری داشته باشد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما