رسانه
رسانه
پنجشنبه 7 مرداد 1389 نظارت مستقيم سازمان سيا بر هاليوود
منبع: آويني (www.aviny.com)مقامات سازمان سيا در نشست اخير خود با كمپاني‌هاي هاليوودي، «پل باري»، يكي از كاركنان پيشكسوت سازمان سيا، را به عنوان رابط اين سازمان با هاليوود معرفي كردند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از خبرگزاري آمريكايي «يونايتد پرس اينترنشنال»، در اين نشست سيا از هاليوود خواست تا با تعريف كاركنان اين سازمان به عنوان افراد بسيار ماهر، كارآمد و با شهامت، به اين سازمان در رسيدن به اهدافش هر چه بيشتر كمك نمايد.

«پل گيميج‌ليانو»، سخنگوي سازمان سيا در اين نشست، بيانيه‌ اين سازمان را خواند.

مقامات سيا در اين بيانيه اعلام كردند، برنامه نظارت مستقيم سازمان سيا بر عملكرد هاليوود و ديگر رسانه‌هاي آمريكا همچنان ادامه خواهد داشت.

در اين بيانيه‌ آمده است: براي ساليان متمادي، سازمان سيا با شركت دادن نيروهاي بااستعداد و خلاق خود در سينما، نشريات و ديگر رسانه‌ها، باعث شد تا در پروژه‌ اين رسانه‌ها احساس مقبوليت و اعتبار به وجود آيد و البته اين برنامه تحت رياست «مايكل هايدن» همچنان ادامه خواهد يافت تا اين رسانه‌ها بالاخص هاليوود بتواند هر چه بيشتر دلاوري‌، شهامت و مهارت‌هاي كاركنان سازمان سيا را تعريف بنمايند.

همچنين در اين بيانيه آمده است كه «باري» به عنوان نماينده سازمان سيا مي‌تواند در عين نظارت بر فيلمنامه‌ها، ترتيب ملاقات و مصاحبه با كاركنان و رؤساي سازمان سيا را بدهد تا بدين ‌ترتيب فيلمسازها بتوانند به راحتي به اطلاعات لازم براي ساخت فيلم خود دست يابند.

«گيميج‌ليانو»، سخنگوي سازمان سيا، در پايان درباره دليل انتخاب «باري» براي چنين سمتي گفت: او سازمان سيا را از بالاترين تا پايين‌ترين مقام مي‌شناسد، با تفكرات حاكم بر اين سازمان به اندازه كافي آشنايي دارد و در عين حال از انرژي و تيزبيني خارق‌العاده‌اي برخوردار است.

300 ، جديدترين محصول ناتوي فرهنگي

شاه لئونيداس (LEONIDAS) به همراه 300 اسپارتي در برابر ارتش ميليوني خشايارشاه ايستادگي مي كند و اگرچه در نهايت كشته مي شود اما مقاومتش باعث اتحاد يوناني ها در برابر ايران مي شود.

اين موضوع اصلي فيلم 300 است كه توسط كمپاني هاليوودي برادران وارنر ساخته شده و قرار است از نهم مارس به نمايش عمومي درآيد.

 به گزارش منابع خبري فيلم 300 اقتباسي از رمان تصويري 300 است كه به وسيله فرانك ميلر نوشته شده و موضوع اصلي آن نبرد ترموپيل (THERMOPYLAE) مي باشد.

كارگردانان هاليوود در اين فيلم مانند اكثر روايت هاي غربي، ايرانيان را افرادي وحشي، نادان، خونريز و غير متمدن و در مقابل يونانيان را افرادي غيور و دلاور معرفي مي كنند.

بودجه 60 ميلوين دلاري اين فيلم را كمپاني برادران وارنر تهيه كرده و كارگرداني آن بر عهده ژاك اسنايدر (ZACK SNYDER) بوده است.

كارشناسان سياسي، ساخت و نمايش فيلم 300 را در اين موقعيت زماني مرتبط با اهداف عمليات رواني آمريكا در جهت تحريك افكار عمومي بر ضد ايران و فرهنگ و تمدن ايراني ارزيابي مي كنند.

تقريباً تمام صحنه هاي فيلم در داخل استوديو و به وسيله تكنيكي به نام (DIGITAL BACKLOT) فيلم برداري شده به اين صورت كه در تمام مدت بازيگران در برابر پرده هاي آبي نقش بازي مي كنند و پس از آن صحنه هاي پس زمينه، اضافه مي شود.

توليد و نمايش فيلم 300 اعتراض ايرانيان را به دنبال داشته است. طي چند روز گذشته ايرانيان خارج از كشور به ويژه دانشجويان ساكن مالزي با ارسال صدها نامه به گروه هاي دانشجويي داخلي و خارجي، نسبت به جديدترين محصول كمپاني برادران وارنر اعتراض كرده اند. پيش از اين شان پن بازيگر سرشناس هاليوود از وجود طرحي نانوشته براي ساختن فيلم هاي ضد ايراني و ارائه چهره اي منفي از ايرانيان توسط هاليوود خبر داده بود كه نمايش فيلم ضد ايراني 300 در همين راستا ارزيابي مي شود.