کمساری
1396/8/9 سه‌شنبه معاون فرهنگی و هنری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تأکید کرد: لزوم استمرار نقاط قوت دفتر تبلیغات اسلامی معاون فرهنگی و هنری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) گفت: دفتر تبلیغات اسلامی نهادی تخصصی می باشد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب نماد روشنفکری حوزه است و این ویژگی باید در نشریات آن نیز متبلور باشد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین علی کمساری با حضور در غرفه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات، اظهار داشت: یکی از امتیازات و نقاط قوت دفتر تبلیغات اسلامی در طول سال های پس از تأسیسش ، برخورداری از سامانه مطبوعاتی تخصصی، متکثر و متنوع و تأثیرگذار بوده است.
وی با بیان این که سال های درازی است که دفتر تبلیغات اسلامی نامش با نشریات تخصصی گره خورده است، گفت: این دفتر توانسته در سطح جامعه با خصوص در میان نخبگان و علاقه مندان به نشریات دینی مخاطبین خاص و ویژه خود را پیدا کند. 
معاون فرهنگی و هنری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تصریح کرد: برخی از این نشریات به خصوص نشریات حوزه فقه در سال های گذشته جریان ساز بوده اند که این نقطه قوت دفتر تبلیغات اسلامی بوده و است. در شرایط جدیدی که جامعه ما نسبت به نشریات کاغذی فاصله می گیرد، توجه به این سلیقه مخاطب باید در دفتر تبلیغات اسلامی به صورت جدی تری نگاه شود.
وی با اشاره به لزوم استمرار نقاط قوت دفتر تبلیغات اسلامی افزود: یکی دیگر از نقاط قوت دفتر تبلیغات اسلامی، نشریات حوزه کودک و نوجوانی بود که تقریبا در کشور چنین نشریاتی را نداشتیم که در سه بخش خردسال، کودک و نوجوان و جوان بتواند مخاطبین خود را به صورت منظم در طول سالیان سال حفظ و با آنها ارتباط برقرار کند، این نقاط قوت باید همچنان مورد توجه و حمایت قرار بگیرد. 
حجت الاسلام والمسلمین کمساری با بیان این که نشریات دفتر تبلیغات اسلامی از ماهیت خود نباید فاصله بگیرد، اظهار داشت: به هر حال این دفتر نهادی تخصصی است و به تعبیر رهبر معظم انقلاب نماد روشنفکری حوزه است و این ویژگی باید در نشریات آن نیز متبلور باشد.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

اعلام فراخوان جذب پژوهشگر مرکز پژوهش های اسلامی معصومیه
مرکز پژوهش های اسلامی معصومیه وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در دو گروه «مطالعات کاربردی اخلاق و تربیت» و «مطالعات کاربردی معارف اسلامی» پژوهشگر می پذیرد.

پذیرش طلبه توسط موسسه معصومیه(خواهران) برای سال تحصیلی 98-97
موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه برای سال تحصیلی 98-97 از میان خواهران واجد شرایط، طلبه می پذیرد.

اولین دوره آموزشی رشته شیعه شناسی مقطع سطح 4 برگزار می گردد
اولین دوره آموزشی سطح4 گرایش شیعه شناسی با مجوز شورای عالی آموزش حوزه ی علمیه قم  در مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضاع برگزار می گردد.

فراخوان عکس، فیلم و دلنوشته شهدای گمنام دانشگاه باقرالعلوم(ع)
مدیر روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از اعلام فراخوان فراخوان عکس، فیلم و دلنوشته با عنوان «نشانه های بی نشان» و با موضوع تشییع و تدفین شهدای گمنام دانشگاه باقرالعلوم(ع) خبر داد.

تشییع و تدفین دو شهید گمنام در دانشگاه باقرالعلوم(ع)
مدیر روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی از برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری دو شهید گمنام دفاع مقدس همزمان با اول اسفندماه، سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در دانشگاه باقرالعلوم(ع) پردیسان خبر داد.

زندگی انسان بدون حکومت ممکن نیست
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: اساساً زندگی انسان بدون حکومت ممکن نیست، بدون سیاست نمی توانیم زندگی کنیم، چه برسد به این که بگوییم می توانیم مؤمن باشیم. 

اصول و ارکان گفتمان انقلاب اسلامی/ گفتمان انقلاب اسلامی ریشه در متن و بطن اسلام دارد
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان این که اصول گفتمان انقلاب اسلامی ریشه در وحی و منابع دین و بطن و متن اسلام دارد، گفت: امام خمینی(ره) با اجتهاد و اسلام شناسی خود این اصول را از متن و بطن منابع دینی استنباط کرد.

مردم ایران اسلامی در طول ۳۹ سال مجاهدت، جنگ و تحریم آبدیده شده اند
دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای ضمن دعوت از عموم مردم جهت شرکت در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تاکید کرد: مردم بزرگوار ایران در طول سال ها مجاهدت، جنگ، تحریم و فشارهای بی‌شمار دشمن آبدیده شده و راه مقابله با فتنه‌ها و بحران‌های منطقه‌ای و جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن را آموخته اند.

جزئیات درخشش پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در همایش کتاب سال حوزه
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به بیان موفقیت های این پژوهشگاه در روزهای اخیر در همایش ها و جشنواره ها پرداخت.

انتخاب کتاب کارآمدی روش اجتهادی امام خمینی(ره) در جشنواره فارابی
کتاب کارآمدی روش اجتهادی امام خمینی(ره) در نهمین جشنواره بین المللی فارابی، مقام سوم را کسب کرد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما