تبليغات

اخبار دفتر تبليغات اسلامي اصفهان
عباس رضایی، استاندار اصفهان
1397/11/16 سه‌شنبه استاندار اصفهان: به رسمیت شناخته شدن حقوق تمامی ادیان در قانون اساسی کشور نقطه قوت و نشانه همبستگی و همدلی بین همه ادیان الهی است استاندار اصفهان در همایش بین المللی «انقلاب اسلامی و ادیان توحیدی» که به همت دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان برگزار شد اظهارداشت: انقلاب اسلامی حکومتی دینی است و به همه ادیان تعلق دارد و به رسمیت شناخته شدن حقوق تمامی ادیان در قانون اساسی کشور نقطه قوت و نشانه هم بستگی و همدلی بین همه ادیان الهی است.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، عباس رضایی با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی ایران را مهد تمدن و همزیستی توام با احترام، آزادی و وحدت تمامی پیروان ادیان الهی برشمرد و اظهار داشت: به رسمیت شناخته شدن حقوق تمامی ادیان در قانون اساسی کشور نقطه قوت و نشانه همبستگی و همدلی بین همه ادیان الهی است.

وی با بیان اینکه آموزه های همه ادیان الهی برخاسته از فطرت و تعالیم خداوندی است، تصریح کرد: همه ادیان الهی انسان را به خدا طلبی، حق جویی، مبارزه با ظلم و ستم و مهربانی و وحدت نظری و عملی هدایت می کند.

استاندار اصفهان خاطر نشان کرد: اشتراکات بین ادیان الهی، صرف نظر از تعدد ادیان باعث وحدت و نه اختلاف آنهاست و در این راستا اعتقاد به خدا و حاکمیت خدا ، نقطه ثقل و اشتراک همه ادیان است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی حکومتی دینی است و به همه ادیان تعلق دارد، اظهارداشت: این امریکی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی بشمار می رود.

رضایی با اشاره به اینکه امام خمینی بنیانگذار انقلاب همواره در سیره نظری و عملی خود بر وحدت بین ادیان الهی تاکید داشتند، اظهارداشت: ایشان ادیان الهی را دارای یک ویژگی اصلی می دانستند که اگر همه پیروان آن ها بر آن تاکید کنند دنیایی توام با صلح و آرامش و با عدالت و به دور از ظلم و خشونت خواهیم داشت چرا که همه ادیان الهی برای تربیت روح انسان ها آمده اند.

وی با اشاره به اینکه امام خمینی(ره) همواره بر رعایت حقوق پیروان ادیان الهی و همچنین بر آزادی انجام فرایض دینی، دفاع از حقوق آنها در جامعه و حق برخورداری از امنیت تاکید داشتند، اظهارداشت: ایران اسلامی در حالی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خود را گرامی میدارد که استکبار جهانی دنیا را با تروریسم بین المللی دست خوش آشوب ، ارعاب، تهدید و ناامنی ساخته اند.

استاندار اصفهان سلاح همدلی، همزبانی و هوشیاری در پاسداشت تحکیم وحدت و تقویت اشتراکات عقیدتی و ایمانی را بهترین و موثرترین استراتژی برای مهار افراط گرایی باطل و خنثی سازی خشونت‌هایی دانست که خواسته و یا ناخواسته فرقه و ادیان مختلف را درگیر آن کرده است.

وی خاطر نشان کرد: روحانیون ما در کنار دیگر پیشوایان و پیروان ادیان توحیدی حرف از همدلی، همزبانی و همگرایی دارند و این چیزی است که کشور به آن نیاز دارد.

رضایی یادآور شد: در سایه الطاف الهی، چهل سالگی انقلاب اسلامی مشحون به همدلی ، همگرایی و اراده مشترک ادیان توحیدی در توسعه فرهنگی و تحکیم پایه های صلح و مودت است چرا که ادیان توحیدی جلوه گاهی زیبا از مدنیت و معنویت هستند که هرچند ریشه در متن جوامع بشری دوانیده ولی مرکزیت آن اندیشه های آسمانی است.

وی با بیان اینکه پیامبران الهی در همه عصرها ، پیام صلح و محبت را به بشریت هدیه داده اند، گفت: باید همدلی، همزیستی و همراهی خود را در چهل سالگی انقلاب اسلامی به شکل مطلوبتر به منصه ظهور برسانیم.


مشاهده در پایگاه اطلاع رسانی استانداری اصفهان
 
برای مشاهده همه تصاویر اینجا کلیک کنید.


 

 
 
امتیاز دهی
 
 تعداد بازديد اين صفحه: 116
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما