کمساری
1396/8/9 سه شنبه معاون فرهنگی و هنری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تأکید کرد: لزوم استمرار نقاط قوت دفتر تبلیغات اسلامی معاون فرهنگی و هنری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) گفت: دفتر تبلیغات اسلامی نهادی تخصصی می باشد و به تعبیر رهبر معظم انقلاب نماد روشنفکری حوزه است و این ویژگی باید در نشریات آن نیز متبلور باشد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین علی کمساری با حضور در غرفه دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات، اظهار داشت: یکی از امتیازات و نقاط قوت دفتر تبلیغات اسلامی در طول سال های پس از تأسیسش ، برخورداری از سامانه مطبوعاتی تخصصی، متکثر و متنوع و تأثیرگذار بوده است.
وی با بیان این که سال های درازی است که دفتر تبلیغات اسلامی نامش با نشریات تخصصی گره خورده است، گفت: این دفتر توانسته در سطح جامعه با خصوص در میان نخبگان و علاقه مندان به نشریات دینی مخاطبین خاص و ویژه خود را پیدا کند. 
معاون فرهنگی و هنری مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) تصریح کرد: برخی از این نشریات به خصوص نشریات حوزه فقه در سال های گذشته جریان ساز بوده اند که این نقطه قوت دفتر تبلیغات اسلامی بوده و است. در شرایط جدیدی که جامعه ما نسبت به نشریات کاغذی فاصله می گیرد، توجه به این سلیقه مخاطب باید در دفتر تبلیغات اسلامی به صورت جدی تری نگاه شود.
وی با اشاره به لزوم استمرار نقاط قوت دفتر تبلیغات اسلامی افزود: یکی دیگر از نقاط قوت دفتر تبلیغات اسلامی، نشریات حوزه کودک و نوجوانی بود که تقریبا در کشور چنین نشریاتی را نداشتیم که در سه بخش خردسال، کودک و نوجوان و جوان بتواند مخاطبین خود را به صورت منظم در طول سالیان سال حفظ و با آنها ارتباط برقرار کند، این نقاط قوت باید همچنان مورد توجه و حمایت قرار بگیرد. 
حجت الاسلام والمسلمین کمساری با بیان این که نشریات دفتر تبلیغات اسلامی از ماهیت خود نباید فاصله بگیرد، اظهار داشت: به هر حال این دفتر نهادی تخصصی است و به تعبیر رهبر معظم انقلاب نماد روشنفکری حوزه است و این ویژگی باید در نشریات آن نیز متبلور باشد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

پیشنهاد واگذاری اعطای نشان شامد به سایت های مذهبی از سوی دفتر تبلیغات اسلامی
مدیر گروه فرهنگ سازی مرکز فناوری و اطلاعات و رسانه های دیجیتال گفت: پیشنهاد می شود که دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ساماندهی محتوای دینی را در فضای مجازی انجام دهد.

برگزاری مسابقه کتابخوانی پژوهان همزمان با نمایشگاه رسانه های دیجیتال
پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با همکاری مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال، مسابقه بزرگ کتاب‌خوانی با عنوان فضای مجازی سالم، مفید و ایمن را برگزار می کند.

به روزتر بودن دفتر تبلیغات اسلامی از میان مجموعه های حوزوی در عرصه رسانه های دیجیتال
معاون محتوای مرکز ملی فضای مجازی گفت: با توجه به مجموعه هایی که در حوزه فعال هستند، دفتر تبلیغات اسلامی در این عرصه به روز تر است.

کارگاه «مدیریت اطلاعات مبتنی بر اصطلاحنامه» برگزار شد
کارگاه «مدیریت اطلاعات مبتنی بر اصطلاحنامه» به همت پژوهشکده مدیریت اطلاعات و مدارک اسلامی در یازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال برگزار شد

ضرورت هم افزایی دفتر تبلیغات اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: بسیاری از محصولات دفتر ارزشمند وقابل تقدیر است اما هم افزایی دفتر و سازمان در این عرصه بسیاری ضروری است.

دفتر تبلیغات اسلامی منشأ خدمات مؤثری است
رییس شورای فرهنگ عمومی کشور گفت: دفتر تبلیغات اسلامی فعالیت های خیلی خوبی داشته و توانسته منشأ خدمات مؤثری در زمینه ترویج فرهنگ اسلامی و نشر معارف اسلامی باشد.

باید دامنه فعالیت های فناوری و دیجیتال دفتر تبلیغات اسلامی گسترده تر شود
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: نرم افزارهایی و وبگاه هایی که ایجاد شده و قابل تقدیر است و باید دامنه آنها گسترده تر شود.

امضای تفاهم نامه همکاری دفتر تبلیغات اسلامی و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
تفاهم نامه میان مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی به امضا رسید. 

امضای تفاهم نامه همکاری دفتر تبلیغات اسلامی و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال
تفاهم نامه میان مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در راستای ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی به امضا رسید. 

حضور مسؤولان کشوری و حوزوی در غرفه دفتر تبلیغات اسلامی در نمایشگاه رسانه های دیجیتال
مسؤولان کشوری و حوزوی از  غرفه دفتر تبلیغات اسلامی در یازدهمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال بازدید کردند.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما