دیدارهای تصوف
1397/7/15 يكشنبه نماينده آيت الله العظمي سيستاني در ايران عنوان کرد: جلوگیری از پيشبرد اهداف فرقه‌هاي انحرافي با بهره گيري از رهنمودهاي اهل بيت(ع) نماينده آيت الله العظمي سيستاني در ايران بر لزوم روشنگري و نقد انحرافات فرقه هاي صوفيه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومي دفتر تبليغات اسلامي، حضرت حجت‌الاسلام و المسلمين سيد جواد شهرستاني «نماينده آيت‌الله سيستاني در ايران» اظهار داشت: با توجه به وجود وسايل ارتباط جمعي، خوشبختانه از اين طريق مي توانيم معارف اهل‌بيت(ع) را منتقل کنيم و در مقابل، دشمن مي تواند از اين راه به ما آسيب برساند و رخنه کند.

وي به اهميت بهره گيري از معارف ائمه اطهار(ع) پرداخت و افزود: ائمه(ع) ما مي فرمايند که «لَوْ عَلِمُوا مَحاسِنَ کَلامِنا لاَتَّبَعُونا»؛ با همين معارف اهل بيت(ع) اگر بتوانيم اينها را تفهيم و به مردم منتقل کنيم، براي ما کافي است و نه تنها صوفي ها، بلکه بزرگ تر از صوفي ها هم نمي توانند قدمي بردارند و اقداماتشان نتيجه معکوسي براي آنها خواهد داشت.

نماينده آيت الله العظمي سيستاني در ايران اظهار داشت: نمي‌دانيم که چگونه از معارف اهل بيت(ع) بهره مند شويم و از فلان شخصيت اروپايي اسم مي آوريم که اگر به عنوان شاهد اسم بياوريم، عيبي ندارد اما با معارفي که ائمه اطهار(ع)

وي گفت: براي ما آورده اند، نياز به چيز ديگري نيست و اگر همين ها را با روش مناسبي منتقل کنيم، اثرگذار خواهد بود.

* عرفان هاي کاذب از کلام اهل بيت(ع) در راستاي اهداف خودشان بهره مي گيرند

رئيس موسسه آل‌البيت لاحياء التراث با بيان اين که عرفان‌هاي کاذب با تکيه بر کلام اهل بيت(ع) اما با روش ديگري خواسته خود را به مردم تحميل کنند، گفت: بايد از کلام ائمه به صورت حداکثري استفاده کنيم و يکي از مشکلات ما اين است که در برنامه‌ريزي‌هايمان خيلي ضعيف بوديم و از اين رو نتيجه مناسب را نگرفته ايم.

وي با تاکيد بر خطر تصوف در جامعه شيعي افزود: بياييد برنامه‌ريزي کنيم که معارف اهل بيت(ع) را به مردم منتقل کنيم که اگر اين قدم را برداريم، بسياري از مشکلاتمان حل مي شود.

حجت الاسلام والمسلمين شهرستاني خطاب به برگزارکنندگان همايش «تصوف، شاخصه ها و نقدها» ادامه داد: شما مي توانيد با برنامه ريزي دقيق اين معارف را عرضه کنيد و خدا به ما لطف کرده که ائمه اطهار(ع) معارف ساليان سال ما را فراهم کرده اند، به شرطي که از اين ها مطابق شرايط روز استفاده کنيم.

وي در انتها با تقدير از دست اندرکاران همايش ملي تصوف شاخصه ها و نقدها گفت: ما دعا مي‌کنيم و کمکي هم از دست ما بيايد مطمئناً در خدمتتان هستيم.

در ابتداي اين ديدار نيز، حجت الاسلام والمسلمين واعظي «رييس دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم» و حجت الاسلام والمسلمين سبحاني «رييس قطب تعميق ايمان و باورهاي ديني دفتر تبليغات اسلامي» به صورت جدگانه به ارائه گزارش هايي از فعاليت هاي اخير دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم و همايش «تصوف، شاخصه ها و نقدها» پرداختند.

حجت‌الاسلام والمسلمين سبحاني ضمن تبيين اهداف اين همايش، به مقايسه تاريخ تصوف در شيعه و سني پرداخت و تاکيد کرد: برخلاف تصوف سني که در طول زمان به آسيب‌شناسي و اصلاح خود پرداخته و با کلام و فقه و مسجد و مدرسه آشتي کرده است، فرقه‌هاي صوفيه در ايران روز ‌به روز از مسجد و مرجعيت فاصله گرفته‌اند و با پراکندن انديشه‌هاي ضد اسلامي، زمينه لغزش و انحراف در جوانان را فراهم مي‌کنند.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

آمادگی مذاکره و گفتگوی علمی با متخصصین تصوف را داریم
رئیس قطب تعمیق ایمان و باورهای دینی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: آمادگی داریم با متخصصین تصوف جلسه مذاکره و مباحثه بگذاریم و گفت و گوی علمی صورت بگیرد.

یکی از وظایف دفتر تبلیغات اسلامی شناسایی جریان های انحرافی است
رییس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: وظیفه دفتر تبلیغات اسلامی به عنوان یک نهاد علمی، دینی و فرهنگی، این است که جریان هایی را که دچار اختلاف، زاویه و تضاد با محیط و فرهنگ عمومی هستند را شناسایی و وضعیت شناسی کند.

حرکت در مقابله با فرقه های انحرافی بسیار مفید و نافع است
آیت الله العظمی علوی گرگانی گفت: حرکت در مقابله با فرقه های انحرافی بسیار مفید و نافع است.

جلوگیری از پيشبرد اهداف فرقه‌هاي انحرافي با بهره گيري از رهنمودهاي اهل بيت(ع)
نماينده آيت الله العظمي سيستاني در ايران بر لزوم روشنگري و نقد انحرافات فرقه هاي صوفيه تاکید کرد.

فراخوان دوره های «تربیت پژوهشگر» با رویکرد مسئله محوری
مدیر گروه‌ مطالعات کاربردی اخلاق و تربیت اسلامی مرکز پژوهش های اسلامی معصومیه وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی از انتشار فراخوان دومین دوره جذب «تربیت پژوهشگر» ویژه خواهران طلبه خبر داد.  

همایش ملی تصوف؛ شاخصه ها و نقدها برگزار می شود
اولین همایش ملی تصوف؛ شاخصه ها و نقدها به همت دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می شود.

اولین جشنواره ملی مهدویت برگزار می شود
اولین جشنواره ملی مهدویت در بخش های علمی،پژوهشی، فرهنگی و هنری و با همکاری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم برگزار می شود.

دیدار جمعی از دست‌اندرکاران همایش ملی تصوف با آیت الله العظمی وحید خراسانی
آیت الله العظمی وحید خراسانی در دیدار با جمعی از دست‌اندرکاران همایش ملی تصوف، برگزاری این همایش را اقدامی بسیار مقدس دانست.

تصوف در مقابل ولایت اهل بیت(ع) قرار دارد
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی با اشاره به ضرورت نقد علمی جریان تصوف، این اندیشه را در مقابل ولایت اهل بیت(ع) دانست. 

نفوذ تصوف با استفاده از نام عرفان در مراکز دینی
دبیر علمی همایش با اشاره به نفوذ تصوف با استفاده از نام عرفان و بزرگان عرفانی ما در مراکز دینی، از برگزاری همایشی برای بررسی و نقد اندیشه تصوف فرقه‌ای در مهرماه سال جاری خبر داد.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما