نشست خبری
1396/6/23 پنجشنبه معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد:  اعلام فراخوان همایش «حوزه انقلابی؛ مسئولیت های ملی و فراملی»  معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی فراخوان همایش «حوزه انقلابی؛ مسئولیت های ملی و فراملی» را با 5 محور در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری اعلام کرد. 
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی در نشست رسانه ای همایش «حوزه انقلابی؛ مسئولیت های ملی و فراملی» که در سالن کنفرانس مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار داشت: در این همایش بخشی از آثار همایش به پژوهش پژوهشگران بر می گردد که مقالات سفارشی را شامل می شود.
وی گفت: غیر از بحث مقالات سفارش شده، بخش دیگر نشست های علمی است که به مرور تا قبل از برگزاری همایش برگزار خواهد شد که آن نشست ها بیشتر حالت مناظره ای خوهد داشت و سعی می شود از افراد با سلایق مختلف با رویکرد علمی استفاده شود تا به گفت و گو بپردازند.
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تصریح کرد: بخش دیگر مصاحبه ها است که با اهل نظر مصاحبه ای صورت خواهد گرفت؛ بخشی از اساتیدی که نه در بخش اول توفیق داشتند که بیایند وقت زیادی بگذارند و نه نتوانستیم در نشست های علمی از آنها استفاده کنیم، در این بخش از آنها بهره خواهیم برد. برای این که جنبه علمی همایش بیشتر شود، در isc ثبت شده است. 
وی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که حوزه علمیه و روحانیت در ردیف پدیدآورندگان انقلاب اسلامی به حساب می آیند و در ادامه هم اینها باید باشند، محورهای همایش به چهار هدف صیانت از اصالت و ارزش های بنیادین حوزه های علمیه، توسعه و ترویج بینش انقلابی در حوزه های علمیه، نقد اندیشه و جریان های تضعیف کننده باورهای انقلابی در حوزه، تبیین راه کار های ارتقاء وجه انقلابی حوزه های علمیه تقسیم می شود. 
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی اظهار داشت: برای تحقق این چهار هدف، 5 محور جزء محورهای همایش قرار گرفت که عبارتند از: مفهوم شناسی، مبانی و شاخصه های انقلابی، مسئولیت های ملی حوزه انقلابی، مسئولیت های فراملی حوزه انقلابی، آسیب شناسی حوزه انقلابی، آینده پژوهی و راهکارهای ارتقاء حوزه انقلابی. 
وی گفت: امیدواریم با توجه به پیشینه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی که در زمینه کارهای مربوط به روحانیت و انقلاب اسلامی داشته و این همایش و کارهای بعد از این، سهم کوچکی در انجام وظایف خود در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری داشته باشیم. 
معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: از مدت ها پیش که همایش روحانیت و انقلابی اسلامی را در سال 89 برگزار کردیم به دنبال این بودیم که یک سری اسنادی را به دستگاه های مسئول ارائه دهیم؛ برنامه ما این است که بعد از برگزاری همایش «حوزه انقلابی؛ مسئولیت های ملی و فراملی» با تشکیل کمیسیونی در ادامه کار، بتوانیم سندی را آماده کرده و به مراکز ذیربط در حوزه ارائه دهیم تا در آن الزامات یک حوزه انقلابی و رویکرد پژوهشی تبیین شده باشد. 
وی افزود: علاقه مندان جهت ارسال آثار خود می توانند چکیده اثر خود را تا 10 مهرماه به پست الکترونیکی h.enghelabi@isca.ac.ir ارسال کرده و تا دهم آبان ماه نیز فرصت دارند تا مقاله خود را ارسال کنند. شایان ذکر است که مقالات برتر در مجلات علمی ـ پژوهشی به چاپ خواهد رسید. 
پژوهشگران برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق شماره تلفن 371160-025 داخلی 1400 با پژوهشکده علوم و اندیشه اسلامی ارتباط بگیرند.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

مراسم بزرگداشت حجت‌الاسلام دکتر احمدی در قم برگزار شد
مراسم بزرگداشت حجت‌الاسلام والمسلمین احمد احمدی از سوی نهادهای حوزوی در مسجد اعظم برگزار شد.

مسابقه بزرگ کتابخوانی الکترونیک خانواده قرآنی برگزار می شود
مسابقه بزرگ کتابخوانی الکترونیک خانواده قرآنی به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و با همکاری میز توسعه و تعمیق فرهنگ قرآنی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می شود.

آغاز ثبت نام دوره های آموزشی مرکز فرهنگی هنری در تابستان
ثبت نام دوره های آموزشی مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ویژه برادران و خواهران طلبه و بستگان درجه یک آنان برای فصل تابستان آغاز شد.

اعلام فراخوان پيشنهاد موضوعات ره توشه ماه مبارک رمضان 1398
فراخوان پيشنهاد موضوعات ره توشه ماه مبارک رمضان 1398 از سوي معاونت فرهنگي تبليغي دفتر تبليغات اسلامي اعلام شد.

طرح برگزاري 40 نشست هم انديشي در چهل سالگي انقلاب
رئيس مرکز ملي پاسخگويي به سؤالات ديني خراسان رضوي با اشاره به طرح برگزاري 40 نشست هم انديشي در چهل سالگي انقلاب از برگزاري اولين جلسه از اين سلسله نشست ها در مشهد خبر داد. 

دوره آموزشي «پاسخ به شبهات مهدويت» برگزار شد
دوره آموزشي «پاسخ به شبهات مهدويت» به منظور شناخت بيشتر، نقد ديدگاه ها و جريانات انحرافي حوزه مهدويت و تقويت توان پاسخگويي به پرسش ها و شبهات روز، ويژه روحانيون شهرستان ايرانشهر برگزار شد.

کتاب «تفسير اجتهادي سوره تحريم» منتشر شد 
کتاب «تفسير اجتهادي سوره تحريم» به قلم محمد خامه گر توسط نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي به چاپ رسيد. 

نام نويسي دوره هاي آموزش هنرهاي تجسمي و ادبي ويژه طلاب و خانواده طلاب
نام نويسي در دوره هاي آموزشي هنرهاي تجسمي و ادبي مرکز فرهنگي هنري دفتر تبليغات اسلامي براي فصل تابستان آغاز شد.

مساله محوری و دستاورد اجرای طرح قطب های فکری فرهنگی در دفتر تبلیغات اسلامی/ تاکید رهبر معظم انقلاب بر اجرای دقیق طرح تحول
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، رویکرد مساله محوری و نتایج اجرای طرح قطب های فکری فرهنگی در این دفتر را تبیین کرد.

مراسم رونمایی از «پرتال جامع علوم و معارف قرآن» برگزار شد
مراسم رونمایی از «پرتال جامع علوم و معارف قرآن» به همت پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در نمایشگاه قرآن برگزار شد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما