خواهران
پذیرش رشته تخصصی سطح چهار فقه خانواده ویژه خواهران مرکز تخصصی طوبی در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ، برای اولین بار در حوزه علمیه خراسان از خواهران طلبه دارای مدرک سطح سه حوزه علمیه جهت دوره عالی (سطح ۴) رشته فقه خانواده ثبت نام به عمل می آورد.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، حلیمه شیخعلی شاهی رئیس مرکز آموزشی طوبی با اعلام این خبر گفت:  مرکز آموزشی طوبی در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۱ با موافقت مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان، برای اولین بار در حوزه علمیه خراسان از خواهران طلبه دارای مدرک سطح سه حوزه علمیه جهت دوره عالی (سطح ۴) رشته فقه خانواده ثبت نام به عمل می آورد.

وی افزود: در سطح چهار رشته فقه خانواده،  قواعد حاکم بر روابط افراد خانواده، خانواده با سایر اشخاص و نهادهای اجتماعی را از منظر فقه بررسی و طی آن فراگیران به طور عمیق مباحث فقهی حوزه خانواده را به صورت استدلالی فرا می‌گیرند و توانایی پژوهش و پاسخ‌گویی به سؤال‌های موجود در این حوزه را کسب می‌کنند.

شیخعلی شاهی  مزایای شرکت در این دوره را بهرمندی از اساتید برجسته استانی و کشوری، بهرمندی از پشتوانه های علمی مرکز تخصصی طوبی به عنوان طراح رشته فقه خانواده، بهرمندی از رویکرد پژوهش محور مرکز و حمایت ویژه از فعالیت های پژوهشی، و بهرمندی هم‌زمان از امکانات آموزشی و پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی و حوزه علمیه خراسان، دانست.

وی دربیان شرایط اختصاصی شرکت در این دوره ابراز داشت: دارا بودن مدرک سطح سه تخصصی مرتبط با رشته تقاضا شده،  اشتغال رسمی و تمام وقت به تحصیل در حوزه علمیه خراسان و عدم اشتغال به تحصیل درمراکز آموزش عالی دانشگاهی یا حوزوی مگر برای دارندگان مجوز تحصیل همزمان از مرکز مدیریت؛ قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه علمی رشته مربوطه؛ از شرایط اختصاصی پذیرش در این رشته تخصصی می باشد.

رئیس مرکز آموزشی طوبی گفت: افرادی که مدرک تحصیلی آنان مرتبط با رشته تخصصی سطح چهار نیست، برای ورود به رشته فقه خانواده لازم است دروس کفایه، رسائل و مکاسب یا حلقه ثالثه و فقه تمهیدیه مقطع تخصصی را گذرانده باشند و در غیر این صور ت لازم است پس از قبولی در رشته ی مربوطه کل کفایه الاصول و مکاسب را بعنوان پیش نیازبگذرانند.

وی در پایان ابراز داشت: داوطلبان می بایست از طریق سامانه پذیرش به آدرس: Paziresh.dte.ir حداکثر تا ۱۵ مرداد ۱۴۰۱ نسبت به ثبت نام اقدام نمایند. آزمون کتبی ۲۷ مرداد برگزار و مصاحبه حضوری: ۹ و ۱۰ شهریورماه ۱۴۰۱ است. ضروری است داوطلبان جهت کسب اطلاعات تکمیلی و روزآمد در طی مراحل جذب و گزینش نسبت به عضویت در کانال اطلاع رسانی «فقه خانواده مرکز تخصصی طوبی» در پیام رسان ایتا به نشانی: https://b2n.ir/x57766 اقدام نمایند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

کلیه حقوق این سایت در اختیار دفتر تبلیغات اسلامی شعبه خراسان رضوی می باشد


 

 

   
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم (شعبه خراسان رضوي)
مجری سایت : شرکت سیگما