مسعودی
حجت الاسلام مسعودی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان:نسل جوان امروز باید مورد حمایت علمی و معنوی قرار گیرد حجت الاسلام والمسلمین مسعودی در نشست هم اندیشی مسئولان دفتر تبلیغات اسلامی با مدیران کمیته ی امداد خراسان رضوی با اشاره به ضرورت کار معرفتی و اخلاقی و معنوی نسبت به نسل حاضر گفت: دفتر تبلیغات اسلامی در دوره جدید و با توجه به اقضائات فرهنگی جامعه، با اتخاذ رویکرد مساله محوری از مرحله انتزاعی و تئوری وارد مرحله عملیاتی گردیده است و با شناسایی مسائل کلان فرهنگی جامعه، با برنامه ریزی منسجم و موثر در پی دفع و رفع آنها می باشد.

 به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ؛رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در ادامه با اشاره به اینکه فضاهای علمی فضاهایی است که شبهاتش قابل مقایسه با فضاهای عمومی نیست گفت: یکی از مسائل مورد توجه تصمیم گیران فرهنگی، انتقال ارزش ها و آرمان های اصیل اسلام و انقلاب به نسل کنونی می باشد چرا که تامین نیازهای دانشی و مدیریتی نظام در آینده، بر عهده نسل جدید خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه، ورود شبهات در عرصه علم و دانش و محیط دانشگاه، امری اجتناب ناپذیر بوده و هست گفت: بدیهی است که پشتیبانی علمی و محتوایی و تامین دانش متناسب با پاسخگویی به شبهات در عرصه های مختلف بر عهده مراکز علمی و فرهنگی می باشد و شرط اثربخشی شایسته، انسجام و همکاری تمام نهادهای مسئول در حوزه فرهنگ و دانش دینی خواهد بود.

در ادامه ی این نشست حجت الاسلام والمسلمین روستا آزاد با تقدیر از تلاش های مجموعه ی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان و کمیته ی امداد بر ضرورت تولید دانش مددکاری اسلامی و دانش تولید کار فرهنگی تاکید نمود و گفت: این از مواردی است که باید دفتر در مسیر تولید آن وارد شود و رهبری فرمودند دفتر تبلیغات از بهترین جاهایی است که می تواند این کار را انجام دهد.

وی در ادامه افزود: باتوجه به اینکه این نهال نوپاست و ما هنوز برای مددکاری اسلامی ما به ازای دانشی نداریم که هم تجربه نگاری شده باشد و هم به لحاظ محتوایی تدوین نشده است باید از این نهال نوپا حمایت کنیم تا تولید این دانش انجام شود و به مرحله ی عملیاتی وارد شود.

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات حوزه ی علمیه قم افزود: با توجه به اینکه این برنامه از فعالیت های محوری دفتر هم هست میز تخصصی آن در قم با حضور متخصصین امر تشکیل شده و دوره ای آموزشی در این خصوص در قم برگزار شده است که قصد داریم در آینده این دوره ها را در مشهد نیز برگزار نماییم و امیدواریم این طرح که در قم و مشهد انجام شده است را در سایر نقاط کشور نیز اجرا کنیم و از ظرفیت عظیم نیروهای انقلابی و جهادی استفاده کنیم.

وی با اشاره به تجربیات ارزشمند مبلغان در بحث مددکاری اسلامی گفت: مواردی را دیده ایم که یک خانم طلبه ی مبلغه دفتر تبلیغات با ورود به یک خانواده ی آسیب دیده ی اعتیاد و آسیب های اجتماعی این خانواده را احیا کرده و به زندگی عادی برگردانده بود که راز موفقیت این مبلغه داشتن نگاه جهادی و انقلابی است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هم در حوزه ی تولید دانش و هم در حوزه ی کنش گری باید دفتر با قوت وارد شود همچنین باید گزارشی تحلیلی معطوف به نتایج و اثربخشی این اقدامات داشته باشیم که می تواند برای جلب حمایت های بیشتر تاثیرگذار باشد.

در این نشست حبیب الله آسوده مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با تقدیر از دغدغه ی حجت الاسلام والمسلمین مسعودی ریاست دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و تشکر از  حجت الاسلام والمسلمین حسینی مدیر کل فرهنگی و تبلیغی این دفتر گفت: برای اولین بار در کشور همایش مددکاری اسلامی در مشهد برگزار شد که عمده ی اعضای هیئت علمی آن اساتید قم و دانشگاه امام صادق بودند.

وی در ادامه افزود: چون کمیته ی امداد یک نهاد انقلابی است و کار ما کاری دینی و انقلابی است و تاسی ما به اهل بیت است به دنبال این بودیم که نوعی از مددکاری را ایجاد کنیم که دانش و منش و محتوایش و بینشش در بستری اسلامی باشد چون برای ما تربیت و توانمند سازی اسلامی مهم بود.

از این جهت به دنبال این هستیم که مدلی بسازیم که هم در فرایندهایش و هم در محتوا اسلامی باشد لذا با اعتمادی که به دفتر تبلیغات اسلامی خراسان داشتیم این طرح را آغاز کردیم که نشست های توجیهی و علمی متعددی برگزار شده است.

مدیرکل کمیته ی امداد درادامه گفت: بنا داریم در سال 98 از ظرفیت حوزه های علمیه استفاده کنیم که جلساتی با مسئولین حوزه داشته ایم و تعامل خوبی با حوزه ایجاد شده است. پایه ی حرکت سال 98 را نهاد ارزش آفرین گذاشته ایم نمی خواهیم در کمیته ی امداد کسی مصرف کننده باشد بلکه باید همه  ارزش آفرین باشند و خلق ثروت در بعد مادی و معنوی صورت پذیرد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشترکلیه حقوق این سایت در اختیار دفتر تبلیغات اسلامی شعبه خراسان رضوی می باشد


 

 

   
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم (شعبه خراسان رضوي)
مجری سایت : شرکت سیگما