اعزام
توسط اداره امور مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی؛ تعداد 225 نفر از خواهران مبلّغ به مناطق تبلیغی اعزام شده‌اند در راستای ترویج فرهنگ دینی و ارتقاء جلسات مذهبی بانوان و آشنایی با آموزه‌های دینی و مفاهیم اخلاقی و قرآنی تعداد 225 نفر از خواهران مبلّغ توسط اداره امور مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در دهه اول محرم 1397 به مناطق تبلیغی اعزام شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی  بی بی لعیا سجادی رئیس اداره امور مبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: در ایام ماه محرم تعداد 225 نفر از خواهران مبلّغ دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در استان‌‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی،خراسان رضوی، کرمان، بوشهر، سمنان، یزد، خوزستان، کرمان و گلستان فعالیت تبلیغی داشته اند.

وی اظهار داشت : از این تعداد، 173 مبلّغ خواهر به صورت فردی و گروهی در ایام  دهه اول محرم الحرام و با محوریت جلسات مذهبی خواهران، به شهرستان‌‌های تربت جام، تربت حیدریه، تایباد، مه ولات، زاوه، باخرز، خواف، رشتخوار، جغتای، جوین، سبزوار، گناباد، سرخس، کلات، نیشابور، کاشمر، چناران، گلبهار، قوچان، فریمان در خراسان رضوی و بشرویه، شیروان، بجنورد، زابل، شاهرود، قلعه گنج و گنبد کاووس،  در سایر استان ها و 52  نفر به شهرستان مشهد و روستاهای حومه آن اعزام شدند.

سجادی در خصوص مناطق اعزامی مبلغ افزود: این اعزام ها در قالب اعزام های فردی و گروهی انجام شده است. که از این تعداد 160 نفر حکم فردی و 64 نفر در قالب 6 گروه تبلیغی در شهرستانهای تربت جام، خواف، سبزوار، سرخس و مشهد و حومه حکم گروهی دریافت نمودندکه در راستای این اعزام تعداد 2220 نفر روز فعالیت تبلیغی در قالب جلسات سخنرانی، برگزاری جلسات تفسیر، روخوانی و روانخوانی قرآن، آموزش و بیان احکام ، سبک زندگی دینی، مباحث اعتقادی، اخلاقی و ارائه مشاوره مذهبی و پاسخ گویی به سؤالات دینی بانوان برگزار شد.

وی گفت: این مبلغان بنا به دعوت و با همکاری مراکز مختلف تبلیغی از جمله سازمان تبلیغات اسلامی، دفاتر ائمه جمعه، شوراهای اسلامی روستاها، هیات امنای مساجد، مجالس و هیئات مذهبی بانوان، پایگاه های بسیج و سایر مراکز فرهنگی متقاضی به فعالیت تبلیغی مشغول بودند.

شایان ذکر است تاریخ اعزام مبلّغان از 20 شهریورماه، هم‌زمان با اول ماه محرم آغاز و تا 31 شهریور ماه به مدت 12 روز بوده است و همچنان در دهه های دوم و سوم و ماه صفر به صورت خودگردان ادامه دارد.

 
امتیاز دهی
 
 
کلیه حقوق این سایت در اختیار دفتر تبلیغات اسلامی شعبه خراسان رضوی می باشد


 

 

   
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم (شعبه خراسان رضوي)
مجری سایت : شرکت سیگما