تبليغات

اخبار دفتر تبليغات اسلامي اصفهان
حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
1397/11/17 چهارشنبه رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان: رفراندوم نخبگانی، وَجه تمایز الگوی السلامی ایرانی پیشرفت رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: منطق اقدام سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت این سند جزو شاخصه ها و نقطه قوت آن برشمرده می شود و این وجه تمایز سند مذکور با دیگر اسناد تهیه شده کشور است.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی در جلسه «نقدو بررسی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت»، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت را به عنوان یک پیش نویس ابلاغ کردند و فرمودند یکی دو سالی نخبگان برآن تمرکز کنند.

وی با بیان اینکه این سند دو شکل دارد، یکی صورت بندی ظاهری دارد که مجموعه ای از مبانی ارزش ها و تدابیری است که ذیل ارزش ها آمده، گفت: دوم لایه زیرین و باطنی این الگو مبتنی برسه پایه اصلی است.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان افزود: پایه اول این سند، خدامحوری و دین محوری است که هدف آن اقامه دین توسط نظام جمهوری اسلانی ایران است تا به ظهور حضرت حجت برسد.

وی ادامه داد: رکن دوم این سند دور اندیشی و آینده نگری است که نیم قرن توسعه و پیشرفت کشور را با هدف رسیدن به یک نظام و تمدن نوین اسلامی و جهانی را مد نظر قرار داده است.

حجت الاسلام و المسلمین قطبی با تاکید براینکه رکن سوم این سند نظام وارگی آن است، گفت: این سند به صورت خطی و برشی پیش نرفته و بحث های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را جدای از هم ندانسته است.

وی یادآور شد: منطق اقدام سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در لایه باطنی این سند جز شاخصه ها و نقطه قوت آن برشمرده می شود و این وجه تمایز سند مذکور با دیگر اسناد تهیه شده کشور است.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان اذعان کرد: در این سند بارها مشارکت نخبگانی و مردمی و فضلا را در حیطه منطق اقدام مشاهده می کنیم، برای این سند پیش از ابلاغ رسمی در حقیقت رفراندوم نخبگانی ایجاد شده و در سطح اسناد بالادستی این رفراندوم علمی و نخبگانی برای اولین بار است که اتفاق می افتد.

وی عنوان کرد: مردم در نظام اسلامی رکن اساسی هستتد و این حضور جدی، موثر و پررنگ است، البته این رکن که جمهوریت نظام اسلامی را شکل داده، باید براساس یک رکن مهمتر یعنی اسلامیت تحقق یابد.


مشاهده در خبرگزاری حوزه


برای مشاهده همه تصاویر اینجا کلیک کنید.

 

 
منبع: روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
 
امتیاز دهی
 
 تعداد بازديد اين صفحه: 233
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما