کمال
1397/9/11 يكشنبه به منظور بررسی موانع احتمالی تحقق و اجرایی سازی اعزام های تخصصی صورت گرفت؛ سفر مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی به خوزستان در سفر مدیرکل امور تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی به خوزستان موضوع توانمندسازی مبلغان، اعزام تخصصی متناسب با رویکرد موضوع محوری و مقابله با آسیب های اجتماعی منطقه و منطبق با میزهای تخصصی پیگیری شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین یحیی کمال به منظور بررسی موانع و کاستی های احتمالی تحقق و اجرایی سازی اعزام های تخصصی، متناسب با مسئله محوری و منطبق با مسائل میزهای تخصصی و ایجاد هماهنگی بیشتر جهت فراهم سازی بسترها و ظرفیت های تبلیغی، طی سفری دو روزه به اهواز با رئیس نمایندگی دفتر تبلیغات اسلامی در خوزستان، رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان، مدیرکل امور اجتماعی استانداری، معاون فرهنگی و پیشگیری دادگستری استان، معاون فرهنگی شهرداری استان، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، ستاد همکاری حوزه و آموزش و پرورش و آیات عظام حیدری و جزایری به طور جداگانه دیدار و گفتگو کرد.

وی در این دیدارها، ضمن تقدیر از نهادهای فعال در مقابله با آسیب های اجتماعی و با بیان ضرورت و اهمیت توجه جدی تر به مسئله پیشگیری از آسیب های اجتماعی و دغدغه های مقام معظم رهبری در این زمینه، به اهمیت هم افزایی، تجمیع ظرفیت ها و تدوین برنامه و طراحی مهندسی فرهنگی در قالب قرارگاه فرهنگی برای مقابله با آسیب های اجتماعی در استان پرداخت.

مدیرکل امور تبلیغی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در این دیدارها ظرفیت‌های مختلف دفتر تبلیغات اسلامی و رویکرد موضوع محوری و نقطه زنی جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی به ویژه مسئله طلاق، اعتیاد، مفاسد اخلاقی و وهابیت آمادگی دفتر را جهت برگزاری دوره های آموزشی مختلف برای طلاب و روحانیون، معلمان و سایر فعالان فرهنگی، اعزام کارشناس، مشاور و مبلغ متخصص به مناطق آسیب پذیر معرفی شده از سوی نهادها را اعلام کرد.

در این دیدار ها مسئولین نهادهای استان ضمن تقدیر از دفتر تبلیغات اسلامی و تأیید ضرورت تجمیع ظرفیت ها و هم افزایی جهت تأثیرگذاری و نتیجه بخشی فعالیت ها، آمادگی خود جهت فراهم سازی و گسترش ظرفیت ها و بستر های لازم تحقق فعالیت ها را اعلام کردند.

در پایان سفر دو روزه و دیدار با مدیران استانی، بسترها و ظرفیت های فعالیت‌های تبلیغی و آموزشی ذیل به تصویب رسید که نمایندگی دفتر تبلیغات اسلامی خوزستان مسئولیت پیگیری اجرایی سازی آن بر عهده گرفته است که عبارت از برگزاری دوره مقدماتی تربیت مربی پیشگیری از اعتیاد، دوره آموزشی برای فعالان فرهنگی با موضوع پیشگیری از اعتیاد، دوره آموزشی جهت ائمه جماعات جهت موضوع پیشگیری از اعتیاد، دوره آموزشی و اعزام مبلغ سبک زندگی ومصرف کالای فرهنگی برای طلاب خواهر و برادر، اعزام مشاور برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، اجرای طرح مددکاری اسلامی برای خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد، دوره آموزشی با موضوع اعتیاد و طلاق برای کارکنان  شهرداری و خانواده آنان، اعزام مشاور به فرهنگسرای شهرداری های مناطق آسیب پذیر، برگزاری دوره‌های آموزشی با موضوع  طلاق  برای خواهران مداح و زنان مجالس خانگی، برگزاری دوره‌های آموزشی و اعزام کارشناس و مبلغ متخصص حجاب وعفاف  برای طلاب خواهر و برادر، اعزام کارشناس به خوابگاه‌های دانشجویی، درخواست استقرار مشاور در دادگستری و دادگاه خانواده، برگزاری دوره آموزشی برای مشاوران دادگستری، برگزاری دوره‌های کارگاهی برای خانواده های زندانیان، برگزاری دوره های آموزشی قبل و بعد از طلاق و برگزاری دوره های آموزشی قبل و بعد از ازدواج است.

کلمات کليدي
کمال, دفتر تبلیغات اسلامی
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

تفکر و اندیشه ورزی در محصولات دفتر تبلیغات اسلامی موج می زند
معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر ضرورت معرفی آثار پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی به جامعه نخبگانی گفت: در محصولات دفتر تبلیغات اسلامی تفکر و اندیشه ورزی موج می زند.

دومین ویژه نامه چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی+ دانلود
دومین ویژه نامه چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی بر روی پرتال دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر شد.

آیین حکمت به عنوان برترین مجله دفتر تبلیغات اسلامی برگزیده شد
مجله علمی پژوهشی آیین حکمت به مدیر مسؤولی حجت الاسلام والمسلمین مریجی از دانشگاه باقرالعلوم(ع) به عنوان مجله برتر چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی برگزیده شد.

نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی یکی از راه های نشان دادن خدمات انقلاب اسلامی است
معاون پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی یکی از راه های نشان دادن خدمات انقلاب اسلامی است.

اصل پژوهش و انجام آن در کشورمان بسیار وخیم است
معاون آموزش دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: اصل پژوهش و انجام آن در کشورمان به لحاظ کمی بسیار وخیم است.

نشریات دفتر تبلیغات اسلامی جزو نشریات کم نظیر پژوهشی هستند
سرپرست معاونت مطبوعاتی و تبلیغاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به انتشار نزدیک به 30 نشریه توسط دفتر تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: این نشریات جزو نشریات کم نظیر پژوهشی هستند.

تبیین دستاوردهای پژوهشی و فناوری پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع)
فعالیت های پژوهشکده پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی توسط رییس و مدیران این پژوهشکده در نشستی تشریح شد. 

تشریح دستاوردهای پژوهشی و فناوری پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن 
فعالیت های پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی توسط رییس و مدیران این پژوهشکده در نشستی تشریح شد. 

برپایی نمایشگاه های پژوهشی توسط مراکز حوزوی ضرورت دارد
عضو هیأت علمی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به سطح بالای کارهای پژوهشی در دفتر تبلیغات اسلامی گفت: برپایی نمایشگاه های پژوهشی توسط مراکز حوزوی بسیار ضروری است.

رونمایی از تمبر چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی
در حاشیه چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری دفتر تبلیغات اسلامی از تمبر یادگاری این نمایشگاه رونمایی شد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما