نشست خبری
1396/6/23 پنجشنبه معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد:  اعلام فراخوان همایش «حوزه انقلابی؛ مسئولیت های ملی و فراملی»  معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی فراخوان همایش «حوزه انقلابی؛ مسئولیت های ملی و فراملی» را با 5 محور در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری اعلام کرد. 
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی در نشست رسانه ای همایش «حوزه انقلابی؛ مسئولیت های ملی و فراملی» که در سالن کنفرانس مرکز همایش های غدیر دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار داشت: در این همایش بخشی از آثار همایش به پژوهش پژوهشگران بر می گردد که مقالات سفارشی را شامل می شود.
وی گفت: غیر از بحث مقالات سفارش شده، بخش دیگر نشست های علمی است که به مرور تا قبل از برگزاری همایش برگزار خواهد شد که آن نشست ها بیشتر حالت مناظره ای خوهد داشت و سعی می شود از افراد با سلایق مختلف با رویکرد علمی استفاده شود تا به گفت و گو بپردازند.
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تصریح کرد: بخش دیگر مصاحبه ها است که با اهل نظر مصاحبه ای صورت خواهد گرفت؛ بخشی از اساتیدی که نه در بخش اول توفیق داشتند که بیایند وقت زیادی بگذارند و نه نتوانستیم در نشست های علمی از آنها استفاده کنیم، در این بخش از آنها بهره خواهیم برد. برای این که جنبه علمی همایش بیشتر شود، در isc ثبت شده است. 
وی افزود: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری که حوزه علمیه و روحانیت در ردیف پدیدآورندگان انقلاب اسلامی به حساب می آیند و در ادامه هم اینها باید باشند، محورهای همایش به چهار هدف صیانت از اصالت و ارزش های بنیادین حوزه های علمیه، توسعه و ترویج بینش انقلابی در حوزه های علمیه، نقد اندیشه و جریان های تضعیف کننده باورهای انقلابی در حوزه، تبیین راه کار های ارتقاء وجه انقلابی حوزه های علمیه تقسیم می شود. 
حجت الاسلام والمسلمین لک زایی اظهار داشت: برای تحقق این چهار هدف، 5 محور جزء محورهای همایش قرار گرفت که عبارتند از: مفهوم شناسی، مبانی و شاخصه های انقلابی، مسئولیت های ملی حوزه انقلابی، مسئولیت های فراملی حوزه انقلابی، آسیب شناسی حوزه انقلابی، آینده پژوهی و راهکارهای ارتقاء حوزه انقلابی. 
وی گفت: امیدواریم با توجه به پیشینه پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی که در زمینه کارهای مربوط به روحانیت و انقلاب اسلامی داشته و این همایش و کارهای بعد از این، سهم کوچکی در انجام وظایف خود در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری داشته باشیم. 
معاون پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی تصریح کرد: از مدت ها پیش که همایش روحانیت و انقلابی اسلامی را در سال 89 برگزار کردیم به دنبال این بودیم که یک سری اسنادی را به دستگاه های مسئول ارائه دهیم؛ برنامه ما این است که بعد از برگزاری همایش «حوزه انقلابی؛ مسئولیت های ملی و فراملی» با تشکیل کمیسیونی در ادامه کار، بتوانیم سندی را آماده کرده و به مراکز ذیربط در حوزه ارائه دهیم تا در آن الزامات یک حوزه انقلابی و رویکرد پژوهشی تبیین شده باشد. 
وی افزود: علاقه مندان جهت ارسال آثار خود می توانند چکیده اثر خود را تا 10 مهرماه به پست الکترونیکی h.enghelabi@isca.ac.ir ارسال کرده و تا دهم آبان ماه نیز فرصت دارند تا مقاله خود را ارسال کنند. شایان ذکر است که مقالات برتر در مجلات علمی ـ پژوهشی به چاپ خواهد رسید. 
پژوهشگران برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق شماره تلفن 371160-025 داخلی 1400 با پژوهشکده علوم و اندیشه اسلامی ارتباط بگیرند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

تأثیرگذاری در مناسبات خانواده منوط به آشتی روحانیون با خانواده ها است
رییس مرکز تحقیقات زن و خانواده گفت: رشته بندی های حوزه باید به شکلی که دین به حیات عمومی مردم بیاید، تغییر پیدا کند.

دنیای شبهه به خانواده ها کشیده شده است/معرفی چند اثر ویژه تبلیغ محرم الحرام
استاد حوزه علمیه قم گفت: سخنان و پیام های امام حسین(ع) بهترین عنوان اعتقادی، کلامی، اخلاقی و سیاسی در ایام تبلیغی است. 

مهم ترین مشکل خانواده ها نبود حاکمیت خداوند است
استاد حوزه علمیه قم نبود حاکمیت خداوند را مهم ترین مشکل خانواده ها عنوان کرد و گفت: تا وقتی که خدا در خانواده ها حاکم نشود، از آسیب ها در امان نخواهیم بود.

بیانیه شورای هماهنگی نهادهای عالی حوزوی درباره «تحولات جمعیت در جمهوری اسلامی ایران»
بیانیه شورای هماهنگی نهادهای عالی حوزوی درباره «تحولات جمعیت در جمهوری اسلامی ایران» در همایش حوزه علمیه و جمعیت در قم قرائت شد.

مسأله جمعیت مسئله ای ساختاری است، نه شعاری
مسؤول کمیته پایش سیاست های جمعیتی انقلاب فرهنگی ضمن ارائه آماری از کاهش رشد جمعیت ایران گفت: ایران در سال 2050 در زمره کشورهایی قرارمی گیرد که بیش از 30 درصد آن را جمعیت سالمند تشکیل می دهد.             

باید مقوله جمعیت را مثل مقوله مقاومت مهم بشماریم
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: مقوله جمعیت، نیازمند طراحی های نو، اقدامات و ابتکارات جدید و حرکت جدی تر است و انتظار حوزه از مسؤولان برداشتن گام های بلند تر و تصحیح خطاها و اشتباهات گذشته است.

اعزام 10 هزار مبلغ از سوی دفتر تبلیغات اسلامی در محرم الحرام 96
معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: برنامه دفتر تبلیغات اسلامی در ماه محرم اعزام قریب به ده هزار مبلغ است که مبلغان در کنار محتواهای تبلیغی خود، بخشی را به مسئله راهبردی جمعیت اختصاص دهند و مردم را نسبت به این مسأله توجیه کنند. 

لزوم شروع خیزش آگاه سازی خطرات کاهش جمعیت
حضرت آیت الله سبحانی گفت: باید خیزشی جمعی در ایران شروع شود و مسئله خطرات کاهش جمعیت را به صورت علمی مطرح کنند، نه حماسی و ضرر های این مسئله را از جنبه فردی و اجتماعی بیان کنند.

خاطره نویسی از شئون مهم رشد معنوی است
استاد حوزه و دانشگاه خاطره نویسی را از شئون مهم رشد معنوی دانست و گفت: اگر به مسأله خاطره نویسی پرداخته شود، می توان از برکات معنوی آن استفاده کرده و جامعه را به سمت معنویت هدایت کرد.

ایجاد جریان در تبلیغ، مهمترین ثمره جشنواره بین المللی خاطره و داستان اشراق
دبیر دومین جشنواره بین المللی خاطره و داستان اشراق گفت: اتفاق مهم دومین جشنواره بین المللی خاطره و داستان اشراق به وجود آمدن جریان در میان گروه های تبلیغی و مبلغان است که خاطرات جذاب تبلیغی و سبک زندگی خود را به صورت مکتوب و امر پایدار و ماندگار در بیاورند.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما