پنجشنبه 21 فروردين 1399   04:29:21
(سال رونق تولید)

print

به همت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان صورت گرفت؛

برگزاری مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و مجاهد ابومهدی المهندس

  • خلاصه :مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و مجاهد ابومهدی المهندس به همت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، محمود معلمی «کارشناس مسائل سیاسی» در مراسم بزرگداشت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و مجاهد ابومهدی المهندس که در دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد، با اشاره به فرمان امام خمینی(ره) در ابتدای پیروزی انقلاب مبنی بر لزوم شکل گیری بسیج جهان اسلام، اظهار داشت: از همان زمان نیروی قدس سپاه پاسداران شروع به فعالیت کرد تا اینکه نوبت به فرماندهی شهید قاسم سلیمانی با آن شخصیت کم نظیر رسید.

* آشفتگی خواب آمریکا برای ایجاد خاور میانه جدید از سوی سپاه قدس/ قاسم سلیمانی؛ یک استراتژیست نظامی و سیاسی

وی با بیان اینکه آمریکایی ها برای ایجاد خاورمیانه جدید و کوچک کردن کشورها و به خصوص ایران کاملاً جدی بودند، گفت: ایران و سوریه و عراق و ترکیه و عربستان و قطر همه از کشورهایی بودند که آمریکایی ها می خواستند نقشه خود را در آن ها عملی کنند و این کار را از سوریه آغاز کردند و حتی سه استان عراق هم به اشغال داعش درآمد.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به حضور شبانه روزی خود به مدت 2 ماه در کنار قاسم سلیمانی، تصریح کرد: اما ایران به فرماندهی قاسم سلیمانی توانست آن ها را در سوریه و عراق متوقف کند و باید بدانیم که شهید سلیمانی تنها یک نخبه نظامی نبود، بلکه یک متفکر در ابعاد نظامی و سیاسی و یک طراح بود که توانست روسیه را به میدان سوریه بیاورد و به تدریج ترکیه هم متوجه توطئه آمریکایی ها شد، اما همه این ها با فرماندهی شهید سلیمانی بود و از نیرو و توان و حق وتوی روسیه در این زمینه به خوبی استفاده شد.

وی تغییر رویکرد رژیم صهیونیستی از هدف گسترش به تلاش برای بقا را محصول مهم کار جبهه جهانی اسلام ارزیابی کرد و افزود: امروز جبهه جهانی اسلام تنها به ایران و سوریه و عراق و افغانستان و پاکستان و لبنان و یمن محدود نمی شود و ده ها کشور دیگر هم در این جبهه جهانی قرار دارند و اسراییل را از ادعای نیل تا فرات به خواری امروز و دست و پا زدن برای بقا رسانده اند.

* ناگفته هایی درباره شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی

معلمی با بیان اینکه صد بار برای ترور حاج قاسم سلیمانی برنامه ریزی شده بود که آخرین آن در مراسم فاطمیه سال گذشته در کرمان و با استفاده از نفوذ غیر قابل باور برخی از افراد بوده است، اظهار داشت: بارها گله مند بود که چرا به شهادت نمی رسد، اما بعدها به یکی از همرزمانش گفته بود که فیض شهادت نصیبش شده و اختیار زمان شهادت به خودش واگذار شده است و در مراسم فاطمیه سال گذشته اظهار کرده بود که سال دیگر در مراسم حضور نخواهد داشت.

وی انتخاب زمان شهادت از سوی سردار سلیمانی را بهترین زمان دانست و گفت: ایشان از زمان شهادت خودش خبر داشته است و این از نامه ای که در سوریه از ایشان باقی مانده است، کاملاً مشخص است و اولین بار بود که رهبر معظم انقلاب در نماز میت گریه کردند و از خداوند طلب شهادت نمودند.

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به نقشه شوم دشمنان برای اختلاف افکنی میان ملت ایران و عراق، تصریح کرد: شهادت سردار سلیمانی سبب شد تا پرچم ایران و عراق در کنار یکدیگر در هر دو کشور به اهتزاز دربیایند و مردم این دو کشور هر دو شهید یعنی شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس را بسیار باشکوه تشییع کردند و مصوبه ای در مجلس عراق به تصویب رسید که در تاریخ بی نظیر است و طبق آن آمریکایی ها باید از عراق بروند.

وی افزود: بعد از این مصوبه، ایران به کشورهای کویت و قطر و امارات هم پیام هایی داد که اگر از آمریکایی ها حمایت کنند، ایران خودش را در جنگ با این کشورها می داند و امروز باید آمریکایی ها از منطقه خارج شوند و انتقام خون حاج قاسم سلیمانی تنها به ایران اختصاص ندارد و این موضوع در کلام سایر رهبران مقاومت نظیر سید حسن نصرالله مشهود است.

* رهبر معظم انقلاب پس از دریافت خبر خطای انسانی پدافند به فرماندهای سپاه چه گفت؟

معلمی کارکرد مرکز «جنگال» سپاه را بسیار موفق دانست و اظهار داشت: امروز جنگ الکترونیک بین ایران و آمریکا برقرار است و در حمله به عین الاسد هم تمام پهپادهای آمریکایی در اخیار ایران بودند و بارها اتفاق افتاده که پهپادهای آمریکایی به صورت کاملاً سالم در داخل ایران نشانده شده اند و حتی یک بار در سوریه سپاه توانسته با به کنترل درآوردن پهپادهای آمریکایی از آن ها در بمباران مواضع داعش استفاده کرده است.

وی با اشاره به شجاعت سپاه در پذیرش مسئولیت ساقط شدن هواپیمای مسافربری، گفت: وقتی فرماندهان سپاه موضوع را به رهبر انقلاب گزارش کردند، رهبری فرمودند که نجات در راستگویی است و بایستی حقیقت را به مردم بگویید.

* حضور 30 میلیونی مردم در تشییع شهدای مقاومت؛ یک رفراندوم بزرگ/ احتمال خرابکاری آمریکایی ها در سقوط هواپیما

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه احتمال نقش آمریکا در سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی از طریق جنگ الکترونیک و منحرف کردن هواپیما از مدار حرکت خود به سمت مواضع سپاه، تصریح کرد: البته این فرضیه هنوز به اثبات نرسیده است، اما در آینده حقایقی روشن خواهد شد که مقصر اصلی در این حادثه چه کسانی هستند.

وی با اشاره به لزوم انتقام سخت از آمریکایی ها افزود: اگر انتقام نگیریم، قطعاً آمریکایی ها دست بردار نخواهند بود و جری خواهند شد.

معلمی حضور حدود 25 تا 30 میلیونی مردم در تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی و همراهانش در سراسر کشور را یک رفراندوم بسیار مهم برای تأیید جمهوری اسلامی و خط مقاومت ارزیابی و خاطرنشان کرد: آن هایی که مدام بر طبل رفراندوم می کوبیدند و می خواستند تا از این طریق در کشور مشکلاتی را ایجاد کنند، با مشاهده این صحنه ها خفه شدند.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما