کمساری
1396/8/9 سه‌شنبه معاون فرهنگی و هنری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تأکید کرد: لزوم استمرار نقاط قوت دفتر تبلیغات اسلامی معاون فرهنگی و هنری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) گفت: دفتر تبلیغات اسلامی نهادی تخصصی می باشد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب نماد روشنفکری حوزه است و این ویژگی باید در نشریات آن نیز متبلور باشد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین علی کمساری با حضور در غرفه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات، اظهار داشت: یکی از امتیازات و نقاط قوت دفتر تبلیغات اسلامی در طول سال های پس از تأسیسش ، برخورداری از سامانه مطبوعاتی تخصصی، متکثر و متنوع و تأثیرگذار بوده است.
وی با بیان این که سال های درازی است که دفتر تبلیغات اسلامی نامش با نشریات تخصصی گره خورده است، گفت: این دفتر توانسته در سطح جامعه با خصوص در میان نخبگان و علاقه مندان به نشریات دینی مخاطبین خاص و ویژه خود را پیدا کند. 
معاون فرهنگی و هنری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تصریح کرد: برخی از این نشریات به خصوص نشریات حوزه فقه در سال های گذشته جریان ساز بوده اند که این نقطه قوت دفتر تبلیغات اسلامی بوده و است. در شرایط جدیدی که جامعه ما نسبت به نشریات کاغذی فاصله می گیرد، توجه به این سلیقه مخاطب باید در دفتر تبلیغات اسلامی به صورت جدی تری نگاه شود.
وی با اشاره به لزوم استمرار نقاط قوت دفتر تبلیغات اسلامی افزود: یکی دیگر از نقاط قوت دفتر تبلیغات اسلامی، نشریات حوزه کودک و نوجوانی بود که تقریبا در کشور چنین نشریاتی را نداشتیم که در سه بخش خردسال، کودک و نوجوان و جوان بتواند مخاطبین خود را به صورت منظم در طول سالیان سال حفظ و با آنها ارتباط برقرار کند، این نقاط قوت باید همچنان مورد توجه و حمایت قرار بگیرد. 
حجت الاسلام والمسلمین کمساری با بیان این که نشریات دفتر تبلیغات اسلامی از ماهیت خود نباید فاصله بگیرد، اظهار داشت: به هر حال این دفتر نهادی تخصصی است و به تعبیر رهبر معظم انقلاب نماد روشنفکری حوزه است و این ویژگی باید در نشریات آن نیز متبلور باشد.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

پيشينه انقلاب و جمهوري اسلامي به مدنيت ديني ايراني بر مي گردد
نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي پيشينه انقلاب و جمهوري اسلامي را مدنيت ديني ايراني عنوان کرد و گفت: پشتوانه آن مکتب ديني مدني اسلام است.

توسعه علوم و معارف قرآن کريم پس از انقلاب اسلامي تبيين شد
عضو هيأت علمي دانشگاه تهران گفت: اگر ما به پيشينه علوم قرآني توجه کنيم، کارهاي حوزه علميه بعد از انقلاب در حوزه علوم قرآني افتخار آميز است.

نشست «ولايت فقيه و امامت و رهبري» برگزار شد
رييس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي در تبيين ولايت فقيه در ديدگاه امام خميني(ره) گفت: در ديدگاه امام راحل، رهبري و تشکيل دولت دو عنصر متفاوت است که رهبري انتصابي و دولت انتخابي و مبتني بر رأي مردم است.

نشست «انقلاب اسلامي و توسعه فلسفه سياسي» برگزار شد
نشست «انقلاب اسلامي و توسعه فلسفه سياسي» از سلسله نشست هاي چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي برگزار شد.

تضمين آزادي در قانون اساسي/ آزادي معقول مهمترين هديه دين به يک ملت
در نشست «انقلاب اسلامي و آزادي» ضمن تشريح مباني ديني و قانوني آزادي در انقلاب اسلامي، ارائه دهندگان به تبيين ظرفيت ها، چالش ها، راهبردها و نمونه هاي آزادي در انقلاب اسلامي پرداختند.

شماره 162 ماهنامه «سنجاقک» منتشر شد
يکصد و شصت و دومين شماره ماهنامه سنجاقک ويژه شهريورماه 97 منتشر شد.

شماره 342 ماهنامه «سلام بچه ها» منتشر شد
سيصد و چهل و دومين شماره ماهنامه «سلام بچه ها»، ويژه شهريورماه 97 به چاپ رسيد.

نشست توجيهي «بازشناخت اهميت جايگاه طراحي صنعتي در سبک زندگي» برگزار مي شود
رئيس اداره فرهنگي و تبليغي و آموزشهاي کاربردي نمايندگي تهران از برگزاري نشست توجيهي «بازشناخت اهميت جايگاه طراحي صنعتي در سبک زندگي» در مراکز حوزوي تهران به همت اين دفتر خبر داد.

شماره 73 فصلنامه علمي پژوهشي «تاريخ اسلام» منتشر شد
هفتاد و سومين شماره فصلنامه علمي پژوهشي «تاريخ اسلام» به همت دانشگاه باقرالعلوم(ع) منتشر شد.

هفتمين دوره فقه پژوهي طرح ملي «مشق اجتهاد» برگزار شد
عضو هيئت علمي مرکز تخصصي آخوند خراساني اظهار داشت: در آفاق فقه پژوهي سه عامل گستره شريعت، گستره شئون و نيازهاي انسان بر گستره علم فقه مؤثر است.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما