نشست خبری
1396/6/23 پنجشنبه معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد:  اعلام فراخوان همایش «حوزه انقلابی؛ مسئولیت های ملی و فراملی»  معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی فراخوان همایش «حوزه انقلابی؛ مسئولیت های ملی و فراملی» را با 5 محور در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری اعلام کرد. 
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی در نشست رسانه ای همایش «حوزه انقلابی؛ مسئولیت های ملی و فراملی» که در سالن کنفرانس مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار داشت: در این همایش بخشی از آثار همایش به پژوهش پژوهشگران بر می گردد که مقالات سفارشی را شامل می شود.
وی گفت: غیر از بحث مقالات سفارش شده، بخش دیگر نشست های علمی است که به مرور تا قبل از برگزاری همایش برگزار خواهد شد که آن نشست ها بیشتر حالت مناظره ای خوهد داشت و سعی می شود از افراد با سلایق مختلف با رویکرد علمی استفاده شود تا به گفت و گو بپردازند.
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تصریح کرد: بخش دیگر مصاحبه ها است که با اهل نظر مصاحبه ای صورت خواهد گرفت؛ بخشی از اساتیدی که نه در بخش اول توفیق داشتند که بیایند وقت زیادی بگذارند و نه نتوانستیم در نشست های علمی از آنها استفاده کنیم، در این بخش از آنها بهره خواهیم برد. برای این که جنبه علمی همایش بیشتر شود، در isc ثبت شده است. 
وی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که حوزه علمیه و روحانیت در ردیف پدیدآورندگان انقلاب اسلامی به حساب می آیند و در ادامه هم اینها باید باشند، محورهای همایش به چهار هدف صیانت از اصالت و ارزش های بنیادین حوزه های علمیه، توسعه و ترویج بینش انقلابی در حوزه های علمیه، نقد اندیشه و جریان های تضعیف کننده باورهای انقلابی در حوزه، تبیین راه کار های ارتقاء وجه انقلابی حوزه های علمیه تقسیم می شود. 
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی اظهار داشت: برای تحقق این چهار هدف، 5 محور جزء محورهای همایش قرار گرفت که عبارتند از: مفهوم شناسی، مبانی و شاخصه های انقلابی، مسئولیت های ملی حوزه انقلابی، مسئولیت های فراملی حوزه انقلابی، آسیب شناسی حوزه انقلابی، آینده پژوهی و راهکارهای ارتقاء حوزه انقلابی. 
وی گفت: امیدواریم با توجه به پیشینه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی که در زمینه کارهای مربوط به روحانیت و انقلاب اسلامی داشته و این همایش و کارهای بعد از این، سهم کوچکی در انجام وظایف خود در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری داشته باشیم. 
معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: از مدت ها پیش که همایش روحانیت و انقلابی اسلامی را در سال 89 برگزار کردیم به دنبال این بودیم که یک سری اسنادی را به دستگاه های مسئول ارائه دهیم؛ برنامه ما این است که بعد از برگزاری همایش «حوزه انقلابی؛ مسئولیت های ملی و فراملی» با تشکیل کمیسیونی در ادامه کار، بتوانیم سندی را آماده کرده و به مراکز ذیربط در حوزه ارائه دهیم تا در آن الزامات یک حوزه انقلابی و رویکرد پژوهشی تبیین شده باشد. 
وی افزود: علاقه مندان جهت ارسال آثار خود می توانند چکیده اثر خود را تا 10 مهرماه به پست الکترونیکی h.enghelabi@isca.ac.ir ارسال کرده و تا دهم آبان ماه نیز فرصت دارند تا مقاله خود را ارسال کنند. شایان ذکر است که مقالات برتر در مجلات علمی ـ پژوهشی به چاپ خواهد رسید. 
پژوهشگران برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق شماره تلفن 371160-025 داخلی 1400 با پژوهشکده علوم و اندیشه اسلامی ارتباط بگیرند.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

اعلام فراخوان جذب پژوهشگر مرکز پژوهش های اسلامی معصومیه
مرکز پژوهش های اسلامی معصومیه وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در دو گروه «مطالعات کاربردی اخلاق و تربیت» و «مطالعات کاربردی معارف اسلامی» پژوهشگر می پذیرد.

پذیرش طلبه توسط موسسه معصومیه(خواهران) برای سال تحصیلی 98-97
موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه برای سال تحصیلی 98-97 از میان خواهران واجد شرایط، طلبه می پذیرد.

اولین دوره آموزشی رشته شیعه شناسی مقطع سطح 4 برگزار می گردد
اولین دوره آموزشی سطح4 گرایش شیعه شناسی با مجوز شورای عالی آموزش حوزه ی علمیه قم  در مؤسسه آموزش عالی حوزوی امام رضاع برگزار می گردد.

فراخوان عکس، فیلم و دلنوشته شهدای گمنام دانشگاه باقرالعلوم(ع)
مدیر روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از اعلام فراخوان فراخوان عکس، فیلم و دلنوشته با عنوان «نشانه های بی نشان» و با موضوع تشییع و تدفین شهدای گمنام دانشگاه باقرالعلوم(ع) خبر داد.

تشییع و تدفین دو شهید گمنام در دانشگاه باقرالعلوم(ع)
مدیر روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی از برگزاری مراسم تشییع و خاکسپاری دو شهید گمنام دفاع مقدس همزمان با اول اسفندماه، سالروز شهادت حضرت زهرا(س) در دانشگاه باقرالعلوم(ع) پردیسان خبر داد.

زندگی انسان بدون حکومت ممکن نیست
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: اساساً زندگی انسان بدون حکومت ممکن نیست، بدون سیاست نمی توانیم زندگی کنیم، چه برسد به این که بگوییم می توانیم مؤمن باشیم. 

اصول و ارکان گفتمان انقلاب اسلامی/ گفتمان انقلاب اسلامی ریشه در متن و بطن اسلام دارد
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان این که اصول گفتمان انقلاب اسلامی ریشه در وحی و منابع دین و بطن و متن اسلام دارد، گفت: امام خمینی(ره) با اجتهاد و اسلام شناسی خود این اصول را از متن و بطن منابع دینی استنباط کرد.

مردم ایران اسلامی در طول ۳۹ سال مجاهدت، جنگ و تحریم آبدیده شده اند
دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای ضمن دعوت از عموم مردم جهت شرکت در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تاکید کرد: مردم بزرگوار ایران در طول سال ها مجاهدت، جنگ، تحریم و فشارهای بی‌شمار دشمن آبدیده شده و راه مقابله با فتنه‌ها و بحران‌های منطقه‌ای و جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمن را آموخته اند.

جزئیات درخشش پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در همایش کتاب سال حوزه
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی به بیان موفقیت های این پژوهشگاه در روزهای اخیر در همایش ها و جشنواره ها پرداخت.

انتخاب کتاب کارآمدی روش اجتهادی امام خمینی(ره) در جشنواره فارابی
کتاب کارآمدی روش اجتهادی امام خمینی(ره) در نهمین جشنواره بین المللی فارابی، مقام سوم را کسب کرد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما