جستار
1397/8/1 سه‌شنبه در راستای اهداف قطب های فکری و فرهنگی صورت گرفت؛ طراحی مجله الکترونیکی «جستار» مجله الکترونیکی «جستار» اولین مجله الکترونیکی و سامانه مجله ای در باب پژوهش های مربوط به ریزمسائل قطب های فکری و فرهنگی است.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین هادی مصباح در گفت و گویی گفت: مجله الکترونیکی «جستار(جستارهای علمی طلبگی)» در گذشته با نام «جستار» [فصلنامه فرهنگی - ترویجی معاونت آموزش این دفتر]، در سال ۱۳۸۱ و به صورت مکتوب پا به عرصه نشر نهاد.

وی در خصوص محتوای این مجله الکترونیکی گفت: این مجله مقالات دانش پژوهان و اعضای حلقه های علمی معاونت آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در بخش ها و موضوعات متنوع و در ۳4 شماره چاپیِ رو به رشد، در سطح تخصصی منتشر کرده است.

رئیس اداره پژوهش اداره آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: اکنون این فصلنامه در قالب الکترونیکی به فعالیت خود ادامه می دهد که یکسال با عنوان «جستارهای علمی طلبگی» و بعد از آن با عنوان «جستار» به انتشار یادداشت، آثار علمی و تخصصی، پایان نامه ها و کتاب های چاپ شده اداره کل آموزش می پردازد.

وی گفت: پایگاه اینترنتی «مجله الکترونیکی جستار» که جهت انتشار آثار و مقالات گروه هاي آموزشي اداره كل آموزش در سال 95 و 96 راه اندازي شد، با توجه به مسائل ۱۳ میز در قطب های دفتر تبلیغات اسلامی طراحی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین مصباح افزود: مجله الکترونیکی «جستار»، اولین مجله الکترونیکی و سامانه مجله ای، در باب پژوهش‌های مربوط به ریزمسائل قطب های فکری و فرهنگی دفتر است و از برنامه های «میز توسعه و توانمندسازی علوم اسلامی» می‌باشد که این صفحه الكترونيكي، سرویس محور می باشد و شامل بخش های قرآن و زندگی، اندیشه و تفکر نقاد، فقه و تمدن، فرهنگ و جامعه(يا ارتباطات)، اخلاق و خانواده(يا تربيت)، هنر و رسانه است.

وی در خصوص امکانات مجله الکترونیکی «جستار» اظهار داشت: کاربران می توانند در پایگاه اینترنتی مجله الکترونیکی «جستار»، از امکاناتی مانند بخش آثار تجربی فضلای حوزه، بخش یادداشت، بخش بیوگرافی مؤلف و صفحه ساده با ویژگی سهولت دسترسی دارای رنکینگ و آمار، پیشنهاد سردبیر، تعاملی و بخش پایان نامه ها بهره مند شوند

کاربران می توانند در پایگاه اینترنتی «مجله الکترونیکی جُستار» به نشانی اینترنتی www.ejostar.maalem.ir و سامانه www.jostar-elmi.maalem.ir به این محتوا دسترسی داشته باشند.

کلمات کليدي
مجله الکترونیکی جستار, دفتر تبلیغات اسلامی
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

تبریک رییس دفتر تبلیغات اسلامی به رییس جدید جامعه المصطفی
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در پیامی انتصاب رییس جدید جامعه المصطفی العالمیه را تبریک گفت.

ویژه نامه سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) منتشر شد+ دانلود
ویژه نامه سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) بر روی پرتال دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر شد.

مدیر جدید اداره منابع انسانی و پشتیبانی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر معرفی شد
مراسم پاسداشت زحمات و تلاش‌های حجت الاسلام عسکری و معارفه حجت الاسلام براتی به عنوان مدیر منابع انسانی و پشتیبانی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.

نشست «بررسی ابعاد FATF و مباحث پیرامون آن» برگزار شد
نشست «بررسی ابعاد FATF و مباحث پیرامون آن» با حضور نماینده‌ مردم قم در مجلس شورای اسلامی در مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه برگزار شد.

تقدیر و تشکر معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری از فعالیت های دفتر تهران
جلسه ای با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی «معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری» و حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخ‌الاسلامی «رییس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران» برگزار شد.

کارگاه آموزشی «اتهامات سلفیت بر علیه مذاهب اسلامی» برگزار شد
به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور کارگاه آموزشی با موضوع «اتهامات سلفیت علیه مذاهب اسلامی» در شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

نسخه الکترونیکی کتاب «کرانه‌های اجتهاد» منتشر شد
رئیس اداره پژوهش اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از انتشار نسخه الکترونیکی کتاب «کرانه‌های اجتهاد» خبر داد.

نشست «نقش فضای مجازی و رسانه در پیشبرد اهداف دشمن» بر‌گزار شد
نشست «نقش فضای مجازی و رسانه در پیشبرد اهداف دشمن» به همت موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه بر‌گزار شد.

معرفی آثار منتشر شده علامه طباطبایی در بوستان کتاب
همزمان با آغاز هفته کتاب و کتاب‌خوانی، مؤسسه بوستان کتاب آثار منتشر شده علامه طباطبایی در این مؤسسه را معرفی کرد.

کتاب «سیره معصومان(ع) در فقرزدایی» منتشر شد
کتاب «سیره معصومان(ع) در فقرزدایی» به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما