حسنی
1397/7/26 پنجشنبه رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد: برگزاری پنجشنبه‌های هنری طلاب با هدف هم ‌افزایی طلاب هنرمند رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی با اشاره به برگزاری پنجشنبه‌های هنری طلاب توسط این مرکز، هدف از برگزاری این برنامه را تبیین کرد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، پنجشنبه‌های هنری، میزهای متشکل از رشته‌های هشت گانه هنر‌های تجسمی اند که هر هفته، طلاب هنرمند، در حضور اساتید مطرح و شاخص هنری به تولید آثار، مباحثه هنری و بررسی و چگونگی استفاده حداکثری از ظرفیت  هنر‌های تجسمی می ‌پردازند.

پنجشنبه هنری، محفل و فرصتی جهت آفرینش‌گری طلاب در رشته‌های منبت، عکاسی، تصویرسازی، معرق، نگارگری، طراحی، کاریکاتور و گرافیک در فضایی آرام و هنری است که هر پنجشنبه در نگارستان اشراق قم برگزار می‌ شود.

محمد حسنی «رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی»، در حاشیه برگزاری اولین پنجشنبه هنری طلاب در گفت و گویی در خصوص چگونگی و اهداف برگزاری این برنامه گفت: هدف از برگزاری پنجشنبه‌های هنری، هم ‌افزایی طلاب هنرمند و تعمیق ارتباط آنان با هنر‌های دینی و آیینی است.

وی با اشاره به مخاطبان و مهمانان حاضر در این برنامه افزود: با توجه به اینکه مخاطبان و شرکت کنندگان در این برنامه، عموم طلاب هستند، پنجشنبه‌های هنری فرصتی مناسب برای شناسایی و کشف استعداد‌های طلاب در رشته‌های مختلف تجسمی است.

رئیس مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی یکی دیگر از اهداف پنجشنبه‌های هنری را تعالی هنر دینی و بررسی مشکلات موجود در هنر آیینی و دینی برشمرد و تصریح کرد: اداره هنرهای تجسمی این مرکز افزون بر این برنامه، نشست‌های ماهانه و ورک شاپ‌های کارگاهی نیز برگزار می‌کند اما پنجشنبه‌های هنری، این اجازه را به طلاب می‌دهد که  ضمن گردهمایی در میزهای مختلف تجسمی و برقراری ارتباط کلامی و هنری، چگونگی استفاده از حداکثر ظرفیت‌های هنر در تبلیغ دین را زیر نظر اساتید برجسته تجسمی، بررسی و تحلیل کنند.

وی پنجشنبه‌های هنری را تلاشی در راستای اعتلای هنر دینی در جامعه برشمرد و اذعان کرد: این برنامه به همت انجمن و اداره هنرهای تجسمی مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی برگزار می‌شود که اولین جلسه از این پنجشنبه‌های هنری با استقبال بسیار خوب طلاب هنرمند مواجه گردید.

حسنی خاطرنشان کرد: هر هفته از 2 استاد هنرمند در رشته‌های تجسمی دعوت می‌شود که ضمن حضور و خلق آثار هنری به منظور ایجاد انگیزه و تشویق طلاب، دانش ها و مهارت‌های خود را در اختیار علاقه‌ مندان قرار دهند.

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

تبریک رییس دفتر تبلیغات اسلامی به رییس جدید جامعه المصطفی
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در پیامی انتصاب رییس جدید جامعه المصطفی العالمیه را تبریک گفت.

ویژه نامه سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) منتشر شد+ دانلود
ویژه نامه سالروز آغاز امامت امام زمان(عج) بر روی پرتال دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم منتشر شد.

مدیر جدید اداره منابع انسانی و پشتیبانی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر معرفی شد
مراسم پاسداشت زحمات و تلاش‌های حجت الاسلام عسکری و معارفه حجت الاسلام براتی به عنوان مدیر منابع انسانی و پشتیبانی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی برگزار شد.

نشست «بررسی ابعاد FATF و مباحث پیرامون آن» برگزار شد
نشست «بررسی ابعاد FATF و مباحث پیرامون آن» با حضور نماینده‌ مردم قم در مجلس شورای اسلامی در مؤسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه برگزار شد.

تقدیر و تشکر معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری از فعالیت های دفتر تهران
جلسه ای با حضور حجت الاسلام والمسلمین مروی «معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری» و حجت الاسلام والمسلمین محمد شیخ‌الاسلامی «رییس دفتر تبلیغات اسلامی نمایندگی تهران» برگزار شد.

کارگاه آموزشی «اتهامات سلفیت بر علیه مذاهب اسلامی» برگزار شد
به همت دفتر تبلیغات اسلامی شعبه جنوب شرق کشور کارگاه آموزشی با موضوع «اتهامات سلفیت علیه مذاهب اسلامی» در شهرستان ایرانشهر برگزار شد.

نسخه الکترونیکی کتاب «کرانه‌های اجتهاد» منتشر شد
رئیس اداره پژوهش اداره کل آموزش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از انتشار نسخه الکترونیکی کتاب «کرانه‌های اجتهاد» خبر داد.

نشست «نقش فضای مجازی و رسانه در پیشبرد اهداف دشمن» بر‌گزار شد
نشست «نقش فضای مجازی و رسانه در پیشبرد اهداف دشمن» به همت موسسه آموزش عالی حوزوی معصومیه بر‌گزار شد.

معرفی آثار منتشر شده علامه طباطبایی در بوستان کتاب
همزمان با آغاز هفته کتاب و کتاب‌خوانی، مؤسسه بوستان کتاب آثار منتشر شده علامه طباطبایی در این مؤسسه را معرفی کرد.

کتاب «سیره معصومان(ع) در فقرزدایی» منتشر شد
کتاب «سیره معصومان(ع) در فقرزدایی» به همت پژوهشکده تاریخ و سیره اهل بیت(ع) پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما