1
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

ملاک کافی در تشخیص روایات مستند از غیر مستند
استاد حوزه علمیه قم با بیان این که ملاک کافی در تشخیص روایات مستند از غیر مستند در عزاداری عاشورا، نبودن انگیزه جعل در آن است، گفت: مسائلی که منافات با عقل ندارد و انگیزه جعل در آن نبوده را نمی توانیم قبول نکنیم و قبول نکردن آنها وهن بزرگان است.

وجه اشتراک نخبگان تبلیغی و رزمندگان دفاع مقدس
مدیر کل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: نخبگان ما خواهند توانست با حفظ ارزشهای جنگ و فرهنگ عاشورا و انتقال آن به جامعه، این ارزش ها را حفظ کنند.

پاسخ به برخی از مشهورات غیر مستند در عزاداری ها 
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به بیان زبان حال در برخی از مراسم های عزاداری از سوی سخنرانان و مداحان گفت: زبان حال به دو شرط مشکلی ندارد: یکی این که معلوم شود که زبان حال است نه زبان قال، دوم این که با شأن و مقام اهل بیت(ع) سازگار باشد.

ضرورت ورود تخصصی به علوم اسلامی 
عضو هیئت علمی دانشگاه قرآن و حدیث در حاشیه افتتاحیه سال تحصیلی 96-95 مؤسسه های آموزش عالی حوزوی علامه مجلسی(ره) و بانو مجتهده امین(ره) سه دلیل برای ورود تخصصی در علوم انسانی را بیان کرد.

سرباز امام زمان باشیم نه سربار 
رئیس مرکز مدیریت خواهران استان اصفهان درس خواندن بدون تزکیه و مبارزه با نفس را ضرر دانست و گفت: نجات دهنده انسان، عمل است نه علم و بلکه علم مقدمه است و علم و اخلاق دو بال برای پرواز انسان هستند و برای کسب آنها باید تلاش کرد و از خدا توفیق خواست و برای خدا کار کرد.

نقد و بررسی مقاله علمی ـ ترویجی «شبکه هدهد و تربیت کودک»
چکیده و متن مقاله علمی ـ ترویجی «شبکه هدهد و تربیت کودک» روی شبکه معالم بارگذاری شد.

غدیر یک فرصت برای آیین سازی و موج آفرینی 
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در همایش بزرگ مبلغان غدیر به بهره گیری بیش از پیش از غدیر تأکید و خاطر نشان کرد: قلّه تبلیغ، بیان است و این قلّه بدون توجه به دامنه آن جایگاه اصلی خود را پیدا نخواهد کرد.

برنامه ها و اقدامات گروه اخلاق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در سال 95 تشریح شد
مدیر گروه اخلاق مرکز اخلاق و تربیت گفت: برگزاری 17 نشست علمی و چاپ دو پروژه و انجام مراحل تحقیق دو پروژه دیگر از جمله فعالیت های گروه اخلاق پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تا پایان سال جاری خواهد بود.

لزوم برگزاری محافل شعرخوانی ویژه شاعران حوزوی
رییس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، برگزاری محافل شعرخوانی ویژه شاعران حوزوی را ضروری دانست.

ضرورت تبیین اخلاق حرفه ای رسانه ها توسط محققان پژوهشگاه علوم وفرهنگ اسلامی
رئیس صدا و سیمای مرکز قم در نشست صمیمانه ای که در محل تالار شیخ انصاری(ره) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، بین مدیران صدا و سیمای مرکز قم و این پژوهشگاه برگزار شد، بر لزوم همکاری های دو جانبه بین این دو مرکز و تبیین اخلاق حرفه ای رسانه ها تأکید کرد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما