سه‌شنبه 2 مرداد 1403   02:54:48

( جهش تولید با مشارکت مردم )

print

برگزاری همایش علمای شیعه و اهل سنت در ایرانشهر

  • خلاصه :با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور همایش علمای شیعه و اهل سنت در شهرستان ایرانشهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور این همایش با حضور حجت الاسلام والمسلمین بزمانی امام جمعه شهرستان ایرانشهر، حجت الاسلام والمسلمین بامری رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور، حجت الاسلام والمسلمین اشرفیان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سیستان و بلوچستان و جمعی از طلاب، روحانیون و علمای شیعه و اهل سنت در محل دفتر نهاد رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر برگزار گردید.
حجت الاسلام والمسلمین بامری رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور بمناسبت ۱۶ اردیبهشت سالروز تاسیس دفتر تبلیغات اسلامی در این همایش سخنرانی کرد.
وی در جمع علمای شیعه و اهل سنت به تبیین و تشریح ماموریت ها و اهداف دفتر تبلیغات اسلامی در کشور پرداخت و بخش های مختلف این نهاد انقلابی را معرفی نمود.
رییس شعبه جنوب شرق ادامه داد: یکی از بخش های دفتر تبلیغات اسلامی آموزش های رسمی است، امروز در دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام دفتر تبلیغات اسلامی بیش از ۴۰ رشته تخصصی در تحصیلات تکمیلی در حال ارائه است و پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی نیز کارهای پژوهشی عمیقی در راستای ماموریت دفتر به انجام رسانده است.
رئیس دفتر تبلیغات شعبه جنوب شرق اظهار داشت: مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی به عنوان بزرگترین مرکز در کشور، پاسخگوی سیل فراوان پرسش های مردمی در رشته های احکام، قرآن، حدیث، تاریخ، کلام، روانشناسی و مشاوره اسلامی است و معاونت فضای مجازی هنر و رسانه را یکی دیگر از بخش های دفتر تبلیغات اسلامی عنوان کرد.
حجت الاسلام والمسلمین بامری در ادامه به ظرفیت ها و ماموریت های شعبه جنوب شرق کشور در منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق در سال ۱۳۶۷  با عنایت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و با هدف پاسخگویی به نیازهای فرهنگی مردم در منطقه شروع به فعالیت کرده است و توانسته است گام های مؤثری در حوزه های مختلف آموزشی، فرهنگی و تبلیغی بردارد.
حجت‌الاسلام والمسلمین بزمانی امام جمعه ایرانشهر در ابتدای این جلسه نیز ضمن عرض خیرمقدم و تشکر از دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق در برگزاری این همایش گفت: ما انسانها در قِبال یکدیگر مسئول هستیم، تقویت روحیه مواسات و برادری باید در جامعه شکل بهتری بگیرد.
وی با توجه به حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سیستان و بلوچستان در همایش به موضوع وقف و اهمیت آن پرداخت و افزود: مردم را در مسئله‌ی وقف، به سمت نیاز جامعه هدایت کنید. روی کارهای کوچک هم سرمایه‌گذاری کنید. تجلیل کردن از واقفین نیز، یک ضرورت است.
 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
۰۲۵-۳۱۱۵۰۰۰۰ (تماس با ما)
025-31155614
ایران قم میدان شهداء
بيشتر
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما