تبليغات

اخبار دفتر تبليغات اسلامي اصفهان
احمد خیری، رییس اداره کتابخانه و اطلاع رسانی پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
احمد خیری، رییس اداره کتابخانه و اطلاع رسانی پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
1397/10/16 يكشنبه کارگاه آشنایی طلاب با روش های نوین تحقیق در منابع الکترونیک برگزار شد کارگاه آشنایی با منابع الکترونیک و پایگاه های اطلاعاتی ویژه طلاب کارشناسی ارشد و سطح سه مؤسسه آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، احمد خیری، رییس اداره کتابخانه و اطلاع رسانی پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: در این کارگاه، پایگاه های اطلاعاتی و منابع الکترونیک در محیط وب، سامانه ها و پرتال های مدیریت دانش و همچنین روش های پیشرفته و هدفمند در موتورهای جستجو جهت نیل به اهداف پژوهشی و تحقیقاتی تبیین شد.

وی گفت: معمولاً جستجو و کاوش های معمول در فضای وب، اطلاعات و داده های درهم و بعضاکاذب در اختیار می گذارد اما با استفاده از شیوه های نوین و ترفند ها، سریعتر می توان به منابع نمایه شده و نتایج دلخواه دست پیدا کرد.

خیری گفت: در این کارگاه سعی شد طلاب با آشنایی با روش های نوین تحقیق در منابع الکترونیک بتوانند با سهولت اطلاعات دست اول و قابل استناد درخواستی را  با جستجویی روان تر و سریعتر بازیابی کنند.

رییس اداره کتابخانه و اطلاع رسانی پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان اظهار داشت: پیشرفت و توسعه تحقیق و پژوهش زمانی میسر است و اتفاق می افتد که ما نقشه پژوهش را مسلط باشیم تا دچار اطلاعات کاذب نشویم .

وی تصریح کرد: طلاب در این کارگاه پس از آشنایی و اهمیت نقش کلید واژها در تحقیق و پژوهش علاوه بر معرفی پایگاه تزاروس، سه گروه از خدمات اطلاع رسانی فضای وب شامل گروه کتابخانه های مجازی و دیجیتال،  گروه پرتال های نشریات تخصصی وگروه ویکی ها و درگاه های مرجع دانش بررسی و تبیین شد.

خیری در ادامه سامانه گوگل اسکالر را تبیین کرد و گفت: گوگل اسکالر یا همان گوگل محقق امکانی تخصصی است که گوگل در اختیار محققین قرار داده است، گوگل منابع معتبر علمی و پژوهشی را عرضه می کند که اصالت آنها توسط مراجع علمی مورد تایید می باشد.

وی اذعان داشت: در پایان جلسه پرتال هایی که بر مبنای اشاعه گزینش اطلاعات فعالیت می کنند اشاره شد و علاوه بر این استفاده از پایگاه ایران داک جهت  آگاهی از پیشینه پژوهش و همانند جویی موضوع مورد نظر در راستای تدوین پایان نامه و همچنین وب سایت های کتابخانه های مجازی و پرتال جامع نشریات توضییح داده شد.


مشاهده در خبرگزاری حوزه 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر


تعداد بازديد اين صفحه: 49
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما