معاون فذرهنگی
معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه ی علمیه قم:تجربه ی منحصر به فرد مبلغان زندان در خراسان مستند و مدون شود حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه ی علمیه قم گفت: تجربه ی ممتد مبلغان زندان در خراسان باید مستند و مکتوب شود و ما برای چاپ این مستندات نیز تلاش خواهیم کرد تا گزارشی معطوف به اثرگذاری و اثربخشی روحانیت در زندان تدوین شود.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان، حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه ی علمیه قم در نشستی که با حضور حجت الاسلام والمسلمین مسعودی ریاست دفتر تبلیغات اسلامی خراسان و مدیرکل فرهنگی تبلیغی این دفتر و مسئولین سازمان زندان های استان خراسان رضوی در خصوص بررسی مشکلات و مسایل مربوط به حضور مبلغین در زندان های مشهد و استان برگزار شد، با اشاره به اهمیت بحث مقابله با آسیب های اجتماعی و کاهش این آسیب ها گفت: مشکلات و آسیب های اجتماعی با مسایل زندان در هم تنیده و مرتبط هستند.

وی با تقدیر از اقدامات حجت الاسلام والمسلمین مسعودی و مجموعه فرهنگی و تبلیغی دفتر خراسان در خصوص اعزام مبلغین به سازمان زندان های این استان گفت: اتفاقی که در مشهد و به همت این عزیزان افتاده است برای بنده بسیار جذاب بود و تقریبا در کشور منحصر به فرد بوده است و با وجود حمایت مالی حداقلی از مبلغان میزان تاثیرگذاری آنها طبق گزارش ها قابل توجه بوده است. از این رو لازم است تا این گزارشات مدون شود و ما با آمدن حجت الاسلام والمسلمین رییسی و رویکرد های مثبت فرهنگی ایشان از طریق  قوه قضاییه و مسئولین سازمان زندان ها پیگیر حمایت های بیشتری برای حضور مبلغین در فضای زندان خواهیم شد.

وی در ادامه افزود: معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تفاهم نامه ای با وزارت کشور در رابطه با کاهش آسیب های اجتماعی امضا کرده است که طبق آن تلاش میکنیم حمایتمان را از مبلغان بیشتر نماییم زیرا یکی از موضوعات مهم در مقابله با آسیب های اجتماعی عدم بازگشت زندانیان به زندان است که از اهمیت بالایی برخوردار است و حضور مبلغان تاثیر گذار این بازگشت را کاهش میدهد. نگاه مسئولین استانی و مسئولین قوه ی قضاییه باید بیشتر به این موضوع معطوف شود و سازمان زندان ها باید در ارتباط با موضوعات فرهنگی تکاپوی بیشتری داشته باشد.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در پایان گفت: تجربه ی ممتد مبلغان زندان در خراسان باید مستند و مکتوب شود و ما برای چاپ این مستندات نیز تلاش خواهیم کرد تا گزارشی معطوف به اثرگذاری و اثربخشی روحانیت در زندان تدوین شود.

در ادامه ی این نشست جمشیدی مدیرکل زندان استان خراسان رضوی  با تقدیر و تشکر از همکاری و حمایت دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: همکاری که این دفتر با زندان دارد در هیچ استانی دیده نمی شود و نگاه ما در مسیر فرمایش حضرت امام است که فرمودند: زندان را به دانشگاه و مرکز آموزشی تبدیل کنید و همچنین مقام معظم رهبری هم دستور پیگیری آسیب ها ی اجتماعی را دادند که این مهم با حضور مبلغین دفتر تبلیغات در زندان در حال انجام است.

وی در ادامه افزود: با حضور روحانیت در زندان، زندانی بیسواد تبدیل به حافظ کل قرآن شده است و افرادی بوده اند که از حکم اعدام به عفو رسیده اند و زندگی سالم و مجددی را در جامعه آغاز کرده اند حتی ما زندانیان و فرزندانشان را تشویق کردیم که قرآن را حفظ کنند و شورای قرآنی تشکیل داده ایم و آشنایی زندانیان با قرآن و مفاهیم قرآنی باعث تغییرات رفتاری زیادی در زندگی آنها شده است.

  

 
امتیاز دهی
 
 

بيشترکلیه حقوق این سایت در اختیار دفتر تبلیغات اسلامی شعبه خراسان رضوی می باشد


 

 

   
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم (شعبه خراسان رضوي)
مجری سایت : شرکت سیگما