مریجی
1397/6/21 چهارشنبه معاون آموزش دفتر تبليغات اسلامي:  نبايد نگاهمان براي حل مسائل اجتماعي به انديشه هاي ديگران باشد معاون آموزش دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم گفت: تحصيل علم بدون اتصال به اهل بيت(ع) بيبرکت است و نبايد نگاهمان براي حل مسائل اجتماعي به انديشه هاي ديگران باشد.  
به گزارش روابط عمومي دفتر تبليغات اسلامي، حجت الاسلام والمسلمين مريجي در نشست توجيهي آموزشي و پژوهشي دانش پژوهان جديدالورود مؤسسه آموزش عالي حوزوي امام رضا(ع) که با حضور مسؤولين، معاونان و مديران گروه هاي علمي برگزار شد، به اهميت و جايگاه فراگيري علوم و جايگاه مؤسسات و مراکز حوزوي در تبيين نظرات دين و اهل بيت(ع) پرداخت و با اشاره به حديث نبوي «لاتجعلوني کقدح الراکب» اظهار داشت: اصل اين است که نسخه مسائل اجتماعي را در فرهنگ و تراث ديني اسلام پيدا کنيم و در مرحله بعد از ديگر منابع استفاده کنيم. 
معاون آموزش دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم با اشاره به حديث مذکور گفت: تحصيل علم بدون اتصال به اهل بيت(ع) بي برکت است و نبايد نگاهمان براي حل مسائل اجتماعي به انديشه هاي ديگران باشد.  
وي خطاب به دانش پژوهان خاطرنشان کرد: تحقيقات و پژوهش هاي خود را جدي بگيريد، پشتوانه علمي خود را به دور از مدرک گرايي، قوي و مستحکم کنيد تا بتوانيد در جامعه اثر بخش شويد و واقعيت فرهنگ اسلامي را به خوبي تبيين کنيد.
لازم به ذکر است که اين نشست در دو بخش عمومي با تبيين قوانين آموزشي و پژوهشي توسط معاونت هاي آموزش و پژوهش مطرح شد و در بخش ديگر، جلسه دانش پژوهان با مديران گروه هاي علمي برگزار شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

پيشينه انقلاب و جمهوري اسلامي به مدنيت ديني ايراني بر مي گردد
نماينده سابق مجلس شوراي اسلامي پيشينه انقلاب و جمهوري اسلامي را مدنيت ديني ايراني عنوان کرد و گفت: پشتوانه آن مکتب ديني مدني اسلام است.

توسعه علوم و معارف قرآن کريم پس از انقلاب اسلامي تبيين شد
عضو هيأت علمي دانشگاه تهران گفت: اگر ما به پيشينه علوم قرآني توجه کنيم، کارهاي حوزه علميه بعد از انقلاب در حوزه علوم قرآني افتخار آميز است.

نشست «ولايت فقيه و امامت و رهبري» برگزار شد
رييس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي در تبيين ولايت فقيه در ديدگاه امام خميني(ره) گفت: در ديدگاه امام راحل، رهبري و تشکيل دولت دو عنصر متفاوت است که رهبري انتصابي و دولت انتخابي و مبتني بر رأي مردم است.

نشست «انقلاب اسلامي و توسعه فلسفه سياسي» برگزار شد
نشست «انقلاب اسلامي و توسعه فلسفه سياسي» از سلسله نشست هاي چهلمين سالگرد انقلاب اسلامي به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامي برگزار شد.

تضمين آزادي در قانون اساسي/ آزادي معقول مهمترين هديه دين به يک ملت
در نشست «انقلاب اسلامي و آزادي» ضمن تشريح مباني ديني و قانوني آزادي در انقلاب اسلامي، ارائه دهندگان به تبيين ظرفيت ها، چالش ها، راهبردها و نمونه هاي آزادي در انقلاب اسلامي پرداختند.

شماره 162 ماهنامه «سنجاقک» منتشر شد
يکصد و شصت و دومين شماره ماهنامه سنجاقک ويژه شهريورماه 97 منتشر شد.

شماره 342 ماهنامه «سلام بچه ها» منتشر شد
سيصد و چهل و دومين شماره ماهنامه «سلام بچه ها»، ويژه شهريورماه 97 به چاپ رسيد.

نشست توجيهي «بازشناخت اهميت جايگاه طراحي صنعتي در سبک زندگي» برگزار مي شود
رئيس اداره فرهنگي و تبليغي و آموزشهاي کاربردي نمايندگي تهران از برگزاري نشست توجيهي «بازشناخت اهميت جايگاه طراحي صنعتي در سبک زندگي» در مراکز حوزوي تهران به همت اين دفتر خبر داد.

شماره 73 فصلنامه علمي پژوهشي «تاريخ اسلام» منتشر شد
هفتاد و سومين شماره فصلنامه علمي پژوهشي «تاريخ اسلام» به همت دانشگاه باقرالعلوم(ع) منتشر شد.

هفتمين دوره فقه پژوهي طرح ملي «مشق اجتهاد» برگزار شد
عضو هيئت علمي مرکز تخصصي آخوند خراساني اظهار داشت: در آفاق فقه پژوهي سه عامل گستره شريعت، گستره شئون و نيازهاي انسان بر گستره علم فقه مؤثر است.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما