عراقی
1396/6/14 سه شنبه ارسال ۲۵۰ مقاله علمی به همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه محمدهادی معرفت دبیر همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه محمدهادی معرفت از ارسال ۲۵۰ مقاله علمی به این همایش خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام جلال‌ عراقی "دبیر همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه محمدهادی معرفت" در گفتگویی تصریح کرد: پیرو تشکیل جلسه گذشته کمیته هماهنگی برگزاری این همایش مقرر شد تا با توجه به درخواست متعدد علاقه‌مندان برای ارسال مقاله، زمان ارسال اصل مقالات تا ۲۵ شهریور ماه تمدید شود.

وی افزود: این تمدید برای تسهیل بیشتر در فرایند دریافت اصل مقالات صورت گرفت و کمیته هماهنگی این همایش متشکل از دبیر علمی و اجرایی همایش و رئیس موسسه تمهید است.

دبیر همایش ملی بررسی آرای تفسیری علامه محمدهادی معرفت با بیان اینکه تاکنون قریب به ۲۵۰ مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است، عنوان کرد: بیش از ۸۰  مقاله نیز درحال ارزیابی است.

وی تصریح کرد تاکنون ۱۰پیش نشست مقدماتی برگزار شده است و برپایی پیش نشست‌هایی در قم، مشهد و تهران را از دیگر تصمیمات کمیته هماهنگی این همایش در مردادماه و آبان ماه برشمرد و عنوان کرد: نخستین همایش ملی و سراسری "بررسی آرای تفسیری علامه محمدهادی معرفت (ره)" به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم و موسسه قرآنی تمهید در ۲ آذرماه ۹۶ با حضور صاحبنظران قرآنی حوزه و دانشگاه در قم برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محورها و زمان بندی این همایش می‌توانند به نشانی اینترنتی http://conf.isc.gov.ir/marefat۹۶ مراجعه کنند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار دفتر تبلیغات اسلامی

تأثیرگذاری در مناسبات خانواده منوط به آشتی روحانیون با خانواده ها است
رییس مرکز تحقیقات زن و خانواده گفت: رشته بندی های حوزه باید به شکلی که دین به حیات عمومی مردم بیاید، تغییر پیدا کند.

دنیای شبهه به خانواده ها کشیده شده است/معرفی چند اثر ویژه تبلیغ محرم الحرام
استاد حوزه علمیه قم گفت: سخنان و پیام های امام حسین(ع) بهترین عنوان اعتقادی، کلامی، اخلاقی و سیاسی در ایام تبلیغی است. 

مهم ترین مشکل خانواده ها نبود حاکمیت خداوند است
استاد حوزه علمیه قم نبود حاکمیت خداوند را مهم ترین مشکل خانواده ها عنوان کرد و گفت: تا وقتی که خدا در خانواده ها حاکم نشود، از آسیب ها در امان نخواهیم بود.

بیانیه شورای هماهنگی نهادهای عالی حوزوی درباره «تحولات جمعیت در جمهوری اسلامی ایران»
بیانیه شورای هماهنگی نهادهای عالی حوزوی درباره «تحولات جمعیت در جمهوری اسلامی ایران» در همایش حوزه علمیه و جمعیت در قم قرائت شد.

مسأله جمعیت مسئله ای ساختاری است، نه شعاری
مسؤول کمیته پایش سیاست های جمعیتی انقلاب فرهنگی ضمن ارائه آماری از کاهش رشد جمعیت ایران گفت: ایران در سال 2050 در زمره کشورهایی قرارمی گیرد که بیش از 30 درصد آن را جمعیت سالمند تشکیل می دهد.             

باید مقوله جمعیت را مثل مقوله مقاومت مهم بشماریم
مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گفت: مقوله جمعیت، نیازمند طراحی های نو، اقدامات و ابتکارات جدید و حرکت جدی تر است و انتظار حوزه از مسؤولان برداشتن گام های بلند تر و تصحیح خطاها و اشتباهات گذشته است.

اعزام 10 هزار مبلغ از سوی دفتر تبلیغات اسلامی در محرم الحرام 96
معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: برنامه دفتر تبلیغات اسلامی در ماه محرم اعزام قریب به ده هزار مبلغ است که مبلغان در کنار محتواهای تبلیغی خود، بخشی را به مسئله راهبردی جمعیت اختصاص دهند و مردم را نسبت به این مسأله توجیه کنند. 

لزوم شروع خیزش آگاه سازی خطرات کاهش جمعیت
حضرت آیت الله سبحانی گفت: باید خیزشی جمعی در ایران شروع شود و مسئله خطرات کاهش جمعیت را به صورت علمی مطرح کنند، نه حماسی و ضرر های این مسئله را از جنبه فردی و اجتماعی بیان کنند.

خاطره نویسی از شئون مهم رشد معنوی است
استاد حوزه و دانشگاه خاطره نویسی را از شئون مهم رشد معنوی دانست و گفت: اگر به مسأله خاطره نویسی پرداخته شود، می توان از برکات معنوی آن استفاده کرده و جامعه را به سمت معنویت هدایت کرد.

ایجاد جریان در تبلیغ، مهمترین ثمره جشنواره بین المللی خاطره و داستان اشراق
دبیر دومین جشنواره بین المللی خاطره و داستان اشراق گفت: اتفاق مهم دومین جشنواره بین المللی خاطره و داستان اشراق به وجود آمدن جریان در میان گروه های تبلیغی و مبلغان است که خاطرات جذاب تبلیغی و سبک زندگی خود را به صورت مکتوب و امر پایدار و ماندگار در بیاورند.

گزارش تصویری
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما