مسعودی
رییس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در نشستی با مسئولین مرکز ملی پاسخگویی مطرح نمود؛ ظرفیت های ویژه خراسان مورد توجه واقع شود

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی حجت الاسلام و المسلمین مسعودی مدیر دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در دیدار با مدیر مرکز ملی پاسخگویی حجت الاسلام و المسلمین دکتر اصغری و هیئت همراه گفت:

باگرایش های مختلف خراسان به ویژه شهر مقدس مشهد، از اقتضائات و ویژگی های خاصی برخوردار است. حضور زائر میلیونی در طول سال، اهمیت فعالیت نمایندگی مرکز ملی پاسخگویی به سوالات و شبهات دینی مردم در شعبه خراسان روشن را می کند

وی با اشاره به ظرفیت مشهد در میزبانی از زائران و اقوام و فرهنگ های مختلف افزود: شخصیت ها و چهره های مختلف و نخبگان مسلمان و غیر مسلمان از سراسر جهان در شهر مقدس مشهد حضور پیدا می کنند که بسیاری از آنان می توانند در مراکز آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی شرق و غرب عالم اثرگذار باشند. همچنین حضور بیش از ۵۰ هزار طلبه در حوزه خراسان نشان از ظرفیت قابل توجهی است که می توانند در بخش های مختلف اجتماع اثرات مطلوب و موثری از خود بجای بگذارند.

 دانشگاه های مشهد نیز در لیست دانشگاه های برتر کشور هستند و اساتید دانشگاه فردوسی و علوم پزشکی مشهد در رتبه های نخست جهانی به لحاظ مقالات و ارجاعات قرار دارند.

رییس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان در تبیین دیگر ظرفیت های خراسان گفت: منطقه خراسان به لحاظ بافت فرهنگی، سیاسی و اجتماعی از ویژه گی های خاصی برخوردار است و به طور ویژه شهر مشهد از دیرباز همواره به کانون تضارب آراء بین اندیشمندان و متفکران بوده است. شاهد این مدعا مکان فعلی نمایندگی مرکز ملی پاسخگویی است که در گذشته به کانون بحث و انتقاد دینی شناخته می شده است و چهره ها و شخصیت های بزرگ همچون شهید هاشمی نژاد به طور گسترده و موثری در آن فعالیت های علمی داشته اند اکنون نیز فعالیت این مرکز در  حوزه پاسخگویی به سوالات و شبهات اعتقادی مردم مورد توجه مسئولین کشوری و استانی است.

وی در پایان خاطر نشان کرد، حسب اذعان مسئولین منطقه ای مبنی بر وجود ظرفیت های پژوهشی دفتر در علوم مختلف انسانی و اسلامی، راه اندازی کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی در دفتر مورد انتظار اندیشمندان و نخبگان می باشد. به نظر می رسد وجود منابع غنی مکتوب و غیر مکتوب در نمایندگی مرکز ملی که مطابق با نیاز روز جامعه جمع آوری شده است می تواند ما را در این مهم یاری رساند و انتشار هدفمند برخی از این داده ها به ویژه در حوزه فلسفی و کلامی باید در دستور کار جدی قرار گیرد.

در این دیدار همچنین حجت الاسلام و المسلمین اصغری مدیر مرکز ملی پاسخگویی با تقدیر از تلاش های مرکز خراسان گفت: مشهد برای ما مانند بازویی قدرتمند عمل می کند مخصوصا در ایامی که فشار کاری قم مانند مناسبت ها زیاد است و ما روزانه بیش از هشت هزار مراجعه داریم مشهد بخشی از این فشار را مخصوصا در موضوعات فقهی و احکامی از دوش مرکز برمی دارد.

وی در ادامه افزود: مرکز ملی پاسخگویی تعاملات خوبی با سایر مراکز داشته است و ما آماده ایم تا گروه های دیگر پاسخگویی در موضوعات مختلف را مانند قم در مشهد نیز راه اندازی نماییم.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر

کلیه حقوق این سایت در اختیار دفتر تبلیغات اسلامی شعبه خراسان رضوی می باشد


 

 

   
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم (شعبه خراسان رضوي)
مجری سایت : شرکت سیگما