نشست خبری
1396/6/23 پنجشنبه معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد:  اعلام فراخوان همایش «حوزه انقلابی؛ مسئولیت های ملی و فراملی»  معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی فراخوان همایش «حوزه انقلابی؛ مسئولیت های ملی و فراملی» را با 5 محور در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری اعلام کرد. 
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی در نشست رسانه ای همایش «حوزه انقلابی؛ مسئولیت های ملی و فراملی» که در سالن کنفرانس مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار داشت: در این همایش بخشی از آثار همایش به پژوهش پژوهشگران بر می گردد که مقالات سفارشی را شامل می شود.
وی گفت: غیر از بحث مقالات سفارش شده، بخش دیگر نشست های علمی است که به مرور تا قبل از برگزاری همایش برگزار خواهد شد که آن نشست ها بیشتر حالت مناظره ای خوهد داشت و سعی می شود از افراد با سلایق مختلف با رویکرد علمی استفاده شود تا به گفت و گو بپردازند.
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تصریح کرد: بخش دیگر مصاحبه ها است که با اهل نظر مصاحبه ای صورت خواهد گرفت؛ بخشی از اساتیدی که نه در بخش اول توفیق داشتند که بیایند وقت زیادی بگذارند و نه نتوانستیم در نشست های علمی از آنها استفاده کنیم، در این بخش از آنها بهره خواهیم برد. برای این که جنبه علمی همایش بیشتر شود، در isc ثبت شده است. 
وی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که حوزه علمیه و روحانیت در ردیف پدیدآورندگان انقلاب اسلامی به حساب می آیند و در ادامه هم اینها باید باشند، محورهای همایش به چهار هدف صیانت از اصالت و ارزش های بنیادین حوزه های علمیه، توسعه و ترویج بینش انقلابی در حوزه های علمیه، نقد اندیشه و جریان های تضعیف کننده باورهای انقلابی در حوزه، تبیین راه کار های ارتقاء وجه انقلابی حوزه های علمیه تقسیم می شود. 
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی اظهار داشت: برای تحقق این چهار هدف، 5 محور جزء محورهای همایش قرار گرفت که عبارتند از: مفهوم شناسی، مبانی و شاخصه های انقلابی، مسئولیت های ملی حوزه انقلابی، مسئولیت های فراملی حوزه انقلابی، آسیب شناسی حوزه انقلابی، آینده پژوهی و راهکارهای ارتقاء حوزه انقلابی. 
وی گفت: امیدواریم با توجه به پیشینه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی که در زمینه کارهای مربوط به روحانیت و انقلاب اسلامی داشته و این همایش و کارهای بعد از این، سهم کوچکی در انجام وظایف خود در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری داشته باشیم. 
معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: از مدت ها پیش که همایش روحانیت و انقلابی اسلامی را در سال 89 برگزار کردیم به دنبال این بودیم که یک سری اسنادی را به دستگاه های مسئول ارائه دهیم؛ برنامه ما این است که بعد از برگزاری همایش «حوزه انقلابی؛ مسئولیت های ملی و فراملی» با تشکیل کمیسیونی در ادامه کار، بتوانیم سندی را آماده کرده و به مراکز ذیربط در حوزه ارائه دهیم تا در آن الزامات یک حوزه انقلابی و رویکرد پژوهشی تبیین شده باشد. 
وی افزود: علاقه مندان جهت ارسال آثار خود می توانند چکیده اثر خود را تا 10 مهرماه به پست الکترونیکی h.enghelabi@isca.ac.ir ارسال کرده و تا دهم آبان ماه نیز فرصت دارند تا مقاله خود را ارسال کنند. شایان ذکر است که مقالات برتر در مجلات علمی ـ پژوهشی به چاپ خواهد رسید. 
پژوهشگران برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق شماره تلفن 371160-025 داخلی 1400 با پژوهشکده علوم و اندیشه اسلامی ارتباط بگیرند.
 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

پیشنهاد واگذاری اعطای نشان شامد به سایت های مذهبی از سوی دفتر تبلیغات اسلامی
مدیر گروه فرهنگ سازی مرکز فناوری و اطلاعات و رسانه های دیجیتال گفت: پیشنهاد می شود که دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ساماندهی محتوای دینی را در فضای مجازی انجام دهد.

برگزاری مسابقه کتابخوانی پژوهان همزمان با نمایشگاه رسانه های دیجیتال
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی با عنوان فضای مجازی سالم، مفید و ایمن را برگزار می کند.

به روزتر بودن دفتر تبلیغات اسلامی از میان مجموعه های حوزوی در عرصه رسانه های دیجیتال
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی گفت: با توجه به مجموعه هایی که در حوزه فعال هستند، دفتر تبلیغات اسلامی در این عرصه به روز تر است.

کارگاه «مدیریت اطلاعات مبتنی بر اصطلاحنامه» برگزار شد
کارگاه «مدیریت اطلاعات مبتنی بر اصطلاحنامه» به همت پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی در یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال برگزار شد

ضرورت هم افزایی دفتر تبلیغات اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: بسیاری از محصولات دفتر ارزشمند وقابل تقدیر است اما هم افزایی دفتر و سازمان در این عرصه بسیاری ضروری است.

دفتر تبلیغات اسلامی منشأ خدمات مؤثری است
رییس شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت های خیلی خوبی داشته و توانسته منشأ خدمات مؤثری در زمینه ترویج فرهنگ اسلامی و نشر معارف اسلامی باشد.

باید دامنه فعالیت های فناوری و دیجیتال دفتر تبلیغات اسلامی گسترده تر شود
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: نرم افزارهایی و وبگاه هایی که ایجاد شده و قابل تقدیر است و باید دامنه آنها گسترده تر شود.

امضای تفاهم نامه همکاری دفتر تبلیغات اسلامی و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
تفاهم نامه میان مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی به امضا رسید. 

امضای تفاهم نامه همکاری دفتر تبلیغات اسلامی و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
تفاهم نامه میان مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی به امضا رسید. 

حضور مسؤولان کشوری و حوزوی در غرفه دفتر تبلیغات اسلامی در نمایشگاه رسانه های دیجیتال
مسؤولان کشوری و حوزوی از  غرفه دفتر تبلیغات اسلامی در یازدهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال بازدید کردند.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما