احمدیان
1397/8/1 سه‌شنبه از سال1390 تا کنون؛ بیش از 100 کرسی آزاد اندیشی در حوزه های علمیه اصفهان برگزار شده است معاون پژوهش و رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان از برگزاری بیش از 100 کرسی آزاد اندیشی و نظریه پردازی در حوزه های علمیه اصفهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان، حجت الاسلام والمسلمین عبدالرسول احمدیان در گفت و گویی اظهار داشت: با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و همچنین محیط نقادی که در حوزه های علمیه وجود دارد و همچنین ظرفیت بالای حوزه های علمیه استان اصفهان نسبت به دیگر استان ها، باید در برگزاری این گونه کرسی ها کوشش بیشتری صورت گیرد و در فضای آزاد تضارب آراء، طلاب و فضلا به بیان نظرات خود بپردازند تا با تولید علم و دوری از هر گونه تعصب، موجبات تعالی حوزه علمیه را فراهم سازیم.

وی با بیان این که شورای مرکزی دبیرخانه از 11 نفر از مدیران، اساتید و فضلای حوزه علمیه برادران و خواهران اصفهان و دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تشکیل شده است، بیان داشت: اساسنامه و آیین نامه های اجرایی کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره این دبیرخانه همگی در شورا تدوین و تصویب شده است.

معاون پژوهش و رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد: کرسی ها به 2 صورت طلبه محور و استادمحور و در 2 سطح آزاد اندیشی، ترویجی و علمی برگزار می شود و امیدواریم در آینده زمینه برگزاری کرسی های نظریه پردازی نیز در حوزه علمیه اصفهان فراهم گردد.

وی بیان داشت: با توجه به نیازسنجی و اولویت بندی اختصاصی هر مدرسه علمیه، اکثر کرسی ها با کیفیت و استقبال خوبی رو به رو بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین احمدیان ادامه داد: برنامه سال 97 دبیرخانه، گسترش اجرای کرسی های ترویجی و اهتمام ویژه به اعلام نیاز مراکز علمی حوزوی در اجرای کرسی ها و همچنین گسترش کرسی ها در مراکزی که هنوز هیچ کرسی در آنجا انجام نشده، می باشد.

رییس پژوهشکده الهیات و خانواده دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان خاطرنشان کرد: علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و تبادل نظر به پایگاه اینترنتی دبیرخانه به نشانی www.Morsalat.ir/Korsi مراجعه کنند.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

تبریک رییس دفتر تبلیغات اسلامی به رییس جدید جامعه المصطفی
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در پیامی انتصاب رییس جدید جامعه المصطفی العالمیه را تبریک گفت.

ویژه نامه سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) منتشر شد+ دانلود
ویژه نامه سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) بر روی پرتال دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر شد.

مدیر جدید اداره منابع انسانی و پشتیبانی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر معرفی شد
مراسم پاسداشت زحمات و تلاش‌های حجت الاسلام عسکری و معارفه حجت الاسلام براتی به عنوان مدیر منابع انسانی و پشتیبانی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.

نشست «بررسی ابعاد FATF و مباحث پیرامون آن» برگزار شد
نشست «بررسی ابعاد FATF و مباحث پیرامون آن» با حضور نماینده‌ مردم قم در مجلس شورای اسلامی در مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه برگزار شد.

تقدیر و تشکر معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری از فعالیت های دفتر تهران
جلسه ای با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی «معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری» و حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخ‌الاسلامی «رییس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران» برگزار شد.

کارگاه آموزشی «اتهامات سلفیت بر علیه مذاهب اسلامی» برگزار شد
به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور کارگاه آموزشی با موضوع «اتهامات سلفیت علیه مذاهب اسلامی» در شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

نسخه الکترونیکی کتاب «کرانه‌های اجتهاد» منتشر شد
رئیس اداره پژوهش اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از انتشار نسخه الکترونیکی کتاب «کرانه‌های اجتهاد» خبر داد.

نشست «نقش فضای مجازی و رسانه در پیشبرد اهداف دشمن» بر‌گزار شد
نشست «نقش فضای مجازی و رسانه در پیشبرد اهداف دشمن» به همت موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه بر‌گزار شد.

معرفی آثار منتشر شده علامه طباطبایی در بوستان کتاب
همزمان با آغاز هفته کتاب و کتاب‌خوانی، مؤسسه بوستان کتاب آثار منتشر شده علامه طباطبایی در این مؤسسه را معرفی کرد.

کتاب «سیره معصومان(ع) در فقرزدایی» منتشر شد
کتاب «سیره معصومان(ع) در فقرزدایی» به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما