دوشنبه 28 مرداد 1398   22:45:30
(سال رونق تولید)
با همکاری میز قرآن و مرکز فرهنگی هنری؛ 

نشست کمیته علمی نگارش داستان های قرآنی تشکیل شد

  • خلاصه :در راستای مسأله محوری قطب های فکری – فرهنگی و با همکاری میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن و مرکز فرهنگی هنری، نخستین نشست کمیته علمی نگارش داستان های قرآنی تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، در ابتدای این نشست، مرتضی غرسبان "دبیر میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن قطب های فکری و فرهنگی"، با بیان عنوان فعالیت «تولید داستان های قرآنی» در مرکز فرهنگی هنری و توافق بر شروع تولید داستان های قرآنی با رویکرد نگارش شب قصه از سال گذشته، تشکیل کمیته علمی نگارش شب قصه های قرآنی را از مصوبات جلسه گذشته دانست.
سپس محمود پوروهاب رمشایه "رئیس اداره نشریات فرهنگی و هنریِ مرکز فرهنگی هنری" با معرفی سردبیران نشریات این اداره و همچنین نویسندگان توانمند به عنوان اعضای کمیته، اقدامات این اداره را در جهت تولید داستان ها و شب قصه های قرآنی برشمرد و از آمادگی مرکز فرهنگی هنری برای حرکت در مسیر مسأله محوری قطب های فکری فرهنگی سخن گفت.
سپس، حجت الاسلام والمسلمین قطبی "رئیس میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن قطب های فکری و فرهنگی" ضمن تعریف شب قصه قرآنی و رویکرد میز در نگارش آن، به تشریح ضرورت تشکیل چنین کمیته ای پرداخت و این کار را اقدامی اساسی و زیربنایی در جهت تولید منسجم داستان های کودک و قابل تعمیم به سایر حوزه های مرتبط با مسائل میزها مانند اخلاق، سبک زندگی و... دانست.
وی وظایف این کمیته را سه امر هدایت گری موضوع و موضوع یابی، نظارت بر داستان های نگارش یافته و نگارش شب قصه ها دانست و به تعامل با دو میزکار تخصصی دیگر پرداخت و نتایج این کمیته را قابل تعمیم به سایر مسائل و حوزه ها عنوان کرد. 
رئیس میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآن خاطرنشان کرد: با توجه به تولید یکصد شب قصه قرآنی در سال 97، برنامه میز را برای سال 98، تولید 300 شب قصه قرآنی دانست.
در ادامه نیز حاضرین در جلسه، به بیان نظرات و پیشنهادات خود در این خصوص پرداخت و مقرر شد که در ادامه جلسات این کمیته، ابتدا طرح نامه تولید شب قصه های قرآنی بررسی و تکمیل شود و سپس داستان های تولیدی با نظارت جمعی اعضا، نقد و بررسی و ارزیابی گردد.
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما