نشست
به همت اداره کل پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی: نشست علمی مقاومت و زمینه های تمدن اسلامی برگزار گردید نشست علمی مقاومت و زمینه های تمدن اسلامی با الهام از نظرات مقام معظم رهبری درباره تمدن نوین اسلامی و سیره عملی فرماندهان میدان مقاومت از ایران تا فلسطین برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، نشست علمی مقاومت و زمینه های تمدن نوین اسلامی با الهام از نظرات مقام معظم رهبری درباره میدان مقاومت از ایران تا فلسطین با حضور آیت الله سیدابوالفضل طباطبائی اشکذری به عنوان ارائه دهنده و علی ابوترابی دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی به عنوان دبیر علمی به همت اداره امور پژوهشی اداره کل پژوهش دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

در ابتدای این نشست، علی ابوترابی، دبیر علمی ضمن خوشامد گویی با گرامی داشت هفته بسیج و گرامی داشت یاد و نام امام راحل و شهدا، ضمن بیان این نکته مهم که آمریکایی ها تصور می کردند با حذف فیزیکی سردار سلیمانی زنجیره محور مقاومت پاره می شود و این محور پراکنده و آسیب خواهد دید و یک نوع هراس در فرماندهان مقاومت در عراق، سوریه، لبنان، یمن و داخل فلسطین به وجود خواهد آمد با جایگزینی سریع سردار قاآنی به عنوان فرمانده جدید سپاه قدس و ادامه یافتن راه سردار سلیمانی با همان شتاب و قاطعیت توان بازدارندگی ایران (به جایگاه قبلی خود) بازگشت، و عملیات هم در مناطق مختلف علیه نظامیان آمریکایی در عراق، گروه های تروریستی در سوریه، نبرد ارتش و کمیته های مردمی یمن با نظامیان سعودی، ادامه یافت یک زمانی فلسطینیان با سنگ در برابر توپ و تانک نظامیان صهیونیستی می ایستادند اما امروز آنان مجهز به موشک های نقطه زن هستند، پیشتر نظامیان صهیونیستی هر گاه اراده می کردند، به نوار غزه یا کرانه باختری رود اردن حمله می کردند اما امروز رژیم صهیونیستی مجبور است، هزاران محاسبه نظامی انجام دهد تا یک عملیات علیه فلسطینیان اجرایی کند ابوترابی با اشاره به این که امروز فلسطینیان به جای سنگ موشک های نقطه زن در اختیار دارند با این فرمایش مقام معظم رهبری هر جا هر ملتی هر گروهی با رژیم صهیونیستی مبارزه کند، مقابله کند، ما پشت سرش هستیم و کمکش می کنیم.

سپس میهمان ویژه این نشست آیت الله طباطبایی، به بحث محور مقاومت برای رسیدن به تمدن اسلامی پرداخت همراه  با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که تمدن اسلامی را قله حرکت اسلام و انقلاب اسلامی معرفی و ایجاد انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، کشور و جامعه شناسی اسلامی را پنج مرحله تا رسیدن به تمدن اسلامی دانست

وی با بیان این که امروز ما کجای این مراحل هستیم بیانات مبسوطی ایراد و با اشاره به بحث محور مقاومت با توجه به حضور چندین ساله در کشور سوریه و جلسات در لبنان در زمان اوج حضور داعش با اشاره به هفت نوع تعریف از تمدن اسلامی با توجه به فرمایشات حضرت آیت الله خامنه ای پرداخت که فرمودند: ۱. تمدن یعنی حرکت یک ملت به سوی تکامل ظاهری ۲. تمدن یعنی حرکت به کمال حقیقی و باطنی ۳. تمدن یعنی حرکت یک ملت برای رسیدن به قدرت علمی ۴. تمدن یعنی حرکت یک ملت در مسیر پیشرفت همه جانبه ۵. تمدن یعنی حرکت جمعی و پیوسته یک ملت برای تاثیر گذاری بر دیگران ۶. تمدن یعنی حرکت به سوی الگو شدن یک ملت ۷. تمدن یعنی حرکت یک ملت برای رسیدن به خداوند و با تاکید بر نوع هفتم تمدن اسلامی یعنی حرکت یک ملت برای رسیدن به خداوند را اصلی ترین حرکت و ان شالله بتواند در مسیر حرکت بشریت به سوی تکامل نقش موثری را دنبال کند.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر

کلیه حقوق این سایت در اختیار دفتر تبلیغات اسلامی شعبه خراسان رضوی می باشد


 

 

   
خانه | بازگشت |
Guest (PortalGuest)

دفتر تبليغات اسلامي حوزه علميه قم (شعبه خراسان رضوي)
مجری سایت : شرکت سیگما