تبليغات

اخبار دفتر تبليغات اسلامي اصفهان
حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی، رییس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
1397/2/22 شنبه رئیس دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان: رمضان فرصتی برای هم کلامی با مردم درباره بحران‌های طبیعی است رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم شعبه اصفهان گفت: بحران‌های طبیعی در حال حاضر در کشور وجود دارد و محافل ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای هم کلامی با مردم در این رابطه است.
به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان به نقل از خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین محمد قطبی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اصفهان اظهار کرد: مساجد همچون ستاره می‌درخشند و نسبت به قبل از انقلاب، حضور مردم در مساجد چندین برابر شده است.

وی افزود: زیارت حرم مطهر امام‌زادگان و امام رضا علیه السلام چندین برابر شده و با وجود ساخت و ساز فراوان، باز هم جا برای حضور زائران کم است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در اصفهان گفت: در شب‌های قدر از نظر جمعیت و همچنین معرفتی توجهات مردم چند برابر شده است؛ مراسم اعتکاف نیز در حال حاضر جایگاه خاصی پیدا کرده و علاوه بر آن، محافل قرآنی، مراسم عید فطر و نمازهای مناسبتی پیش از انقلاب به ندرت این گونه برگزار می‌شد.

وی استقبال مردم از امور معنوی را همان برکت دانست که با حضور جوانان و نوجوانان همراه شده و اظهار کرد: به برکت اسلام، انقلاب و حضور مردم، وضعیت امور دینی در جامعه سراسر نور و رحمت و رونق است که این عظمت، وظایفی هم ایجاد می‌کند.

حجت الاسلام و المسلمین قطبی ادامه داد: مردم موظف هستند در کنار حضور در این مراسم، نسل‌های بعدی و اطرافیانمان را هم همراه خود کنند؛ کسانی هستند که ماموریت بیشتری دارند که آن‌ها متولیان امور هستند و باید تکالیف خود را به خوبی انجام دهند و معرفت مردم را افزون کنند.

وی با بیان این‌که بر اساس برخی شبهه پراکنی‌ها، بعضی فکر می‌کنند رابطه مردم و روحانیت رونق ندارد، تصریح کرد: چیزی که در چنین مراسم‌هایی قابل لمس است، تقویت رابطه مردم و روحانیون است و نشان می‌دهد این‌ تلاش‌ها فقط برای فتنه‌انگیزی بین مردم است.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در اصفهان بیان کرد: روحانیت قدردان مردم است و مردم قدردان روحانیت؛ این رابطه در قله رفیعی قرار دارد و شاید نقوصی هم وجود داشته باشد و این‌ها در تاریخ هم بوده اما جامعه مسلمان شیعه متدین ایران اسلامی به برکت انقلاب، رابطه خود را تقویت کرده است.

وی افزود: خطاب به روحانیت گرانقدر که با تمام خلوص زحمت می‌کشد اعلام می‌کنیم و استدعا داریم نسبت به مسائل روز مردم توجه بیشتری داشته باشند و محتوای تبلیغی خود را روی این نیازها متمرکز کنند.

حجت الاسلام و المسلمین قطبی با بیان این‌که شرایط حساسی داریم و انتخاب مسؤولان بسیار حائز اهمیت است، گفت: مبلغین موظف هستند با بینش و دقت به جامعه آگاهی بدهند و متقابلا افراد متخصص نیز باید اطلاعات مهم خود را در اختیار مبلغان قرار دهند.

وی تأکید کرد: بخش عمده صحبت‌های ائمه اطهار ناظر بر بینش سیاسی و دشمن‌شناسی بوده است و ارائه بینش مگر با آگاهی مبلغ از اوضاع روز حاصل نمی‌شود؛ در همین راستا در ماه مبارک رمضان بیش از هزار مبلغ در سطح استان برای پرورش بینش و آگاهی دینی مردم انجام وظیفه خواهند کرد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در اصفهان با بیان این‌که بحران‌های طبیعی در حال حاضر در کشور وجود دارد و محافل ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای هم کلامی با مردم در این رابطه است، تصریح کرد: در موضوع کم آبی جا دارد بسیاری از مفاهیم و موضوعات با مردم مرور شود.
 
منبع: روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی اصفهان
 
امتیاز دهی
 
 تعداد بازديد اين صفحه: 147
Guest (PortalGuest)

دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم (شعبه اصفهان)
مجری سایت : شرکت سیگما