سه‌شنبه 1 مهر 1399   20:22:23
(جهش تولید)

print

رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی:

بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به همه اقشار جامعه ارتباط دارد

  • خلاصه :رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به همه اقشار جامعه ارتباط دارد و هر کدام از ما باید مسؤولیت خود را نسبت به آن بشناسیم.

به گزارش پایگاه خبری دفتر تبلیغات اسلامی ( تبلیغ نیوز )، حجت‌الاسلام والمسلمین نظرزاده در کارگاه آموزشی «تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» که در دفتر تبلیغات اسلامی جنوب شرق کشور برگزار شد، در جمع طلاب و روحانیون شهرستان ایرانشهر اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی سال گذشته در بیانیه ای مهم و راهبردی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، به تبیین ویژگی‌های مسیر پرافتخار پیموده شده در 40 سال گذشته و برکات خیره‌کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند و با تأکید بر امید واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمان‌ها، خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران مقتدر، الزامات این جهاد بزرگ را در هفت سرفصل اساسی بیان کردند.

وی گفت: مقام معظم رهبری با تبیین گذشته انقلاب، دوره 40 ساله و ترسیمی روشن از آینده انقلاب، از چند جهت روحانیت را مورد خطاب قرار داده است؛ وقتی مخاطب این بیانیه جوانان و نخبگان هستند، طبعاً روحانیون فاضل و طلاب جوان ما هم جزو مخاطبان رهبر معظم انقلاب به شمار می‌آیند.

رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تصریح کرد: در گام دوم انقلاب که رهبر معظم انقلاب مطرح کردند، یکی از موارد خطاب ایشان به طلاب و روحانیان بوده که می توانند با حضور در محافل و مجالس دینی، اهمیت و جایگاه انقلاب در این برهه حساس کشور را برای مردم تبیین کنند و اقدام‌های انجام شده، موفقیت‌های بزرگ انقلاب و دستاوردهای اصلی نظام را تشریح کنند.

وی افزود: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به همه اقشار جامعه ارتباط دارد و هر کدام از ما باید مسؤولیت خود را نسبت به آن بشناسیم و در راستای اجرای آن گام برداریم و تلاش کنیم تا این موضوع مهم به گفتمان غالب جامعه تبدیل شود و برای تحقق آن، نقش روحانیت باید بیشتر دیده شود.

حجت الاسلام والمسلمین نظرزاده اظهار داشت: ایشان در این بیانیه ضمن بیان هفت توصیه به جوانان ایرانی از جمله علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی، خواستار توجه آنان به این موضوع شدند.

وی گفت: در واقع، خاکریز اول انقلاب اسلامی در دست روحانیتِ تربیت شده در حوزه‌های علمیه بوده است و بر این اساس و با هدایت های حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری، انقلاب اسلامی توانسته در مسیر اصلی خود گام بردارد.

رییس مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: امروز نیز علما و روحانیون باید از طریق منبرها و تریبون‌هایی که در اختیار دارند، بخشی از سخنان خود را به تبیین بیانیه مهم گام دوم انقلاب اسلامی که رمز موفقیت ایران اسلامی در گام دوم این انقلاب است، اختصاص دهند و در حقیقت بهره‌گیری از ظرفیت مناسبت‌های ملی و مذهبی در راستای ایجاد گفتمان گام دوم انقلاب در سطح جامعه، ضروری است و در این میان روحانیون نقش بسیار مهمی دارند.

 
امتیاز دهی
 
 

آرشیو
ravabet.omomi@dte.ir
۰۲۵-۳۱۱۵۲۷۲۷ (مدیریت پرتال)
025-371160
ایران قم میدان شهداء
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

پورتال اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم
مجری سایت : شرکت سیگما