وبینار
وبینار بین المللی رویکردی نوین در گفتگوی بین فرهنگی و بین دینی برگزار شد وبینار علمی با عنوان “گفتگوی ادیان: رویکردی نوین” بمناسبت سال نو میلادی توسط گروه آموزشی فرهنگ و ارتباطات اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،  وبینار علمی با عنوان “گفتگوی ادیان: رویکردی نوین” بمناسبت سال نو میلادی توسط گروه آموزشی فرهنگ و ارتباطات اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با ارائه دکتر مک الوین، دانشیار بازنشسته دانشگاه استکهلم و همچنین حضور شرکت کنندگان از ایران و برخی کشورهای دیگر برگزار شد.

داودی، دبیر وبینار و مدیر گروه آموزشی فرهنگ و ارتباطات اسلامی مرکز تخصصی آخوند خراسانی در ابتدای نشست به معرفی مک الوین پرداخت و گفت: سلسله وبینارهای بین المللی در حوزه های بین فرهنگی از برنامه های مستمر این گروه آموزشی می باشد.

وی افزود:  استاد مک الوین،  متولد آمریکا و از مستبصرین می باشند که مذهب شیعه را اختیار نموده و نام اسلامی شان حیدر علی می باشد.

سپس دکتر مک الوین با اشاره به اشتراکات محتوایی قرآن و انجیل پرداخته و گفت: اگر مبنای گفتگوی ادیان اشتراکات باشد، جهانی صلح آمیز خواهیم داشت. وی این اشتراکات را که بر اساس سالها تحقیق در حوزه مطالعات تطبیقی ادیان است به پنج دسته تقسیم بندی نمودند که مشروح سخنرانی بعد از پیاده سازی در دسترس علاقمندم قرار خواهد گرفت.

در پایان، شرکت کنندگان سوالات خود را در مورد مطالب بحث شده از سخنران پرسیدند.
این وبینار به زبان انگلیسی و با همکاری معاونت پژوهش دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر

کلیه حقوق این سایت در اختیار دفتر تبلیغات اسلامی شعبه خراسان رضوی می باشد


 

 

   
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم (شعبه خراسان رضوي)
مجری سایت : شرکت سیگما