سه‌شنبه 13 خرداد 1399   14:51:35
(جهش تولید)

print

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان:

دفتر تبلیغات اسلامی جنوب شرق کشور باید الگوی موفق مشترک شیعه و سنی شود

  • خلاصه :نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه جنوب شرق کشور باید به الگوی موفق مشترک شیعه و اهل سنت در زمینه اجرای برنامه‌های آموزشی و پژوهشی تبدیل شود.
به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین بنافی «رئیس جدید دفتر تبلیغات اسلامی جنوب شرق کشور»، ضمن تبریک انتصاب وی، اظهار داشت: نیاز به یک دفتر تبلیغات اسلامی جامع در استان سیستان و بلوچستان احساس می‌شود که نقشی همچون دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم را بتواند در این خطه پهناور ایفا کند.

وی گفت: حضور شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان ایجاب می‌کند که دفتر تبلیغات اسلامی جنوب شرق کشور فعالیت ویژه‌‌‌‌‌تری را برای طلاب شیعه و سنی در دستور کار داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تثبیت پایه‌های اعتقادی، ورزیده‌تر شدن در دفاع از مبانی اعتقادی، تقویت تعامل مثبت با مذاهب دیگر، تبیین مبانی تقریب مذاهب و مسائل مرتبط از جمله مواردی است که باید در این استان پهناور بیش از سایر استان‌ها به آنها پرداخته شود.

وی افزود: با توجه به وجود حوزه‌های علمیه شیعه و سنی در سطح استان، زمینه‌های کاری فراوانی برای دفتر تبلیغات اسلامی جنوب شرق به وجود می‌آید و بر این اساس باید اقدامات انجام شده در استان به الگوی موفقی برای اجرای برنامه‌های آمورشی و پژوهشی مشترک در بین مذاهب شیعه و سنی تبدیل شود.

آیت الله محامی اظهار داشت: برای نشاط، پویایی و رشد حوزه‌های علمیه شیعه و سنی و تقویت وحدت و انسجام، دفتر تبلیغات اسلامی جنوب شرق کشور بیش از سایر نهادها می‌تواند تأثیرگذار باشد.

وی گفت: باید حفظ و تقویت ارتباطات با ستاد مرکزی به گونه ای باشد تا آنان ضرورت فعالیت بیش از پیش در استان را لمس کنند.

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: باید شناسایی نیروهای مستعد بومی منطقه و به کارگیری آنها با توجه به کادرسازی در دفتر تبلیغات اسلامی جنوب شرق نیز مورد توجه قرار گرفته و پیوند دوسویه بزرگان و اساتید حوزه علمیه قم با افراد شاخص اهل سنت استان برقرار و رفت و آمدهایی نیز صورت پذیرد تا دو طرف بیش از گذشته با هم آشنا شوند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما